• (bkz: ben hep 50 liralık alıyorum)

ulan hep yapmak istemiştim.
  • babanın kemiğine diyesi geliyor insanın bu ne ya..en sevdiğim kuruyemişlerden biridir kendisi, öğrencilik yıllarımızda bile kuruyemişçiye girip, öğrenci harcligimizla cebimizi doldurur çıkardık
  • fıstık tüketimini sıfırlayarak kendimce protesto ettiğim durum. alın götünüze sokun fıstıklarınızı yemiyorum amına koyim. çok şükür yoklukta gördük geçmişte derimiz kalın. bir lokma bir hırka devam ederiz hayatımıza.

ekonomisini, karaborsasını, enflasyonunu, kötü yönetimini bilmem ne yaptığım canım türkiyem.
  • "ne a partsi ne de b partisi suçludur."

yok ya!!

20 senedir b partisi mi var lan ülkede? "a partisi" nin suçu işte açıkça.
  • adamlar yıllardır fıstığa gelen zamlardan şikayetçi bir türlü seslerini duyuramadılar. çünkü gerçekten burda yaptığımız "ben hep 50 tl'lik alıyorum"cular var ve farketmiyorlar bile. son çare olarak en iyisini yapıp fıstıklı baklava üretmemeye karar verdiler geçici bir süreliğine çünkü bu millete başka türlü farkettiremezsin zamları.
  • ben hep bezelyeli baklava yediğimden beni ilgilendirmeyen durum.*

ayrıca zenginlere koymayacak durumdur. şimdi yıldırım demirören’in sikinde olur mu hacı antep fıstığı 200 lira olmuş, 350 lira olmuş? baklavasını da yer, fıstığını da eksik etmez.

peki bizim 3500 tl maaşlı “imam çağdaş” meraklısı beyaz yakalı zenginlerimiz ne yiyecek? işte onlara da (bkz: svihs)
  • 13 mayıs 1998'de fıstığın kilosunu 2.100.000 tl'den aliyordunuz nankörler !
    alin fistiginizi da gidin ...
    (said the toll man)
  • fıstıklıklara imar açılmasıyla başlamıştır.

a partisi dönemindedir
hesabın var mı? giriş yap