• başıma sıklıkla gelen bir rezalet olmasına ve şu ana kadar rezalet başlığı açmış olmamama rağmen başlığı açmamın nedeni, benzer rezaletlerle karşılaşanlara çıkar yolu gösterebilmektir.

4 gün önce bana ulaşması gereken kargoyla alakalı “kargonuz yola çıktı” minvalinde bir mesaj aldım ve bekleme sürecinde herhangi bir şekilde sorun çıkarmadım ki kargonun olağan şartlar altında bana pazartesi gelmesi gerekiyordu. perşembe öğleye doğru aradılar ve kargonun 3 gündür şubede bekletildiği, kargoyu gelip almamın gerektiği yoksa geldiği yere geri yollanacağı bilgisini aldım. buna rağmen bana ne bir mesaj gelmişti ne de beni evde bulamadıklarını belirten bir kâğıt vardı kapıda.

arayan şahsa dediğim ise “kargoyu bana getirmediler, kapıda kâğıt yok. kamera kayıtlarında getiren şahsın görüntüsü yok. kargoyu ya bana getirmek durumundasınız ya da ben işlem başlatacağım.” oldu. yanıt şu şekilde: “kargoyu tekrar getirmek gibi bir servisimiz yok.”

diyorum ki “kargoyu bir kez getirmemişsiniz ki tekrarı olsun.”

sonuç olarak 444 25 52’yi aradım ve durumu açıkladım. evden çalışan bir çevirmenim ve 4 gündür belge hazırlayamıyorum. bölge müdürlüğüne şikâyet iletildi ve gelen sonuç şu: çalışan kargoyu eve getirmemiş, getirip bana ulaşamadığını gösteren herhangi bir kâğıt kapıya bırakılmamış, diğer 2 gün ise kargo arabada olmasına rağmen çalışan benim sokağıma dahi girmemiş.

bugün sabah kargo tarafıma ulaştırıldı gereken kamera kayıtlarının seyredilmesinden sonra. demem o ki kargonun gelmediği kesinse fakat siz evde bekler durumdaysanız kesinlikle kargoyu gidip kendiniz almayın, şikâyette bulunun ve artık kargoyu getirmek durumunda olduklarının farkına varsınlar.

diğer türlü herkes şubeyle sonuçsuz kavgalar ediyor ve ulaşılan sonuç, gönderi ücreti ödenmiş fakat gidip alınan kargolar oluyor.
  • rezalet puanım 10/10 çünkü aynısı 3 gündür başımda, ben aynı başlığı açacaktım ki, açılmış bile.

pazartesi gelmesi gereken kargo, salı öğlene kadar gelmeyince aradım, "adres yanlışmış" getirilememiş dendi, adres i teyit ettim gayette doğruydu. neyse çarşamba bekledim gelen giden yok, yeniden 2. kez şikayet oluşturdum, perşembe oldu gelen giden yok ve bugün. yeniden şikayet oluşturduk falan filan ! bu arada pazartesiden beri şubeyi sürekli ama sürekli arıyorum asla açan yok %90 meşgul çalıyor, %10 ise açıp konuşmuyorlar resmen ahizeyi kaldırıp kenara koyuyorlar gibi.

merkezle son konuşmamda yarın öğlene kadar beklediğimi aksi takdirde farklı şikayet kanallarına baş vuracağımı söyledim bakalım yarın neler olacak.

15.09.2018 aras kargo rezaletine hazır olun.
  • konu aras kargo olunca şaşılmayacak rezalettir.

daha 10 gün önce ankara'dan tekirdağ'a gönderdiğim, özellikle kırılacak olarak belirttiğim ve buna rağmen çelik gibi paketlediğim laptop ekranının içine ettiler.
    maddi olarak 200 tl zarar için sinir sistemimi çökertmek istemediğimden dolayı üstüne bir bardak soğuk su içtim.
    emeği geçen herkesin abv.
  • bir şubesinde de hepsiburada dan aldığım sıfır s8 çalınmış üstüne yatılmaya çalışılmış ana merkez yardımcı olmamış en son paramı hepsiburada ödemiştir. çalan çalışan bulunamadı telefon ona kaldı nasıl süper demi.
  • her gelmeyen kargo için ayrı konu açıp burayı çöplüğe çevirmenin anlamı yok. her gün muhakkak kargo şubeleri bunu yapıyor. getirmedikleri halde getirdik diyorlar. kargo firmalari bu durumu tam anlamiyla takibe alacak bir sistem getirmeli. mesela kamyonet gps ile o eve gitmismi görünüyordur. zile basıp açan yoksa kagit yapıştırmak zorunlu olmali aninda müşteriye sms gelmeli ve kargocu kağıdın kapidaki resmini çekmeli. gercekten geldiyse kağıdın resmini kanit olarak sunsun.

iki hafta önce aynısı bana oldu gittim şubeye sırf yolumun üzeri olduğu için. almadan iade ettim n11 siparişimdi. parami geri aldım.
  • kozyatağı şubesi ile iki gündür yaşadığım rezalettir.

personel azlığı sebebiyle hizmet veremiyorlarmış ve kargoları kendimiz şubeye gidip almak zorundaymışız. kargo geri gidecek diye tehdit bile ediyorlar* ben de satıcıyla telefonda görüşüp, şubeye gidip kargoyu almayacağımı ilettim ve kargo tekrar size dönecekmiş dedim...
  • eskisehir tepebaşı subesi.

bir gun getirir bir gun bulamadik evinizi der. bir ayda 10 kargom geliyorsa 4 tanesini getiriyorlardir 6 tanesi ya adresi bulamadik ya da evde yoktunuz der.

yurtici, mng, surat, ptt kargo bulabiliyor hala bunlar bulamiyor.
hesabın var mı? giriş yap