şükela:  tümü | bugün
 • iddiaya göre gece 3 sularında başlayacaktır. allah askerlerimizin yardımcısı olsun.

  edit: olum bu baslik niye tuttu. simdi olmazsa hayal kirikligina ugrayacagim :) neyse ki primci degilim, olmazsa silerim entrymi.

  edit2: pkkli twitter hesaplarinin yazdiklarina bakmayin, bunlar kerkuk'te de boyle atip tutuyorlardi..

  ex-ypg sozcusu talal silo'nun ne dedigini hatirlatalim.

  ""türk kuvvetleri (afrin'e) müdahale ederse çok hızlı şekilde kenti ele geçirebilirlerdi. aslında afrin'deki durum, örgütün dışarıya gösterdiği gibi değil. bundan dolayı çok korkuyorlardı. mesele sadece afrin’in düşmesi değildi. türk güçlerinin kuzey kırsalını kesmesi, tüm (akdeniz'e çıkış) projelerinin başarısızlığa uğraması demekti. çünkü afrin’i projenin kalbi sayıyorlardı. türkiye'nin müdahalesi, pazarladıkları rüyaların sonu olurdu. afrin'de, türk kuvvetlerinin olası müdahalesine karşı orada rus varlığını istiyorlardı.

  suriye rejimi, afrin'de türklerle herhangi bir temas durumunda suriye bayrağı çekilmesini istedi. ama rejim bayrak asılan noktaların kendine devrini şart koştu. işte bu talebi kandil reddetti. ama en nihayetinde sınır unsurları korkuyordu. abd’nin türkiye’ye afrin’i ele geçirmemesi için baskı yapacağına inanıyorlardı. abd ise şu ana kadar cevap vermedi. abd başlangıçta kurtarılan bölgelere destek sağlayacağını söyledi ama afrin’e destek vermeyeceğini başından beri ifade etti.""

  edit3: operasyon fiilen baslamistir. bu arada pardon operasyon saatini 12 saat erken soylemisim : )

  edit4: tsk aciklamasi

  türk silahlı kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, suriye’nin kuzeybatısında afrin bölgesinde, pkk/kck/pyd-ypg ve deaş’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren “zeytin dalı harekatı” başlatılmıştır.

  harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, bmgk’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve bm sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

  harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

  kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  hayırlı olsun!
 • başlamasına saatler kalmış operasyon. allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun.
 • 12:20 de kapımın önünden geçecek yiğitler yolları açık olsun

  (bkz: mit ajanı sözlük yazarları)

  edit: buraya çok uzun bir analiz gelecek
 • saat de verildiğine göre, vurulacak noktalar da ilan edildiğinde hedefine tam olarak ulaşacak operasyon.

  (bkz: gece müsaitseniz sizi vurmaya gelicez)

  *
  3 dün sonra gelen edit. başlık "20 ocak afrin operasyonu" gibi birşey idi. ilk entry de "sabah 3te başlayacak operasyon" idi. haliyle herşey değişince, bu kült espri de ortada kaldı...defyile tanımımız aynı: (bkz: #73613962)
 • allah yar ve yardımcıları olsun. umarım tek bir kaybımız olmadan biter gider her ne olacaksa. olan gariban mehmetçiğe oluyor. filler tepişiyor çimenler eziliyor
 • allah türke kuvvet eylesin.
  şehitlerin öclerini almayı nasip eylesin.
 • umarım bir askerimizin dahi burnu kanamadan tamamlanır.
 • allah yardımcıları olsun kardeşlerimizin tek bir şehit bile vermeden zafer ile dönmeyi nasip etsin allah.
  şerefsiz pkklı o.ç larını paramparça etsinler.
 • bazıları bunun haber olmasına kızmış kafaları basmadığı için anlamamış :) böyle haber vererek operasyon mu olurmuşmuş. ya ne olacaktı beyefendi? 3-5 özel tim girip çıkmıcak farkındaysanız operasyon bölgesine 100lerce tank mühimmat ve ağır zırhlı araç vs sevk edildi. kör mü o bölgede ve karşımızdaki insanlar bir şeyler oluyor demeyecekler mi?

  ayrıca günlerdir giricez haberiniz olsun diye bağırmamızın bir diğer nedeni bölgede çok sayıda rus (belkide amerikan) askerinin olması. çekin diyoruz göstere göstere askerlerinizi, ajanlarınızı bölgeden. yine bu göstere göstere geliyoruz mesajı vermenin bir diğer amacı da karşı tarafa çatışmasız bir şekilde geri çekilme imkanı vermek içindir. hee çekilir veya çekilmez onların bileceği iş ama bölge öyle 2 hendek kazdık savunduk gibi bir bölge değil devasa yani bir karşı hazırlık yapmaları mümkün değil. 80 milyonun temsilcisi türkiye bile haftalardır operasyona hazırlanıyor 1-2 bin terörist hazırlansa ne hazırlanmasa ne olur bu saatten sonra.

  hadi tsk işi bilmiyor. amerika rakkaya giriceği zaman bak çok yakın bir tarih aynı şeyler olmadı mı? belli ki yaşınız yetmiyor ama ırak'a giriceğinde afganistan'a keza saldırıcağı zaman 11 eylül sonrasında tüm dünyaya geliyorum ben diye bağırmadı mı?
 • allah, bu görevde bire bir yeralan herkesi ama herkesi korusun ki evlerine, sevdiklerine sağ salim ulaşsınlar.