• akbile 100 bin lira yükleyip otobüsü, metrobüsü,vapuru kapatmak istiyorum.
  • - kendi kütüphanemi oluşturmak
    -karavan alıp canım istediğinde çekip gitmek
  • boydan boya camla kaplı olan yatak odama küvet koyduracağım. yani deniz manzarası olur, orman manzarası olur o kısım düşünülse de ferahlık ve küvet elzem, olmazsa olmazımız..
  • yalan olmasın genelev kapatma gibi bir hayalim var
  • işinin piri olan ve kişiye özel çalışan o mukaddes meslek erbabı ayakkabıcı her kim ise bulup, ayakkabılarımı özel olarak yaptırmak.

az ve öz yaptığım ayakkabı alışverişlerinden memnun kalabildiğim pek ender oluyor. ihtiyaç hasıl olduğunda hayallerimde peyda oluveren o minimal detaylardan ibaret, zarif ve rahat ayakkabıyı bulmak amacıyla dışarı çıkıyor ve hayal kırıklığıyla eve dönüyorum çoğu zaman.

hatta bir kere, f/p oranından memnun kaldığım, uzun süre giydiğim ve ayağımı hiç acıtmayan ayakkabıların mağazasına gitmiş; o zamanki trendin iri taşlar, otrişler, saçma sapan çakma metal aksesuarlardan ibaret olduğunu görerek kitsch zehirlenmesine maruz kalmıştım. ülkemizin güzide ayrıcalıklı grubu olan ve benden çok daha zengin olduğu kesin olan arap hanımlar bu ayakkabıları salı pazarında bedava bulmuş gibi yağmalarken, arap olmadığım için dışarı çıkmıştım tabi.

cafcaf bana göre bir şey değil. genelde fakir ruhlular seviyor.
  • saçımı sarıya boyatacağım.

dikkat ettim parayı bulan adamlardan kim varsa saçını mutlaka bi sarıya boyatıyor. kesin bir kerameti var bence.
  • eve(ev dediğime bakmayın malikane işte) orta ölçekli bir spor salonu ve sauna yaptırmak. belki bir gün gerçek olursa editlerim
  • tavada yumurta kızartırken altını kağıt parayla yakmak. gaz ocağı, odun vs. ateşi kullanmak yerine kağıt para kullanmak. zengin olunca bu ufak(!) şımarıklığı ve nicelerini yapan dedelerimi rahmetle anıyorum.
  • metro girişlerinde sokakta rastladığım tüm enstrüman çalan kişilere, tedavülde bulunan
    en yüksek banknotu vermek. hakkı ile çalanlara 1x2 vermek.

sonrası (bkz: çal keke çal) demek.
  • terlikle sortie gitmek.
hesabın var mı? giriş yap