• anadolu grubu nun şirketi kipa nın yaşattığı rezalet.

dün anneme kipa’dan modeli samsung j3308 olan bir telefon almış bulunduk. telefon paralel ithalatmış bunun bilgisi verilmedi aldıktan sonra kutusunun üstünde gördüm ben, o zaman sorunca söylediler. güvencesi biziz kesinlikle bir sorun çıktığında biz ilgileneceğiz laflarından sonra eve geldik. telefona annemin kullanacağı uygulamaları yüklerken türkçe dil desteği olmadığını ve telefona türkçe dil desteği için yama yapıldığını yani resmen kurcalanmış telefon aldığımızı farkettim. içindeki sürüm bile samsung’un kendi desteklediği sürüm değil, telefon root edilmiş. sonra internette delta servis’i yani ithalatçı firmayı araştırdım ve ekside şu başlıkla karşılaştım
    (bkz: delta servis pişmanlıktır)

haklarında bir çok video/forum yazısı da bulunuyor rezalet bir firma anlayacağınız.

bunun üzerine daha alalı bir saat olmuşken kipa müşteri hizmetlerini aradım, türkçe olmadan annemin nasıl kullanabileceğini bunun hakkında yardımcı olabilirler mi diye sordum, çalışan bana cevap olarak servise göndereceklerini telefonu zaten hiç bir şekilde geri alamayacaklarını ama aynı zamanda da kendilerinin telefon hakkında bir işlem de yapamayacaklarını, geri alma işleminin zaten yapılmadığını ilettiler.

yani telefon elimizde kaldı açıkçası.
  • tüketici hakkını kullanmaktan vazgeçme derim. ver mahkemeye onlar düşünsün sonunu.
hesabın var mı? giriş yap