• eve döndüğünde hala çalışacak bir işi vardır. zira ülkemizde -istanbul gibi bir yerde- 15 dk geç kalınması saygısızlık olarak görülüp geç kalan kişiyi işsiz bırakabiliyor.
  • toplu taşıma kullanmadığım zamanlarda bu kesinlikle benim.

1 saate kadar olan tahminlerde en fazla 1 dakika; 1-3 saat arası ise 3 dakika filan hata payı ile eta* verebiliyorum.
  • benimdir;
    olası otobüs geliş süresi,
    en efektif sokakları kullanarak minimum ve en doğru yürüyüş süresini eksiksiz hesaplarım;
    10 dakika dersem 10 dakikada oradayımdır. en fazla 1 dakika + - oynar.

ek olarak matematiğim yoktur, hem de baya yoktur.
  • bir de babam gibileri var; 13 dkya kapıdayım diyor 13 dkda gerçekten de kapıda adam.
  • candır. geç kalmaya takıntılı bir insan olarak böyle insanları her zaman tebrik ederim. geç kalmak- haklı sebepler dışında- saygısızlıktır. tahminini iyi yap ona göre süre ver arkadaşım. 5 dakikaya ordayım deyip yarım saat sonra gelen insanlar düşüncesizdir ki özellikle çok iyi bildiği bir yolu kullanıyorsa. geç kalacağını tahmin ediyorsan 20 dk değilde 40 dk de ki seni bekleyen de ona göre ayarlasın kendini. ağaç olmak kök salmak meyve verip reçel işine girmek cidden can sıkıcı bir iştir.
  • benimdir. geç kalma paranoyam var benim. çok ilginç bir takıntı aslında. karşı tarafa çok değer verdiğimden, "aman çok ayıp olur" dediğimden değil. veya iş görüşmesi olsa "geç kalırsam işi vermezler" duygusundan falan da değil. öyle bir takıntı işte. yemin ederim bugüne kadar nereye gittiysem en az yarım saat öncesinden gitmişimdir. güzel de bir duygu aslında.
  • bir (bkz: alex de souza)değildir.
  • tamam ben seni arayacagim diyip arayan adamla ayni mahallenin cocuklaridir.
hesabın var mı? giriş yap