• gollü berabere bitecek maçtır
  • tanım : futbol maçı.

üstteki yazara ithafen yazmak gerekirse. kendisi, herkes geçen sene liverpool diyordu ama real 4-1 tokatlayıp geçti demiş. öncelikle maç 3-1 bitti ve atılan 2 gol direk karius un hatasıydı hatırlanacağı üzere , biri de bale in hayatı boyunca atacağı en güzel golün denk gelmesiydi. zaten adamların bu seneki en büyük artısı , kaleye dünyanın en iyi ve güvenilir kalecilerinden birini koymalarından kaynaklanıyor.
    yoksa geçen sene real e finalde yenilirken bile oyun olarak rakibin aşağısında değillerdi.
  • barca-ajax finali yakın tarihteki en güzel final olabilir. zaten gönül barca diyordu dünkü mactan sonra daha da istiyorum.
  • messi varken biraz zor be kırmızılar
  • kimsenin bir adet kombine biletimi devredeceğim diye entry giremeyeceği, şampiyonlar ligi yarı final ama finalden daha zevkli geçecek dev maç.
  • bi yanım salah bi yanım messi alsın diyor.

kloop lig şampiyonluğunu kaçırdım gözüyle barcelonayı parçalamaya çalışır.
    defans hattının iyi iş yapması ve mane firmino salah gibi uyumlu oyuncularıyla epey bi zorlar barcelona defansını taa ki barcelona tiki takalara başlayana kadar bi gol atmaları lazım en azından.

barcelona şampiyon oldu onun gazıyla klasik oyunu ile uyutursa liverpool’u 2 pozisyon bulur birini gol atar istediği sonucu alır gibime geliyo. messi suarez faktörü ve formunuda göz önüne alırsak barcelona biraz daha avantajlı
  • seninleyiz liverpool
  • dualarımız seninle liverpool
  • liverpoolun tarih yazacağı bir maç olacak.
    üzgünüm messi seni yıllarca uzaylı , futbol tanrısı v.s sıfatlarla yüceltip motivasyonunu bozdular.şimdi yine messi şöyle yapar 3 atar 5 sokar romantizmine girmişler.
    burası şampiyonlar ligi burada herşey gerçek, burada winnerların sözü geçer.
    adamdan kan alırlar kan.
  • barçayı da severim liverpool’u da severim. birçoğumuzun da aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. bu eşleşmede her sonuçta birilerine üzüleceğiz. bu net.

ben iki takımı da sevmeme rağmen felsefesi ve hissi bakımından barcelona benim için bir tık daha önemli kulüp.

klopp’un maç öncesi “nou camp bir stadyum değil” açıklaması beni klopp hayranı olarak çok üzdüve şaşırttı. dünyada izlemekten en çok zevk aldığım stat nou camp’tır. orada bir sanat icra ediliyor çünkü. seyircinin reaksiyonları çok hoş. tabii bu tepkiyi verdirten oyuncuları var. bu bile yeter tek başına messi.

bunun yanı sıra ajax ve barcelona’yı durdurabilecek tek takım liverpool’dur. ne city, ne psg, ne münih, ne tottenham.

kadro kalitesi bakımından da liverpool çok üstün. bu klopp’un ilmek ilmek işlediği 4 sezonluk başarısı. yazarlar da barcelona’ya sanki turu geçmiş gibi davranmış. şaşırtıcı.

messi’ye sahip de olsan takım oyunundan ibaret olan futbolu tek kişiyle kazanamazsın ve bu yüzden de bugün ne olur bilemem ama bu turu liverpool geçer ve kupayı alırlar diye düşünüyorum.

gönlümden geçen elbette ajax-barça finali ve ajax şampiyonluğu.
hesabın var mı? giriş yap