• ilk oy hareketi organizasyonunun internet dizisi projesi.

https://twitter.com/…eti/status/1002971624390451200
  • 12 kızgın adam'dan direk alınmış. 12 kızgın adam'a bir telif ödendi mi bilmiyorum.
  • izledigim en sacma seydi sanirim, cok yanli olmus ve gercekten uzakta. ama eminim ki inanan olucak. ne diyelim...
  • fragmanından anlaşılacağı üzere aktroller tarafından hazırlanan seçim propagandası.

--- spoiler ---

2 ak partili genç diğer 10 genci ikna eder ve hepsi 24 haziranda ak partiye oy verirler ve olaylar gelişir.
    --- spoiler ---
  • 12 öfkeli adamın olabilecek en kötü çakması.

adamlar filmde güzel güzel tartışırken bunlar salyalarını saçarak birbirlerine bağırıyorlar.

devam diyen yusuf isimli arkadaşın ortamın en cool'u olması ile inandırıcılığı tamamen ortadan kalkmıştır.
  • orjinal filmde tek bir karakter zıt görüşlü iken burada iki gencin olmasının sebebine henüz ayıktım. gençlerden birisi hiç de akil bir portre çizmiyor, bu tuhaf gelmişti ta ki agresif profildeki antipatik gencin mhp 'yi temsil ettiğine ayıkana kadar. tam zorba yancı profili çizmişler ikinci karaktere.
  • az önce youtube da reklamına denk geldim. merak ettim bir yandan bana çok uzun zaman önce zıt görüşe sahip olduğum bir arkadaşımla oturup izlemeye karar verip izlediğimiz 12 angry men filmini hatırlattı da (hatırlatması normal çünkü aynısını canlandırmışlar ama bok etmişler tabi ki) duygulandım biraz.
  • nikita mikhalkov filmi 12den esinlenilmiş reklam kampanyasıdır. aleyhinde hiç bir delil olmamasına rağmen rus bir general olan üvey babasını öldürmekle suçlanan çeçen bir çocuğu yargılayan 12 kişilik jürinin hikayesi. kapalı oylama ile oy birliği sağlanması gerekmektedir. 'hadi bir an önce suçlu diye oylayalım da kaçalım. işimiz gücümüz var' aceleciliğiyle yapılan ilk oylamada 11 suçlu ve 1 masum oyu çıkar. kim bu zerzevat yaa diye hayıflanıp otururlar ve tartışmaya başlarlar. film boyunca tartışmalar sürerken bir yandan da flashbacklerle jürideki 12 karakterin hikayesini izleriz. aslında hepsi de günahkardır. bu arada yapılan her yeni oylamada da masum oyu artmaktadır.

burdan yürürsek spoiler vermeyeyim ama filmle paralel gideceği için 24 haziran'a kadar %50 den fazla 'devam' sonucu çıkacaktır.

bu kadar sağlam filmi örnek alarak böyle bir işe kalkışmak bir kayseri deyimiyle 'özünden büyük b.k yemek'tir. keşke daha kolay bir yerlerden başlasaymışsınız.
  • dandik ötesi saçma sapan bir iş. açıkçası hdp reklamı zannettim başta sonda akp propagandasına döndü iş. adamlar reklamda bile milleti kavgacı,saldırgan göstermişler.
  • fikir güzel de oy verme kararının tam tersi olması gerekmiyor muydu. herkesin önyargılı olduğu konuda tek kişinin gözardı edilen bir noktayı savunması şeklinde.
hesabın var mı? giriş yap