• kartal'dan kadıköy'e sahilden giden çift katlı otobüs hattı. iki bilet alıyor ama yolun bir yerinden sonra tek bilete düşüyor. tam olarak nerelere denk geliyor bu indirim noktaları bilemiyorum.
  • bugün işten dönerken iftar vakti içindeydim. birden hoparlörlerden ezan okunmaya başladı. imana geldim.

hehe çok enteresandı...
  • 222 nolu hattın seferlerinin oldukça azaltılması sonucu, tek bilet olarak tarifelendirilmiş hat. aktarma alıp verme gibi geyiklere girmez ve aylık akbil geçmez.
  • akşam servislerinde ayakta yolcu aldığı için tıklım tıkış olan, haliyle kavgaların eksik olmadığı otobüs hattıdır."önlere doğru ilerleyelim bakın oralar boş ne duruyosunuz!" "elinizi çeker misiniz beyefendi üstüme biniceksiniz!" vs vs... ah 222 ne hale getirdiler seni de bu millet iki katlı otobüslerde ayakta gidiyor!
  • alt kaynarca - pendik - kadıköy hattında çalışan çift katlı halk otobüsü.
  • kadıköy'e gitmek üzere evimden çıktığım saatten itibaren eve gelişime kadar en az 3 saatimin geçtiği otobüs. 2 sene önce olsa "bağdat caddesi'nde trafik olduğu zaman çok fena." derdim. ama artık bağdat caddesi'nde çiftehavuzlar'a kadar trafiğin olmadığı bir nokta bulunmadığı için 16d mezarınız olabilir. güzergah alt kaynarca'dan pendik minibüs yolu, oradan sahile iniş ve sahil boyunca devam edip bostancı'dan bağdat caddesi'ne giriş şeklindedir.

neyse ki otobüsler eski tıstıs modelden, dar koltuklu ama hızlı giden modellere çevriliyor. siz yine de treni kullanın.
  • istanbul genelindeki bütün çift katlı otobüsler gibi koltukları 1.50 boyundaki insanlar için özel olarak tasarlanmıştır. hayatım bu ve bunun gibi (bkz: 251) çift katlılarda geçtiğinden nispeten insanca seyahat edebileceğiniz bazı koltuklar biliyorum ama söylemem, neme lazım gider oturursunuz falan..
  • sabah saatlerinde gündelikçi servisi olarak anılmaktadır.
  • sabah 7-9 arası temizlikçi kadın taşıyan çift katlı otobüs. bağdat cadddesi sosyetesinin evlerine gitmek üzere tasarlanmış bu kadınlarla dolu olan otobüsümüz bu temizlikçi kadınların tamamını suadiye ve caddebostanda boşaltır . otobüsteki tüm oksijeni yutan bu kadınlar indiğinde kalan diğer insanlar bir ohhh çektikten sonra köşe kapmaca oyunu başlar ve oturan oturur otobüs yoluna devam eder hayat böyle geçer gider.
hesabın var mı? giriş yap