*

• harika tespitleri olan adam.
  • acı gerçekleri tokat gibi yüzümüze vurmuş. canım acıdı gerçekten. umarım başına bir şey gelmez.
  • on numara konuşmuş adam.
  • ne eksik ne fazla, her söylediği doğru. anlayabilene tabiiki, baksana hepsi koyun gibi dinliyor gencisi yaşlısı...
  • etrafındaki herkese geri zekalı demiş ve dayandırdığı tüm veriler gerçek olduğu için bir kişi de yok değiliz diyememiştir. ülkenin neredeyse tüm sıkıntılarının kaynağına inmiş, yürekli şekilde gerçekleri halkın yüzüne vurmuştur.

ortalamanın üzerine maaş alan bir mühendis olarak bile söylediklerinden utandım. özellikle son bir yıldır permesanı falan unuttuk. eve düz beyaz peynir ve kaşar alabiliyorsak kendimizi kral zanneder olduk maalesef. 10 lira uyguna bulsak eve tuvalet kağıdı, sıvı yağ stokluyoruz. bırakın yurt dışını, kendi ülkemizde sahil şeridinde bir tatil yöresine arabamızla gidelim bir haftasonu tatil yapalım desek sırf vereceğimiz akaryakıt parası 1000-1500 türk lirası oldu. bunun oteli, yeme içmesi dersek artık 8000-10.000 türk lirasından aşağıya 2 gün insan gibi tatil yapamıyoruz. covid nedeni ile 2 yıldır doğru düzgün tatil yapamamıştık. eşimle yılbaşında uludağ'a tatile gidelim dedik. bu kararı verirken kafamda hesapladığım miktarın yaklaşık 3 katını harcamak zorunda kaldım. ve sonuç olarak bir daha buraya geleni siksinler kararı alarak geri döndüm.
  • "telefonunu çıkar" dayıların hangi zihniyetten geldiğini çok güzel anlatmış abimizdir.

ağzına sağlık, çok güzel anlatmışsın ama iq seviyesi düşük bir ülkede bu laflar da kimsenin fikrini değiştirmiyor...
  • dinleyenler itiraz edecek gibi oldular ama bişey diyemediler sanki...
  • kitabın ortasından konuşmakla kalmamış kitabı yırtmış atmıştır helal olsundur
  • izlerken düşündürdü düşündürürken üzdü. hak verir edayla kafamı sallaya sallaya izlediğim videodur
  • haklıdır ama ne fayda
hesabın var mı? giriş yap