• normalde hamburgeri, ağır geldiği için yiyemeyen bir insana hamburger sevdirtmiştir. genellikle dışarıda yediğimde, içinde ne olursa olsun tadını alamıyo insan, bunda öyle olmadı. yanındaki soslar çok dengeleyici. bir de değişik bir tür patates sunuyorlar, yazarken bir garip oluyorum. önceki fotoğraftaki patates temsili galiba benim bahsettiğim bu. böyle elma dilim desen değil, bi değişik.

zapata'dan 2 tane var kadıköy'de. benim bahsettiğim bakery diye geçiyor. st. joseph'in paralelinde, reks'e yakın olmayan. yeyin.
  • kahvaltıya gitmek için ideal mekan. fiyatlar uygun, çeşit bol, peynirler taze, reçeller efsane, özellikle bizim aile favorimiz süt reçeli. zaten genel anlamda fiyat kalite dengesi açısından memnun kalınacak bir yer. çalışanların güleryüzlülüğü de cabası.
  • hamburgeri güzel ama çok lezzetli değildir. pancar sosu çok başarılı. servis, temizlik, davranış 10\10.
  • buranin kahvaltısına bitiyorum. ekmekleri çok hoş özelikle de. eksi mayali ekmek yapıyorlar. serpme kahvaltısında öyle iğrenç market salamlari vermiyorlar. ürünleri kaliteli.
  • rex'in köşesindeki hamburgercinin moda tarafında açtığı kahvaltıcı.

ispanyol omleti dedikleri tuzlu kek benzeri ürünleri lezzetli ama unu fazla geldi bana. klasik omleti tercih ederim bir dahaki sefere.

malzeme kalitelerini çok beğendim, peynir, zeytin vs. belliki özel tedarik ediliyor. en çok yeşilliklerindeki kalite muaazzam, sıradan market toptancılarda bulunmayan marul, maydanoz, roka vs. çeşitleri var. (gerçi tekrar düşündüm, makro'da satılan karışık yeşillik paketinden alıyor olabilirler)

ekmeklerini kendileri yapıyorlar, çok çok süper bulmadım ama ekşi mayalı ekmek her türlü standart ekmekten güzel.

sana puanım 8/10 kanka. tavsiye ederim.
  • buraya beşinci kez gelisim. her seferinde severek geldigim bir yerdi ancak her yer gibi burasi da bozmus kaliteyi. kahvaltisi kotu, ispanyol omleti fazla yagli. masaya gelen ekmegi bile kisitlamislar. malzemeler azalmis. verdiğiniz paraya degmez yani. an itibariyle serpme kahvaltisi tek kisilik 39 tl. az buz bi para degil ve verdiği hizmeti haketmiyor. ıki kisilik rezervasyon yaptirdik kucucuk masalarda oturmak, sikisa tepise kahvaltimizi yapmak zorunda kaldik.
  • söğüş tabağında maksimum yarım adet salatalık ve dört parçaya bölünmek suretiyle 2 tane cherry domates getiren mekan.
    uzun yıllar severek gittim, taaa rexx'in çaprazındaki mekanlarından beri. ama benim için uzun zaman önce bittiler.
    hesabı öderken söğüş tabağının zayıflığına ettiğim söze de "önceden söyleseydiniz getirirdik daha fazla" olmuştu. sanki mevzu buymuş gibi. benden sonra gelen müşteriye de aynı tabağı servis etmeyeceklermiş gibi.
  • bu kadar kötü pişi yapmayı nasıl becerdiler ve nasıl sürdürüyorlar anlamadığım mekan.
hesabın var mı? giriş yap