şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaşlıların o saatte orada ne işi var denecek durum
  • (bkz: haklıyken haksız duruma düşmek)

    tabii ki sağlıklı, iyi bir durumdaki gencin yaşlıya yer vermesi hoş bir davranıştır. ben eleştirmememe rağmen bunu yapmayanı eleştirmeyi de anlarım, ama insanlara böyle şeyler için ağır hakaret etmek haklıyken haksız duruma düşmektir.
  • suçlanmalarını doğru bulmadığım kişilerdir. belki onlarda yorgun, uykusuz ve güçsüz, belki ayakta kalan yaşlı onlardan daha fazla dayanacak güçte.

    otobüslerde belli koltuklar zaten gazi, yaşlı, engelli ve hamilelere ayrılmış oluyor. onlara oturan kişiyi ikaz edebilirsiniz ve yer vermek zorunda, bunu dışında kimsenin bir zorunluluğu yok. burada laf edilecek bir şey arıyorsanız otobüs seferlerini düzenleyen kuruma şikayet edin ve fazladan sefer ekletmeye çalışın. o otobüse herkes aynı şekilde ücret ödüyor ve herkesin hakkı eşit. sorun yolcularda değil, mağduriyet yaratan ortamda. çözümü belediyededir.
  • bunları kullanan bir itü df öğrencisi olarak, şunu söyleyeceğim.kullanan yaşlılar genellikle emekli ve tuzla'dan diğer ilçelere gezmeye giden kişiler.o yüzden,o kadar saat okulda kalıp,bir de üzerimde,vücudumu rahatsız eden üniformayla,kafam sikilmiş halde otobüse binerken,bu işsiz arkadaşlara yer vermek koyuyor bazen..