• hayatımda izlediğim en sıkıcı maçlardan biri* olmak üzereyken izlediğim en eğlenceli maçlardan birine dönmüştür. ertelenmesi, önemi, televizyonda yayınlanma saati gibi özellikleriyle tam bir 80'ler & 90'lar nostaljisi yaşatmıştır. hele televizyonda yayınlanmayıp radyodan verilseydi tam olurdu. o zaman görürdüm ben golden sonra elden, pencereden fırlatılan el radyolarını.

grup maçları boyunca "juventus galatasaray'dan iyi takım", "çok muhtemelen juventus gruptan çıkacaktır" gibi açıklamalarda bulunan ancelotti'ye de güzel bir kapak olmuştur.
  • maçın kısa özeti :
    (bkz: denizin buz gibi soğuk sularından gelen yarrak)
    (bkz: istiyomusun amuğakoduum)

"wesley sneijder tarafından gol sevincinde söylediği iddaa edildi" şeklinde haberciliğine neden olabilecek maç
  • leidseplein meydanını "gooooll!" sevinciyle inleten, bizi de ekstra gururlandiran maç.
  • futbol entry'lerim genellikle eleştiri içerikli olur. bu maç için geleneği bozuyorum:

- öncelikle, yılmadan ve korkmadan mücadele eden futbol takımımıza,

- işi gücü bırakıp stada koşan binlerce taraftara ve ekran başından destekleyen diğer milyonlarcasına,

- bir kaos ortamına düşseler de takımı toparlayan teknik ekibe,

- maçın belirlenen saatte oynanması için çalışan yönetime,

- milli duygularla ya da ülke puanı gibi mantıklı sebeplerden ötürü galatasaray'ı destekleyen rakip takım taraftarlarına...

gönülden teşekkür ederim.
  • maçın sky sports özetini arıyorum yardımcı olacak varsa mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  • maca dun spor ayakkabiyla geldigim ve araba mahsur kaldigi icin eve donemeyip seyrantepe'de anane evine sigindigim, sabah merdivenlerden dusup kolumu incittigim, reflu krizimin azdigi, ayakkabilarimin ve coraplarimin mac girisinde sirilsiklam oldugu ve ayak parmaklarimi hala hissetmedigim mac.

degdi mi? helal olsun cimbomuma!*
  • bir besiktasli olarak sonucuna cok sevindigim mac. korkunc soguk ve karli havaya ragmen, topun pesinden deli danalar gibi kosturan, camur mamur dinlemeden, her yere kosturan azimli oyuncular gormek, bunca cabanin sonucunda da hakettikleri bir golu atarak kazanan galatasaray beni cok gururlandirdi. biz gidemedik anasini satayim, ama galatasaray yapar bu isi dedim. umuyorum ki daha da iyiye giderler. teknik direktorleri basti gitti, onun pesinden davalasiydi sasiydi gitti, oyuncularin morali bozuldu, yeni hoca geldi, anca adapte oldu derken, cok zor donemler gecirdi galatasaray. tum bunlarin ustesinden gelmeye calismalari bile takdiri hak ediyor. agresif oynamakla olmuyor juventuscuum, bildigim tek italyanca cumle size gelsin "vaffanculo", haydi simdi dagilin!
    not: sampiyonlar liginde destekliyorum falan ama, bu sene kartalim sampiyon olsun istiyorum o ayri!
  • bazı orospu çocuklarını hayatımdan çıkarmama sebep olan turnusol hükmünde bir şampiyonlar ligi mücadelesi.
    bir maç için yaparım bunu.
hesabın var mı? giriş yap