şükela:  tümü | bugün
  • sabah işe giderken bir kuş sütü eksik olan kahvaltı masasından sadece bir yudum portakal suyu içip aceleyle çıkmak.
  • simiti 1 değil, 2 üçgen peynir ile katıklamak.

*
  • ahahha milletçe ruhumuz fakir lan. adam şehirlerarası otobüsle gidiyor zengin de olsa. bir yerine iki bilet alıyor sadece, zarar gelmez bu insanlardan.

zengin olmaya programlanmadığımız için error verdiğimiz konu başlığı.
  • havaalanındaki pegasus airlines gişesine 1.000 kg ağırlığında çanta ile gitmek.
  • hd iskender'e gidip "herkese benden su" diye bağırmak.
  • (bkz: soğanın cücüğünü yemek)
    (bkz: soğan cücüğü)

şöyle bir fıkra anlatılır.

"iki tane fukara erzurumlu oturuyordur.
    klasik muhabbettir ya ilki dayanamaz:
    - memedim şu kadar bu kadar şu kadar paran olsan n'apardın?

mehmet düşünür düşünür cevabını verir:
    + canım bi kamyon soğan alır, bahçeme boşaltır akşama kadar cücüğünü tuzlayıp yerdim. ya sen n'apardın ya ahmedim?

ahmet düşünür düşünür düşünür:
    - bana bişey bırakmadın ki.

der.."
  • son lokmayla ayranın son yudumunu denkleştirmek için strese girmicem.. ikinci ayranı isticem.. yarıdan fazlasını masada bırakıcam..

kafa hala fukara çalışıyor.. ne dürümü lokması ayranı lan..
  • 2 otobüs dolusu takım elbiseli koruma tutup heryere onlarla gidicem.
    hepsinin kulaklığı olucak. kafaları 3 numara olucak.
    saçma sapan yerlere götürcem onları. ormana falan gidicez.
    canları çok sıkılsın amk.
  • hakkinda benimde soyliycegim bi cift laf olan hede. aqua floryayi bildiniz mi? hani su lc waikiki'nin olmadigi avm. orada bir vakko var. kapisinda asiri şık giyimli ablalar abiler var. ellerinde tepsiyle cikolata tutuyorlar. ya ben oraya giremiyorum. girmeye korkuyorum. sanki bir girsem az ikram ettikleri cikolatadan yesem karsiliginda vakkoya bobregimi vermem gerekiyormus gibi hissediyorum. bobregimi vakko da birakmak istemiyorum sozluk ben. bobregim en degerli organim lan. 20 gram cikolata icin cillop gibi bobregimden olamam. ama eger ilerde cok zengin olursam, acaip şık giyinip oraya gircem. bisey almama gerek yok. girip gezsem o ikramliktan yesem bana yeter.
  • öncelikle:
    para sayma makinası almak.
    zengin olduğunu çaktırmadan işe gitmek ama kovulana kadar bütün gün yatmak.

kovulduktan sonra:
    patronu müşteri olarak arayıp satış yapmaya çalışmasını izlemek.
    hatta ortaklık teklif edip son anda caymak.