• inanılmaz artıştır.

bir tenekesi 1.200 tl'yi görmüş. şaştım kaldım.
  • ben hatay'da üretici bir arkadaşımdan litresini 90 liraya aldım geçen hafta. bir fırsatçılık seziyorum ben bu işte.
  • fırsatçılık falan yok kardeşim , esas fırsatçı maalesef sen ve senin gibiler. 90 liraya aldım diyorsun ya, dünya piyasalarının en uyanığı sensin, çünkü altın gümüş gibi stock marketi var bu ürünün, şu anda 8500 euro tonu ve sen bunu neredeyse 3 de 1 fiyatına alabiliyorsun muazzam bir başarı öyküsü gerçekten.
    meşhur dolandırıcı sülün osmanın “ ben dolandırıcı değilim esas dolandırıcı benden 1000 liraya galata kulesini alanlardır hakim bey” dediği noktadayız.
    tüm dünyada zeytinde kuraklık var, siz esas önümüzdeki sene 500-600 tl bandında olunca şaşıracaksınız yağa, ama tabii ki o zamanda yine 200 tl ye çiçekyağı ile karışık yağ bulacaksınız “ bu işte bi fırsatçılık var yhaaa ben afrindeki eniştemden 200 e buluyorum mis gibi yağı “diyeceksiniz.
  • zeytin ağaçları kesilirken hiçbiriniz sesinizi çıkarmadınız. alışın bu fiyatlara daha da kötü olacak yakında yağ da bulamayacaksınız. köylünün 3 kuruşa sattığı yağ bile lüks oldu ülkede! ne güzel sizi köleye çevirdiler ama. topraklarından ürün fışkıran tarım ülkesini ne güzel marketlerde satılan 3 gıdım yiyeceğe muhtaç ettiler ne güzel ohhhh.
  • sağlam bindirmişler, minimum %40 gördüm.
  • bu yıl bahçelerde zeytin yok. bir zeytin ve zeytinyağı üreticisi olarak yazıyorum bu yıl zeytinyağı fiyatları çok yükselecek. seneye düşmez aynı kalır bu fiyatlar.
    edit: imla
  • kasım ayına kadar daha çok artacak
    zeytinyağı üreticisi olarak yazıyorum bu sene mahsul yok olan zaten dökülüyor rüzgarda
    sıcaklar kocaman ağaçları kuruttu ne bekliyorduk acaba
  • zeytinliğimiz var, şanslı olduğum konulardan biri zeytinyağı ve cevize para vermemek.
  • zeytin bahçesi olan ve bu sektörü iyi bilen birisi olarak. bakımları yapıldığı halde zeytin hasadımız çok çok kötü diğer yıllara göre. bu sene en az 300-400 tl olur litresi. gerçekten zeytin yok. ve giderler çok fazla arttı.
  • bahçede 2-3 tane zeytin ağacı var bu sene üstünde neredeyse hiç zeytini yok halbuki geçen sene zeytinden yıkılıyordu ağaç bunlar daha iyi günlerimiz hiç bulamaz olacağız muhtemelen bu sene hiçbir yerde zeytinyağı veya zeytin yok
hesabın var mı? giriş yap