• halen bir yetkili ile görüşememiş olan bir arkadaşım adına açtığım başlık.

"bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. bu olay bir aldatmaca ile ilgilidir. yaklaşık on gün önce cep telefonumdan ulaşıp, türk telekom’dan aradıklarını şu an d-smart ile birlikte bir kampanya yaptıklarını, benim hâlihazırda kullandığım internet aboneliğinin taahhüdünün çok kısa sürede biteceğini o yüzden beni bu kampanyadan yararlandırmak istediklerini söylediler. hızı şu an kullandığım internet hızının iki katı olacakmış efendime söyleyeyim hem tv paketini hem de internet aboneliğini şu an ödediğim fatura tutarına yapacaklarmış. böyle bir kampanya olduğunu duyunca kabul ettim. internet aboneliğimden zaten memnun değildim, bu şekilde ikinci aramalarıydı ve kampanya çok cazipti. ikisinin faturası ayrı ayrı gelecek fakat toplam tutar aynı kalacakmış. önce tv kurulumu için aranacakmışım sonra internet için tekrar ulaşacaklarmış. e peki madem. neyse tv kurulumu yapıldı d-smart aboneliği aktifleştirirdi. henüz kurulum yapan abiler bile gitmemişti ki ben kendi internet sağlayıcımı aradım, taahhüdüm ne zaman bitecekti tam olarak diye? çünkü yeni internet aboneliği için taahhüt bitmesi bekleniyor. aboneliğiniz ağustos 19’da bitiyor dediler. sonra hemen d-smartı aradım. sistemlerinde sadece tv aboneliği göründüğünü internet olmadığını söylediler. durumu ve olanları anlatıyorum. şu an burada tv var internet yok diyorlar. yahu sizin adınıza beni kampanya işin arıyorlar kim onlar diyorum? aracı firmamız diyorlar. aracı firmanızın yalan ifadelerle satış yapmasına nasıl müsaade edersiniz diyorum. sessizlik. tamam istemiyorum bu aboneliği bana bu vaad edilmedi diyorum. o zaman cayma bedeli 120 lira ödemeniz gerekiyor diyorlar.
    özetleyecek olursak adamlar tezgâhı kurmuş, kendilerini aracı firma adında üç beş kişilik ekipler kurmuşlar bunlar da yalan yanlış beyanlarla insanları kandırıp satıl yapıyor. esas firma ise ‘aa bizim haberimiz yoktu’ya yatıyor. mesele 3-5 lira değil mesele ‘gördünüz mü nasıl kandırdık be, bugün on kişi düşürdük çok şükür’ şeklinde pazarlama tekniğidir. hatta bu bir pazarlama tekniği değil düpedüz aldatmacadır, sahtekârlıktır. bildiğim yollardan şikayetlerimi iletmeme rağmen şu ana kadar hiçbir yetkiliyle görüşemedim. tüketici mahkemesi falan elbette uğraşacağım fakat böyle oyunlarla, yalan beyanlarla insanları kandırmaya devam edemezler, buna bir dur denmesi gerekiyor zira interneti şöyle bir aradığımda buna benzer çok sayıda şikayet var. siz de paylaşın, duyurun lütfen. teşekkürler."
  • gün geçmiyor ki bir rezalet başlığı daha açılmasın.

iyice ağlama duvarına döndürdünüz ortamı.

(bkz: bi bitmediniz)
hesabın var mı? giriş yap