• bu gece bizim saatimizle 04.00'da oynanacak play off müsabakasıdır. başlığının olmaması ilginç. sanırım fetöcüyle ilgili bir şey. neyse.

218 sayı bareminin aşılıp golden state'in 10 civarı bir farkla kazanacağı bir maç bekliyorum.

stephen curry 43.5,
    seth curry ise 8.5 toplam sayı ribaund asist üzerinde skor katkısı verir.

yatırım tavsiyesi değildir.

edit: farkta yanıldım fakat toplam sayı ve oyuncu tahminleri beklediğim gibi oldu.
  • yine tarihi hatalı açılmış olan maç. neyse blazers in hazır kevin durant yokken kazanıp seride avantajlı konuma geçmek için son şansı ama ilk maçta yedikleri farka bakılırsa işleri zor görünüyor. şu anda ilk çeyrek bitimine 3.32 kala skor 18-22 gidiyor. gsw de fena başlamadı ve serinin 2-0 a geleceğine inanıyorum.

yine de gönül finallerde farklı bir takım görmek ister tabii...
  • dış mihrakların enes kanter’i finale çıkarmak için türlü oyunlar oynadığı maç.
  • curry'nin yine yeniden gevşek gevşek dişliğini çiğneyerek miğdeleri bulandırdığı maç.
  • ilk çeyrek 29-31 bitti. şimdilik kafa kafaya gidiyor ama damian lillard ın sayısı yok, enes kansızıyla beraber kötü başladılar. ikinci çeyrekte açılmazlarsa gsw farkı açabilir. savunma tarafında da gsw biraz daha iyi görünüyor.

curry 12, klay 7, green 6 ve rakipte aminu 9, mccollum-harkless 8 er sayıdalar.
  • portland'ın diri defansı golden state'i kilitledi. portland'da oyuncuların eli çok sıcak, attıkları giriyor, aminu umar hariç. gsw'da ise oyuncuların şut özgüvenleri düştü. o yüzden curry bile gerek kendisine yapılan yakın defans etkisiyle, gerek skor dezavantajının getirdiği baskı ile dışarıdan şut çekemiyor. eğer ikinci yarı da bu psikoloji ellerini titretmeye devam ederse maçı portland alabilir. fakat gsw'nin öyle bir şutör potansiyeli var ki, eğer bir seri yakalayıp özgüvenlerini geri elde ederlerse maçı döndürebilirler de. ilginç bir maç.
  • allah belanızı versin. işin yoksa şimdi bu saatte ikinci yarıyı izle. lan atsanıza ilk yarıdan farkı, bende gidip yatayım.

ayrıca şu başlık işinden gına geldi, sabah yazıyoruz girdileri, öğlene mesaj geliyor şuraya taşındı diye, bir öğrenemedi insanlar nba başlığını açmayı.

maça gelecek olursak... kısa bir özet yapayım: gsw ilk maçın coşkusu ve havasıyla “pof nasıl olsa kazanıcaz” diye sahaya çıkmış, bu çok belli. ancak değil sadece spor aleminde, hayatın hiçbir kısmında bu kafayla yola çıkanlar emellerine ulaşamamıştır. küçümsemeden, sahip olduğun kudreti dibine kadar kullanıp, sonuna kadar mücadele etmeden hiçbir başarı gelmez.

ha sen gelir sanırsın, ilk yarıda 15 sayı farkı atıverirler kendi evinde. yalnız saat 5 buçukta ne yazdım ya... yatayım mı acaba...
  • ilk yarıyı konuk ekibin 65-50 ile geçmeyi başardığı maç. bu şaşırtıcı, ama güzel bir gelişme. sanırım durantula nın yokluğunda kazanabilme ihtimallerini gördüler. splash brothers da hücumda sıçınca fark açıldı. üçüncü çeyrek bu farkı korurlarsa maçı alırlar ama ben ısrarla kapanacağına inanıyorum. üçlüklerde isabetleri arttıkça rakibi altlarına almayı başardılar, öyle ki lillard bile 9 metrelerden üçlükler buldu. 11-3 fark var üçlüklerde, savunmada da kritik toplar çaldılar.

bu arada serinin en duygusal adamı hiç şüphesiz dell curry olacak. sürekli forma değiştiriyor ve 2 oğlunu gururla izliyor adam. gönlüm blazers ile, umarım kazanırlar.

curry 19, klay 9, green 8 ve mccollum 16, lillard 10, aminu 9 sayıdalar.
  • curry ve thomspon ilk maçta perdeden çıktıktan sonra önünde konya ovası gibi bir alan buluyor ve antreman şutları atıyordu. blazers oyun planında uzunları geride bekletiyordu. bugün ise tam tersi curry dribling halindeyken perdeden gecince uzun oyuncu direk karşısına çıkıyor.ilk maçta neden bunu yapmadılar anlamadım. tarihin en iyi şutörü olan curry'nin şutunu riske etmek nedir ?

lillard ilk periyot 0 sayı atmasına rağmen sakinliği korudur gereksiz şutlar kullanmadı.2. periyotta açıldı ve 3 tane üçlük isabeti bularak farkın açılmasını sağladı.

portlanda diğer bir değişiklik ise dame-cj- seth curry üçlüsünün beraber oynaması. bu üçü sahadayken rakip takım guardlarına çok iyi baskı yapıyorlar. seth cury ilk yarıda 3 top çalmayla oynuyor.

harkless ve aminu 4 numarayı değişmeli oynasınlar. aminuda isabet bulabilseydi bugün fark daha da açılabilirdi.

green savunmada çok güzel işler çıkartıyor.enes'in o çok övülen hücumlarında çoğu 5 numaradan daha iyi savunup top kaybı yaptırıyor.

gsw de 3. bir skorer çıkıp splash brotherlara olan baskıyı azaltmazsa bugün geri dönmeleri zor
  • curry'nin 10 şutta 19 sayı atıp eleştirildiği maç. yemin ediyorum bu insanları memnun etmek imkansız.
hesabın var mı? giriş yap