• dandik daire başkanlarının bile kendini bakan zannettiği ülkemizde epey zor uygulanacak yasaktır. zira bu araçları polis zaten durduramıyor; durdursa bile araç içindeki ne oldum delisi tarafından daha yüksek mevkiide bulunan tanıdıklar aranıyor. bunun uygulanabilmesi için en üstten bu makam delisi tiplere talimat gitmesi gerek. gider mi? hiç zannetmiyorum.
  • ülkede herkesin kendini bir bok sandığı şu ortamda, her siyah ve beyaz renkli arabanın götünde başında sikik sikik yanıp sönmeye devam edecek ışıkların yalandan yasağının başlaması.

nedense bu yasağın herkese eşit mesafede ve kararlılıkla uygulanabileceğine dair içimde hiç inanç yok. trafikteki bu kan emiciler eğer gerçekten ortalıktan temizlenirlerse hayata dair bakışım değişecek, o derece.

bu konuda görevini layığıyla yapmaya gayret gösterecek görevlilere şimdiden başarılar, umarım "sen benim kim olduğumu biliyor musun?", "bak seni x'e sürdürtürüm" gibi rezil söylemlerle uğraşmak zorunda kalmazlar.
  • 1 saat önce basın ekspress yolunda gözlemlediğim kadarıyla kimse siklememiş.
  • halkın yararına olabilecek her yasak gibi 10-15 gün biraz denetim varmış gibi yapılır sonra unutulur gider diğerleri gibi.
  • umarım sadece kanun olarak değil uygulama olarak da görürüz.

ülkede herkes ya rıza baba ya komiser mesut amınagoyyim.
  • ben şimdi şunu öğrenmek istiyorum değerli sözlük yazarlarından; aracımla gidiyorum ve trafik sıkışık. sağ aynama baktığımda çakarlı bir araç gördüm benden yol istiyor bu kişinin veya aracın muaf olup olmadığını nasıl anlayacağım. inat ettim yol vermedim 1 yıl sonra ceza geldi diyelim, şak diye açıklamaya bir bakacağım hop "yargıtay daire başkanı konvoyuna" yol vermeme cezası. aklımda aydınlanmayı bekleyen deli sorular.
  • seyyar tepe lambası kullanarak geçişlere devam edeceklerdir.
  • gayet yerinde bir uygulama.

artık bu işin o kadar suyu çıkmıştı ki son zamanlarda kurye motorlarında bile çakar görüyordum.
  • bu sabah basın ekspres ve e-5 te çakar çakar yanımdan geçtiler. onlara bilgi veya haber gelmemiş sanırım.
  • mansur yavaş için mayıs ayından beri devam eden uygulamadır.
hesabın var mı? giriş yap