• efendim, biliyorsunuz stres atmak amaciyla su mecrada vaktimi gecirmekteyim. gene bir gün bu amacla 14 agustos günü püfür püfür havalandirilmis su ortamda vaktimi gecirirken, güzel berlin'imizin itin götüne sokuldugunun farkina vardim.

elim ayagim titredi, yüregim incindi. berlinlilere irkci diyen mi dersin, yemelerine icmelerine karisan mi dersin, buradaki türkleri asagilayan mi dersin, ne ararsan var! haspam! dönüp de bir aynaya baksa araplardan tut kürtlere, zazalardan tut hintlilere kadar her millete karsi yapmadigi irkcilik kalmaz, ama gelir berlinlilere dil uzatir. istanbul'da iki kürtce kelime konusan insan duysa aninda homurdanir, ama güzel berlinimizde türkce'nin adeta yerel bir dil oldugunu, her sokaginda konusuldugunu unutur! ülkesinin %15'i alevidir, sorsan alevilik hakkinda 2 kelam bilgiye sahip degildir, ama berlinli irkcidir, istanbullu ise dünyanin en nadide insani! en uygar kisisi! lan istanbul'un %40'i akp'ye oy veriyor, hala utanmadan istanbulluyu övüp berlinliye irkci diyorsun, kicimin kenari!

angela merkel hanfendiden aldigim yetkiye dayanarak, ben bugünü berlin'i övme günü ilan ediyorum. hep beraber berlin'i övelim, bir sinerji olusturalim. evet.
  • irkcilik ile ilgili baslik sahibi yazarin goruslerine katiliyorum. siz berlinde nasil insanlarla karsi karsiyaya geliyorsunuz bilmiyorum ama binbir cesit adamin arasinda almanlarla cok da guzel samimiyet kurdum.

hele ki, ayni nufusa sahip turkiyenin herhangi bir sehrinde buradaki gibi her milletten adam olsa bizim insanimiz bunu nasil karsilar sorusuna cok da kafa yormaya gerek yok bence.

iki cift kelam edecegin insan olmadigi surece nereye gidersen git hicbir halta yaramaz mutlu olamazsin. ama gelip de berlin tu kaka zirilyon tane turk var demek insafsiz bir elestiriden ote ofansif bir hareket benim nazarimda.

amac memleketim ve insanini yermek degil, sadece kulakdan dolma ya da eskimis bilgilerle bir konu hakkinda bol keseden beyan bulunmasina musaade etmemeye calismak
  • (bkz: tamam)
  • tamam
hesabın var mı? giriş yap