• benim de içinde bulunduğum bir veritabanı. daha kaliteli yiyecekler için fazla para vermekten rahatsız olmuyorum.. bi daha mı gelicez dünyaya..
  • bir kaç yıl içinde bütün çalışan yazarlar, 5 yıl sonra ise öğrenciler falan dahil bütün yazarların içinde bulunacağı liste. 10 yıl sonra ise 1000 tl'ye ekmek dahil yiyecek alınamama ihtimali olabilir. türk lirası ile başlık açmayın, açtırmayın, enflasyon çok acayip bir şey.

edit: gelecek nesilller için hard currency cinsinden 24 mart itibari ile;

1 usd = 32 tl
    1000 tl = 31 usd
  • 1 porsiyon için yüksek bir meblağ lakin akşam yemeği için rakam normal.
  • benim içlerinde olmayacağım yazar veritabanı. bir gıda ne kadar kaliteli olursa olsun bir porsiyonu bin lira etmez çünkü.
  • maalesef ki aileyle haftasonlarinda aksam yemegi icin disari çıktığımızda bu rakamlara alıştık. ben 1000'e razıyım, daha fazla s.kmesinler de... iftar icin fix menu bile 850 olmuş bir tık eline yüzüne bakılır mekanlarda (ist anadolu yakasi)
  • güç açısından verebilirim ama değecek çok az yemek var benim için o yüzden vermem herhalde
  • geldiğimiz noktada makul bir ücrettir.
    önemli olan bu ücret karşılığında ne aldığımızdır.
    midpoint, bigchefs, hunger, happymoons ve türevi zincir mekanlar asla aldıkları parayı hak edecek bir lezzet sunmuyorlar. buralardan uzaklaşıp biraz daha lezzetli bir yere gittiğinizde de fiyatlar 1000 tl'yi maalesef geçiyor.
  • 370 liraya bir kase salata yemiş bir enayi olarak, ben verebilirim.
  • sadece kötü yemeğe verilen paraya üzülüyorum. bunun dışında yemek güzel olduktan sonra sorun yok
hesabın var mı? giriş yap