şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baklava ve tatlı üreticileri derneği, 210 liraya kadar çıkan fıstık fiyatları nedeniyle fiyatların kabul edilebilir bir seviyeye inene kadar fıstıklı ürün yapmayacaklarını ve ramazan ayında fıstıklı baklava satmayacaklarını açıkladı.

  ilgili haber

  ne a partsi ne de b partisi suçludur. tek suçlusu işsiz, güçsüz gap projesiyle eline 3-5 kuruş geçen, kaçak mal satan, doğuda ne yaparak para kazandığı belli olmayıp bu kesime göçen, uyuşturucu satan 5-10 çakaldır.
  önce arsaya yüklendi bu edepsiz kesim arsa fiyatlarını şişirdiler şişirdiler bıraktılar, oradan gayrimenkule oradan 2. el araç son durakları baklava burası da patlayana kadar kullanacaklar.

  üşenmeyenler için küçük bir araştırmayla gaziantep' te ikamet eden bir kaç firmayı incelemeleri yeterli. bu kesim hem gayrimenkul hem araç hem de baklava sektöründeler ve ne hikmetse sürekli kar durumundalar.
  yazıklar olsun!

  not: baklava kuşboku denilen boz antep fıstığından üretilir. normal yemeye kalkarsanız kekremsidir tadı. kuruyemiş olarak yediğimizle karıştırmayın.
 • (bkz: ben hep 50 liralık alıyorum)

  ulan hep yapmak istemiştim.
 • babanın kemiğine diyesi geliyor insanın bu ne ya..en sevdiğim kuruyemişlerden biridir kendisi, öğrencilik yıllarımızda bile kuruyemişçiye girip, öğrenci harcligimizla cebimizi doldurur çıkardık
 • fıstık tüketimini sıfırlayarak kendimce protesto ettiğim durum. alın götünüze sokun fıstıklarınızı yemiyorum amına koyim. çok şükür yoklukta gördük geçmişte derimiz kalın. bir lokma bir hırka devam ederiz hayatımıza.

  ekonomisini, karaborsasını, enflasyonunu, kötü yönetimini bilmem ne yaptığım canım türkiyem.
 • "ne a partsi ne de b partisi suçludur."

  yok ya!!

  20 senedir b partisi mi var lan ülkede? "a partisi" nin suçu işte açıkça.
 • adamlar yıllardır fıstığa gelen zamlardan şikayetçi bir türlü seslerini duyuramadılar. çünkü gerçekten burda yaptığımız "ben hep 50 tl'lik alıyorum"cular var ve farketmiyorlar bile. son çare olarak en iyisini yapıp fıstıklı baklava üretmemeye karar verdiler geçici bir süreliğine çünkü bu millete başka türlü farkettiremezsin zamları.
 • ben hep bezelyeli baklava yediğimden beni ilgilendirmeyen durum.*

  ayrıca zenginlere koymayacak durumdur. şimdi yıldırım demirören’in sikinde olur mu hacı antep fıstığı 200 lira olmuş, 350 lira olmuş? baklavasını da yer, fıstığını da eksik etmez.

  peki bizim 3500 tl maaşlı “imam çağdaş” meraklısı beyaz yakalı zenginlerimiz ne yiyecek? işte onlara da (bkz: svihs)
 • 13 mayıs 1998'de fıstığın kilosunu 2.100.000 tl'den aliyordunuz nankörler !
  alin fistiginizi da gidin ...
  (said the toll man)
 • fıstıklıklara imar açılmasıyla başlamıştır.

  a partisi dönemindedir