• %20, %25 ve hatta %30 gelecek söylentileri var. e o amına koduum sarayının elektriği var, suyu var, doğalgazı var, ayda bi kamyon gül kokulu tuvalet kağıdı sarfiyatı var. adamlara da hak vermek lazım.
  • birkaç gün önce yapılsa 31 aralık gecesi birkaç kişiyi daha fuhşiyattan günahtan koruma ihtimali olacak zamdır. zam gelmeden alayım diye şimdi millet cüzdanındaki son parayla bile bunlardan almaya kalkar. yannnnlış... çok yanlış. bazen bu hükumeti gerçekten anlamıyorum.
  • 31 aralık itibariyle stoklama yapacağım zamdır. yılbaşı gazıyla marketleri talan edebilirler belki ama macro center bira reyonunu patlatmayı düşünüyorum. 8.30 olan duvel'i 10 liraya alma ihtimali bile korkutuyor beni, anlıyor musun.
  • sakız adasına olan turizmi patlatacak zamlardır.

adaya git gel 50 tl. 2 şişe viski alsan yol parası çıkıyor zaten. hele birini saklayıp bi sonraki akp zammını beklersen kar bile edersin.
  • zamanında herkes altın alırken ben viski ve votkaya yatırmıştırm tüm paramı. evde 100 şişeye yakın içki var.

her birine 20 şer lira zam gelse 2000 tl durduğu yerde deger kazanacak. altın böyle kazandırmıyor yav.

bu devirde en akıllı yatırım viski abicim.
  • son yılda yapılan zammın bile ayakkabı kutularını doldurmaya yetmediğinin ispatı. bu kutular ne zaman dolacak acaba. halkın sabrından önce olduğu kesin.

(bkz: yeter yıldırım demirören)
  • zaten, vergi ne kadar artırılırsa artırılsın sigarada ya da alkolden sadece bu yüzden vazgeçecek insanların sayısı kayda değer olmayacağı için gelecek olan zamdır. hal böyle olunca da, devletlülerimiz zaten istedikleri kadar zam yapma özgürlüğünü kendilerinde bulmaktadır.

yani, adam ben vergiyi artırayım da güzelim insanlarım bundan vazgeçsin demiyor ki. madem bırakamıyorsun, o zaman bana da daha çok kazandıri, ben de bu arada millete sevimli gözükürüm diyor.
  • ak parti seçmenini memnun edecektir.
  • çok düşük kalmış zamlardır bence en az %1190 zam yapılmalıydı ayrıca tekel bayilerinin önüne gezici tim konsun bunlar günde 2 biradan ya da 1 paket sigaran fazla alana dalsınlar, böylece 5 sene sonra dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olabiliriz rahatlıkla, herkes rahat olsun formül bulundu.
hesabın var mı? giriş yap