• genelde muz cumhuriyetlerinde görünen vahim durum. işin vahim yanıysa bu durumun amerikan başkanıyla ya da herhangi başka bir ülkenin başkanıyla değil, muz cumhuriyetini yöneten başkanın, cumhurbaşkanının, başbakanın artık her neyse o kişinin bok yemesinden dolayı olmasıdır. yönetimdeki kişilerin yetkin olmadığı, yüksek makamlarda şereften iz bile görülemediği ve düzgün şekilde yönetilemeyen ekonomilerde görülür.

ayrıca bu muz cumhuriyetlerinin savaş uçakları tek motorludur.*

edit: gg olacağı çok belliydi. düzeltildi.
    edit: imla, ekleme-çıkarma.
  • yuvarlak hesap olmuştur.
    hazır 3'ken sabit kura geçelim bence. 3 ay sonra 4 yaparız. öyle öyle gider. 10 olunca bir sıfır atar ekonomiyi şahlandırırız.
    haydi akp, haydi uzun adam, bu öneriyi kaçırma bence.
  • gezi olaylarinda 'dolari yukselttiniz, vatan hainleri, ulkenin ekonomisini batirdiniz' diye burada aniran hayvanlar vardi ne oldu onlara? sahi ne oldu kuzum? nerelere gittiniz? nereye gittiniz insan evlatlari?
    cehennemin dibine gidin cikamayin insallah.
    sizin de cenazelerinizin arkasindan yuhalasinlar, sokaga ciktiginizda basinizda gaz fisegi girsin, cenazenize dayanip propaganda konusmasi yapilsin insallah.
    somali madenciler gibi bir yuzme bilmediginiz icin boguldugunuzu sanan ananiz arkanizdan aglasin umarim. size demiyorum ha yanlis anlamayin oyle kendi kendime beddua okuyorum.

geziciler yuzunden ekonomimizin icine sicildi ya ondan bu hale geldik. onlara hep lafim.

baka baka doyamayin, s.kle s.kle doyamayin insallah.
    beraber battik zaten, her gun bir olum her gun kotu bir haber, beter olalim da bu topraklar bizden kurtulsun umarim.

biz bu topraklari hic hak etmedik zaten, anadolunun guzelliginin degerini hic bilmedik zaten.
    bin beter olalim da hep beraber yok olalim dedirten durumdur.
  • 2023 hedeflerinden birisi

2 yıl sonra edit : akp'nin çalışma azmini , kudretini hesaba katmadan 2023 hedefi diye salladığım entry yüzünden tüm akplilerden özür dilerim. çalıyorsunuz ama çalışıyorsunuz. tişikkirler ızın ıdım.
  • 4 ay önce söylemiştim.
    (bkz: #50537770)

o zamanlar deli diyorlardı.

3 ay önce fitch söyledi. adı rapor oldu.
    (bkz: #51075654)

mevcut belirsizlikle seçimden sonra 3,5 olması çok yakın.

ama hiç kriz falan yok değil mi?
    yazar kasa fırlatanlar da yok!

çünkü bunlar hep paralelin oyunu, dış mihraklar, türkiye'nin güçlenmesini istemeyenler falan filen..

geçen sene elinizde gezi bahanesi vardı, bu sene de paraleli ve cehape'yi bahane edeceksiniz.

çocuklarımız, torunlarımız bu günleri okurken "ne kadar da geri zekalılarmış" diyecekler.. umarım..
  • bence doları 97 tl daha arttırıp sonra liradan iki sıfır atarsak yeniden 1 tl bandına indirebiliriz.
  • akp seçmeninin "banane amuğa goyim ya, dolar borcu olan düşünsün" diyerek geçiştireceği durum.
  • (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)

edit: 2 sene önce bu entryi yazarken çok uzak bir ihtimal olarak görüyordum. en azından bir beş sene sonra olabiliceğini söylerdim. dün itibari ile 1 dolar 3 tl oldu yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.
  • herkesin bunu çok normalmiş gibi lanse etmesine anlam veremiyorum. yetkililer çıkıyor kalıcı değil anlık reaksiyonlar vs. diyorlar. ekonomistler çıkıyor biraz daha artabilir diyor. haber siteleri sanki çok iyi bir şeymiş gibi tarihi rekor başlıkları atıyorlar. ama biz, bilmem kimin bodrumdaki tatil fotoğraflarına bakmaktan daha çok haz alıyoruz. ve hala 2023'de en büyük ilk 10 ekonomi içine gireceğimiz ile avutuluyoruz.

(bkz: çok yazık)
  • 20.08.2015 tarihi saat 14:00 itibariyle olması mümkün olmayandır.

niye mi? çünkü kendimden fedakarlık yaptım ve 2,98 maliyetle dolares aldım. tamam beyler ülke kurtuldu artık sittin sene 2,98 i geçmez bu kur.
hesabın var mı? giriş yap