• yemeksepeti devletin bir kurumu mu abi bize ne.
  • ulan 15 20 yıldır şirketini kullanıyoruz, o kadar yedik, puan topladık en fazla muhtar yaptın bizi lan. gitmeden iki dürüm ısmarlasaydın bari
  • yeni gelen ceo, umarım diğer yemek aplikasyonları gibi indirim kuponları vermeye başlar. banabi ile uğraşmaktan yemeksepeti biraz boşlandı gibi geliyor bana. zaten indirim ve promosyon vermezler ise, pazar payları daha da azalmaya devam edecek, çünkü çok fazla aktör girmeye başladı konuya ve aplikasyonlardaki restoranlar, pastaneler aynı...

misal, favori restoranımdan bir yemek sipariş vereceğim, ya da pastaneden kurabiye alacağım, bakıyorum getiryemekte veya trendyol yemekte o restorandan, pastaneden indirimle alabiliyorum atıyorum 35 liraya, ee neden gidip te promosyon vermeyen yemek sepetinden 40 liraya alayım yani salak mıyım? restoran veya pastane aynı, orada da var, burada da ancak birinde indirimli fiyat var. bir dost.
  • getir'in getirdiği bir istifadır. rekabeti kaldıramadığını düşünüyorum. kırmızının tonunu değiştirmek, indirimleri taklit etmek vs. işe yaramadı. yine de, sektöre kattığınız değerler için teşekkürler nevzat bey.
  • voliyi vurdu, ülkeden tamamen ümidini kesti, yurtdışına kapağı atacaktır.
  • inovasyon yaptık diyerek gerçekleştirdiği eylem. bakalım inovasyonlara,

dvd projesi: bu ülkede promosyon olarak araba dağıtıldı, siparişle dvd vermeye inovasyon demeye utanır insan.

restoran yorumları: aldığın hizmet hakkında yorum yapmak... inanılmaz yaratıcılık!

gamification ve muhtarlık savaşları: bu şey değil mi... hiçbir sike yaramayan puanlar.

siparişlerle nutuk ve klasiklerin dağıtımı: atatürkçülük check. galiba inovasyon ölmedi kalbimizde yaşıyor demeye çalışıyor.

banabi ve mahalle: yaaa nereden geliyor bu fikirler? yoksa getiriyor mu demeliydim?

bu arada bu istifa değildir. muhtemelen sen ufaktan yaylan demişlerdir kendisine.
  • eskiden tek tabancaydı. getir'le rekabet kızışınca yemeksepeti ciddi bir değişim geçirmeye başladı.

getir'e karşı banabi kuruldu.
    logo değişti.
    reklam harcamaları arttı.
    son olarak nevzat aydın ayrıldı. tabi yurtdışındaki yatırımcılar bunu rica etmiş de olabilir.

sanırım rekabette ayakta kalabilecek birini arıyorlar.
  • düşen pazar payının ardından gelen istifadır.

yıllarca pazarda tek başına olunca zerre kendini geliştirmeyen güzide firmanın düşeceği hali anlamıştır.
    hep bana hep bana mantığıyla iş yürütüp adwords'ten reklam basma ile piyasada tekel kalınacağı hayaliyle yanıp tutuşan firmaların nasıl büyük yanılgıya düştüklerinin resmidir.
    bu yüzden rekabet iyidir, kötü olan barınamaz pazarı daralır; iyi olan yükselir payı artar. bu rekabetten de en çok tüketiciler kazançlı çıkar.
    istifayı beğendim ancak:
    hız: 3,
    servis : 4,
    lezzet: 2.
  • istifa ederken bile kendisini jeff bezos ile karşılaştıran dev bir ego ile karşı karşıyayız. mükemmel gerçekten.

filantropiye vakit ayıracakmış. hiç güleceğim yoktu. yani tanımasak bizi de yiyecek.

maalesef kendisine kötü bir haberim var. nazım * ile demet *'e gün doğdu. o ceo diye koyduğunuz çocuğu 1 yılda çıtır çıtır yerler. hatta tepesi atsa demet parasını verip iki ayda transfer eder. :)

bu entry'yi haklı çıktığım güne kadar editlemeyeceğim. sabah sabah neşelendim.
  • yeni arayüzün boktanlığı, banabinin istenilen performansı verememesi gibi sektörde tekken başarılı gibi gözüküp rakipler bastırmaya başlayınca topuklayan ceo istifası.

içerden aldığım bilgilere göre: başka başka sebepler varmış.. *
hesabın var mı? giriş yap