iett 99 806

  • 6452
  • 5
  • 4
  • 0
  • 5 gün önce

unutulmayan üşenme eylemleri

otobüs son durağa geldiğinde oturduğu yerden kıpırdamak için herkesin inmesini beklemek, şöförün körükten daha arkada oturan yolcuyu görmediği için kapılar açık bir şekilde garaja gitmek üzere hareket etmesi, dehşetle irkilip ışık hızıyla kendini kapının ağzında bulmak, şöförden azar işitmek.

anneye açık açık "bana su getirir misin ?" diye soramayıp "anne su var mı ?" diye sormak, annenin "var, gel de al !" şeklinde şık bir karşılık vermesi ve cevaben "haa yok ben sadece sordum, varsa iyi" deyip yarım saat sonra da olsa su getirmesini sağlamak.

anne masadan "ayaktasın bari tuz getir" diye seslenince duymazlıktan gelip masaya yerleşmek ve sonra anneye dönüp "bana bir şey mi dedin demin sen ?" diye sormak, çatılan kaşları görünce "haaa tuz, pardon" diyip mutfağa gitmek.

alet çantasına kadar gidip tornavida almak yerine çay kaşığının arkasını kullanmak, bütün çay kaşıklarının ucunu yamultmak.

priz değiştirirken şalteri kapamayı unuttuğunu farkedip, şalterlere gitmek yerine kısadevre yaptırıp şalteri attırmak. kısadevre yaptırmak için kullanılan kontrol kaleminin ucunun ark olarak kaybolması ve priz vidasına yapışması. priz değişimi bittikten sonra evdeki şalterin değil apartman girişinde bulunan panodaki şalterin attığını farketmek.

annenin "odanızın tülünü perdesini çıkar getir" demesi üzerine perde halkalarını oklava türü bir şeyle aşağıdan dürtüp çıkarmak, takmak gerektiğinde de "aynı yöntemle nasıl takabilirim acaba" diye kafa yorup perde takma süresinin 5-6 katı kadar zamanı düşünerek geçirmek.

şarjı bitmiş şekilde salonda koltuğa uzanmış yatarken annenin içeri girip "hava kararmış, perdeleri çek de lambayı yakayım" demesi. yerinden kalkmadan perdenin ucuna asılarak kapamaya çalışmak, az biraz hareket edince gaza gelip "eheh olacak bu iş" demek ama perde bir yerde takılıp kapanmamakta ısrar ettikçe daha da abanmak ve kornişi kafaya indirmek.

anne "oğlum babanı çağır, gelsin" deyince annenin yanından "babaaaa" diye bağırmak, annenin buna mukabil olarak "afffferin çocum, ben bilmiyodum burdan bağırmasını di mi ?" demesi.

... ve dahası.

devamını okuyayım »
20.05.2006 13:14