• internet döneminin yarattığı sorunlardan bir tanesi bu.
    mesela siz louvre'a girmek için bilmem kaç euro bayılmadan, internetten tabloyu inceleyebiliyorsun ama louvre'a giden binlerce insan da var. gel gelelim karikatürde olay böyle değil. adamların ürettiği içerik, çıktığı gün gelir elde edilemez oluyor. şimdi 'buna nasıl bir önlem alınır ya da karikatürist nasıl para kazanır' yolu aranıyor.

bu iş nasıl çözülebilir cidden bilmiyorum ama bu yaptıklarının bir çözüm olmadığı ortada.
  • balonunuz patlamış sizin.
  • madem istemiyor paylaşmayız. yok olup gider o da. erdil kendini ilah sanabilir fakat emin ol, yokluğun kimsede eksiklik yaratmaz.
  • haklı bir konudaki haksız açıklamadır.

onların eserleri üzerinden para kazanılması konusunda hakları yenmektedir. ancak erdil yaşaroğlu ve benzerleri "millet zengin oluyor ben de payını isterim" kafasıyla önlerine gelene haraç alır gibi saldırmaktadır.

dertleri "ticari siteler ve hesaplar" olsaydı onların karikatürlerini kullanan ve milyonlarca tık alan youtube kanalları, ınstagram, twitter hesapları bar. onlara dava açmaları gerekirdi ilk başta.

para hırsı gözlerini kör etmiş ki herkese saldırıyorlar.

türk karikatür dünyasında sevilen birer isim olarak anılmak varken "açgözlü" olarak yaftalanmalarına yol açmış olaydır.
  • erdil yaşaroğlu karikatürü paylaşanın beynini sikeyim zaten. vizyonsuzluktan hak ediyorsunuz o cezaları ayrı konu.
  • bu açıklamayı haksız görenlerin fırıncıların ekmeklerini alip tanınırlıklarını artırmalarını tavsiye ederim
  • bu adamlar rezil olana kadar olayin gündemde kalmasi lazim
  • hangi telif yahu adamlar bildiğin para avına çıkmış.
    buyrun
  • yalan söyledikleri açıklamadır. garibanın gencin yaşlının parasına göz dikmişlerdir. açıklamaların altında ki yorumlarda açık açık herşey yazıyor onlar da mı yalan. esas niyetleri bu işten ticaret yapanlarmış ya bırak allah aşkına
  • anlama guclugu ceken ne kadar cok mal var. burada sorun para kazanan adamlara dava acmasi degil. para kazanmayan, oyle bir amaci da olmayan kisilere de dava acilmis olmasi. sapla samani karistirmayin. adam 10 sene once 15 sene oncenin paylasimindaki karikaturu bulup ona dava acmis. madem bu kadar buyuk bir ticari amac var, o dava actigin ve senin karikaturunun ustunden para kazanan adamlar 15 sene sonra sana cevap vermek yerine isvicre'de, miami'de takiliyor olurdu.

sen de kendi malligina yan, 1 karikatur paylasip millet koseyi donebilirken ben niye bir sik olamadim diye. neyse kinaye var amk burada, simdi bunu da anlamayanlar olur yine kesin.
hesabın var mı? giriş yap