• 07 ağustos 2018 döviz kurları ve ülkenin ekonomik ve siyasi gidişatı göz önünde bulundurulursa piyasaya sürülmesi işten bile olmayan kağıt banknot.

türkçe katli editi: vurun daha ölmedim :) anlatım bozukluğu olmuş. eleştirilere ben de çok güldüm :) bu platformu bu yüzden seviyorum. zaten paralar kağıt da değil. yani aslında kağıt para dediğimizde de saçmalamış oluyoruz . sanırım bu yüzden banknot kelimesi tercih ediliyor. hatamı da düzeltmiyorum ki benim düştüğüm hataya düşmeyin. eleştirenlerin de canı sağ olsun.
  • türkçe bilmeyip ekonomi hakkında başlık açmak da bir değişik. yazarları random/rastgele mu/mi seçiyorsunuz napıyorsunuz ey yönetim.

kağıt banknot ne la. şunu 5 yıl önce başlık olarak burada bir insan evladı açsa itin götüne sokarlardı.
  • 200 tl'nin piyasadaki banknotların %60'ını oluşturması ile 500 tl'lik banknot sürülmezse gerçekleşebilecek hadisedir.

yalnız bunun olması olasılığı cidden çok düşüktür. ülkemizde asgari ücret 1600 tl iken, nüfusun çoğu bu maaşa veya buna yakın maaşa çalışırken 200'lüğün piyasada pek döndüğüne şahit olamıyoruz. zaten adamın eline 8 tane kağıt tutuşturuyorsun, al sana maaş.

tanım: çok uzun süre basılmayacak baknottur. hiperenflasyon olmazsa...
  • asma yaprağı banknot olması daha şey sanki.
  • (bkz: madeni 2 tl)
  • şu anda tam olarak 127.26 dolar etmektedir.
  • bugünkü kur ile yaklaşık 37,43 amerikan dolarına eşdeğer olacak banknot.
  • ciddi bir ihtiyaç olmasına rağmen, sırf insanlarda ekonominin kötüleştiğine dair algı oluşmaması için bir türlü tedavüle sokulmayan paradır.
  • güncel ülke koşullarında bozuk para sayılır. 2000 ve 2500 lük banknotların da acilen çıkması lazım.

işimizi gücümüzü yaparken yoruluyoruz amk. 3 tane kagit dolar verip bir torba para aliyoruz. rezillik.
  • önümüzdeki yıl yerel seçimlerden önce çıkmasııın mümkün olmadığını düşündüğüm banknottur.
hesabın var mı? giriş yap