• isid'i de teror orgutune dahil ediyor mu diye merak ettigim durum.

vaktinde yardim yataklik yaptigi icin suan daeş diyince aklanmis olmuyor cunku.
  • şimdi pkk'lı, ışid'li, dhkp-c'li, fetöcü piçler ve destekçileri düşünsün, inşallah devletimiz nefessiz bırakır bu köpekleri. başkanlığa hayır diyecek bir vatandaş olarak bu kararı sonuna kadar destekliyorum.

tek çekincem halktan muhbir olması istenmesi, bu olayın başında dikkat edilmezse suistimale açık olacaktır ve at izi it izine karışacaktır.
  • "yaşadığımız dönem en az istiklal harbi kadar önemlidir, kritiktir." lafı ile kompleks kokan milli seferberlik ilanıdır.
  • başlığı görünce korktum da bildiğimiz seferberlik değil bu. yani yedekler askere çağrılmayacak, jiplere, kamyonlara el konulmayacak.

daha ciddi önlemler alacağız demek istemiş.

inşallah!

ekleme: benim bildiğim seferberlik ilanını meclis verir idi ancak hz. google dedi ki bakanlar kurulu başkanlığındaki cumhurbaşkanı, mgk görüşünü alarak karar veriyormuş.

lan yoksa??

ekleme 2:

madde 10 – savaşı gerektirecek bir durumun başgöstermesi, ayaklanma olması veya vatan veya cumhuriyete karşı
    kuvvetli ve eylemli bir kalkışmanın veya ülkenin ve milletin bölünmezliğini içten ve dıştan tehlikeye düşüren davranışların
    ortaya çıkması hallerinde, cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan bakanlar kurulu, milli güvenlik kurulunun da
    görüşünü aldıktan sonra genel veya kısmi seferberlik ilanına karar verir. kararda seferberlik uygulanmasının başlayacağı gün
    ve saat belirtilir. bu karar, derhal resmi gazete'de yayımlanır ve aynı gün türkiye büyük millet meclisinin onayına sunulur.
    türkiye büyük millet meclisi toplantı halinde değilse hemen toplantıya çağırılır.
    kısmi seferberlik ilanı halinde, seferberlik ilan edilen bölgeler dışında görev verilecek personel, mal ve hizmetlere de
    yükümlülük uygulanabilir.

http://www.mevzuat.gov.tr/…evzuatmetin/1.5.2941.pdf

boku yedik mi? yoksa cb yukarıda söylediğim ciddi önlemler alacağız mı demek istiyor?
  • kendini çok önemli lider olarak konumlandırmaya çalışan, iktidarda kalması için kaosa ve sürekli düşmana ihtiyacı olan bir kişinin sözleridir. bu sözleri de muhbirlik yapmalarını önerdiği bi dolu muhtar ordusuna karşı söylemiştir.

aynı konuşmadaki şu egolu ve cumhuriyetin ilk yıllarının mimarlarından rol çalmaya çalıştığı söylemlere bakmamız kendisini konumlandırma ile ilgili çabaları hakkında fikir sahibi olmamız için yeterli.
    -milli seferberlik ilan ediyorum
    -yaşadığımız dönem en az istiklal harbi kadar önemlidir
    -adı konulmamış bir sevr tehditiyle karşı karşıyayız
    -bundan sonrası önümüzdeki gerçekler ışığında yeni kurtuluş savaşımızı hatta yeni çanakkale savaşımızı verme ve zafere ulaştırma dönemedir. ( bu söz özellikle nereden tutsan elinde kalır. inanılmaz bir söylem)

bir de diyor ki " saldırıya uğrayan özgür ve müreffeh türkiye mücadelesidir"

soru 1) türkiye özgür ve müreffeh bir ülke midir ?
    soru 2) eğer öyle kabul edersek, biz kimin döneminde ve hangi politikalar sonucunda bunun için mücadele etmek zorunda kaldık ?

edit : malmoth ve hogwarts mezunu sağolsun uyardı, typo düzeltildi.
  • genelkurmay, mit, mgk ya da milli savunma bakanlığı toplantısında değil muhtarlar toplantısında edilmiştir.
  • sebebini sorgulamadan ölmek, yaralanmak, vergi ve zam bindirmelerine ses etmemek, hiçbir konuda muhalif olmamak dışında ne yapmamız gerekiyor anlamadım. bundan daha fazlası ne? neyin seferi, neyin birliği kaldı ulan.
  • olm abartmayın altı üstü doğum günüm.
hesabın var mı? giriş yap