• rezalet gibi rezalettir.

yarın uzunca çemkiricem, şimdilik reserved.
  • up
    10/10 yorum yapma geregi duymuyorum.
  • biletix internet sitesinde genellikle etkinkiklerin altında not olarak mekanın uygun görmediği kişilerin biletlerinin ücretlerini iade edip mekana almayacakları yazıyor. yani prosedür gereği yaptıkları işte yanlış bir şey yok. düzgün tipler olmadığınızı kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın. gelelim dorock'a. gerçekten işletmecileri ve mekanın korumaları barzo kelimesinin vücut bulmuş hali. bu korumalar sıradan bir gün de yani konser falan hiç bir şeyin olmadığı bir gün erkek arkadaşımla mekana girerken üstümüzü havalimanında arama yaptıkları gibi aradılar. biz de öyle bozuk tipler falan değiliz. sıradan düzgün giyinimli insanlarız. burası ile ilgili bir rezalet daha vardı. barmen hatasından dolayı bir kız gözünü mü kaybetmişti öyle bir şey vardı. yani sonuç olarak bu berbat mekana gitmeyin.

tanım: rezalet gibi rezalet
  • aptal saptal bir mekan. sasirtmadi. beni sasirtan kadikoy'de buyuyup burada eglenmeye giden arkadaslarimin olmasi. akil almaz.
  • bilet sayfasında aşağıdaki gibi uyarı notu barındıran işletme rezaleti.
    - organizatör firma, mekan girişinde uygun görmediği kişileri kapıda bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.
  • bilet satış sayfasında belirtilmiş keyfi olarak bileti iade alabilecekleri ve kadın erkek oranına göre hareket edecekleri.

adamların yaptığı ayıp, böyle bir uyarıya rağmen üstüne para verip bir yere gitmekse bence enayilik.

isveçtekiler haziranda denize giremiyor mesela ya da aralıkta neredeyse güneş göremiyor. bu coğrafyada da sap sap bara gidilemiyor. olayı kabullenmek lazım.

rezalet puanım 3/10. o da elemanların uslübundan dolayı.
  • gece hayatına yıllarını vermiş biri olarak olmayan rezalettir dediğim rezalet.

öncelikle zamanında hem müzisyen olarak hem de gece hayatını seven biri olarak türkiyede belki ancak istanbul gibi kozmopolit bi şehirde damsız kaliteli ve merkezi bi bar işletemeyeceğinize emin olun.

neden biliyo musunuz? bu memleket müslüman memleket. sen o kapıya insan sarrafının allahını da koysan façadan bi yere kadar kestirebilirsin o adamı. bu ülke alkol kültürü olan bi ülke değil, bu yüzden mesela alkollü mekana eşini sokmayan tipler var. neden? çünkü bu ülkede arda turan gibi milyonlar var.

bu adamlar belli bi alkol sonrası ciddi anlamda sapıtan adamlar. peki bunun önüne nasıl geçiceksin? ben çok mekan biliyorum 4 kişinin kapıda 6 kişinin içerde güvenlik sağlamaya çalıştığı. ancak o güvenlik öyle sağlanmıyor, adam kafa güzel olunca, tüm bastırdığı duyguları dışarı bırakıyor kızın poposuna şaplak atıp yarım saat dayak yedikten sonra mekandan kafasında havluyla(kanamadan dolayı) uzayan gördü.

böyle bi durumda ne yapacaksınız? ya önceden arayıp durumu teyit edeceksiniz ya da kapıda bu riski göze alacaksınız.

içeriye sen ya adam başına bi tane güvenlik ya da tasma takacaksın ya da bu tarz sapkınlıklar illa yaşanacak. insan sarrafı da olsan 5 bira sonrasını kestiremiyosun.

öte yandan durock gibi kadıköye mal olmuş piyasa bi bardan bahsediyosun, bu mekana girebilmek sadece cepte 200 liraya baksaydı emin olun orası şuan erkekler hamamından beterdi.

takmayın kafanıza, türkiyede yaşadığınızı kabullenip buna göre savunmalar edinin. bireysel bi mücadele de olabilir bu zihniyete, bi kız arkadaşı davet etmek de. artık nasıl uygun görürseniz
  • - organizatör firma, mekan girişinde uygun görmediği kişileri kapıda bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.
    - misafirlere rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için, mekan girişinde erkek / kadın oranına dikkat edilecek ve gerektiğinde bilet iadesi yapılacaktır. tüm katılımcıların bu konuya özen göstererek etkinliğe katılmaları önemle rica olunur.

yapılan uyarı uyarı değildir. eğer sen bir bilet satıyorsan evet mutlaka bir dress code ya da ne bileyim bir couples only koşulu getirebilirsin. buna hakkın var. ancak böyle muğlak, baştan savma, tamamen o gün mekanın keyfine kalmış bir kural getiremezsin. ben nereden bileceğim o akşam mekandaki kadın/erkek oranını. benim dışımdaki dinamiklerin asla satın aldığım biletin geçerliliğine etkisi olamaz. büyük terbiyesizlik büyük kepazelik.
  • - 18 yaş sınırı vardır.
    - etkinlik düzeni ayaktadır.
    - kapı açılış saati 20:00, konser saati 22:30'dur.
    - organizatör firma, mekan girişinde uygun görmediği kişileri kapıda bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.
    - misafirlere rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için, mekan girişinde erkek / kadın oranına dikkat edilecek ve gerektiğinde bilet iadesi yapılacaktır. tüm katılımcıların bu konuya özen göstererek etkinliğe katılmaları önemle rica olunur.
  • kendisi başlı başına bir rezalet olan mekanın şaşırtmayan muamelesidir.

orada bir kere konsere gittim; bir daha da gitmem. olay şöyle:

konserden 2 saat önce mekana girdik sohbet ederiz diye. bir masaya oturduk. içecek bir şeyler söyledik; laflıyoruz. konsere 1 saat kaldı. dedik tekrar sipariş vermeyelim; konsere erken gireriz öne geçmek için.

garson kızın biri, bir kere geldi; bir isteğimiz olup olmadığını sordu. yok dedik konsere gideceğiz. 10 dk sonra tekrar geldi aynı kişi. yine aynı soruyu iletti. yine aynı cevabı verdik. mekanda da boş masa kaynıyor yani, masa işgali de sayılmaz. ardından 10-15 dk geçti. bu kez aynı kız geldi ve masaya bir menü çarptı. uzaklaştı hemen. dedik böyle mekanlarda kavgaya girilmez, sakin.

konsere geçtik. zaten sıkışık bir ortam var. herkes yakından görmek için önlere geçmeye çalışıyor. tipin biri sürekli kırmızı başlıklı kız gibi, elindeki sepetle sahneye paralel şekilde kalabalığı yararak geçiyor; "bira ister misiniz?" diye bağırıyor. sürekli bir önünüzden bir arkanızdan geçiyor; yol vermeniz gerekiyor; önünüzü kapatıyor ve huzursuz ediyor.

başka mekanlarda da çok konsere gittim böyle şey görmedim. bilen bilir; zaten 5-10 adım arkada bar var. içki almak isteyen oradan alır. kaldı ki, diğer mekanlarda da hep bu şekilde olagelmiştir.

gidilecek yer değil.
hesabın var mı? giriş yap