• kimse kusura bakmasın. bir halta benzemiyor. arşivde durabilir ama meydanlarda söylenecek halkı coşturacak bir ezgi değil. onuncu yıl marşının kıyısından köşesinden bile geçemez.
  • fazıl say'ın bir çeşit otizm den çektiğini gösteren şarkı. içinde ne yok ki? biraz klişe ata güzellemesi, absürt lirik, melodik olmayan melodi, koronun bitmek tükenmek bilmeyen el haraketleri koro-egrafisi.
  • haziran ayı gelmesine rağmen ortada hala bulunmayan marş.

fazıl say adlı primatın yaptığı şey için ise tek yorumum sifonu çek gitsin
  • emre bulut tarafından yazılan 100. yıl marşını beğendim. henüz çok az izlenmiş ama bence duyulup değerlenmesi gerekiyor. hazırladığı klipte milletçe yaşadığımız güzel anlara yer vermesi de hoş olmuş.
  • istiklal marşı kadar yürekten söylenecek, 10. yıl marşı gibi dillerden düşmeyecek bir şey yapılmalı.
  • fazıl say'ın 100. yıl marşı şu an ülkeme merhem gibi geliyor, bana göre.
    umut veriyor,...
    günler sonra şimdi, şu anda dinlediğimde hayran kaldım.
    bugün için yazılmış bir marş sanki...
    bugün için bestelenmiş...
  • marşta geçen "şimşek" nidasına kinaye yapar gibi, ekönöminin başına mehmet şimşek'in gelmesi?

fazıl say, açık konuş bizimle, bilerek mi yaptın? *
  • •bugün açıklanacak olan marş.

edit: ödül alanların hiçbiri 10. yıl marşı'nın yanından dahi geçemiyor maalesef.
  • hükümetin önderliğinde garo mafyan, tuluyhan uğurlu, sinan akçıl, özdemir erdoğan'ın seçtiği versiyon bugün yayımlanacakmış. ancak hiç umudum yok.

beni gömseniz de yine ve yeniden fazıl say'ın marşını geçemeyeceğini düşünüyorum. hatta soner arıca'nınkini bile.

edit: ne zaman dinlesem şunu tüylerim diken diken oluyor. fazıl say hakikaten büyük bir isim. hakkı çok yeniyor. değeri bir 20-30 sene sonra daha iyi anlaşılacak.
  • 2. olan sanki en iyisi gibiydi , tekrar tekrar dinlemek lazım tabi.
hesabın var mı? giriş yap