şükela:  tümü | bugün
  • haftanın son günü önceki güne göre her türlü yükseliş olacağını düşünüyorum. edit gelecek
  • hafif yükselişle haftayı kapatacağını düşündüğüm kur.

yarın için kritik bir ekonomik takvim yok, bir takım verilerin yorumlaması ve teknik hasebiyledir öngörüm.
  • abd ithalatta çelik vergisini düşürüp kalan ne varsa vergi koymuş. dolar şimdiden bunu fiyatlamaya başladı.
  • feci bir patlama yasanacak sanki baskilaniyormus gibi hissediyorum. bugun nasil bu kura alistiysak umarim yarin obur gun 7 8 tl kuruna da alistirilmayiz.

gerci sevgili ekonomi bakani’miz dolarin artmasinda halkin yasantisini etkileyen bir durum yok dedi. bu yuzden icim rahat.
  • gittikçe kurduracak kudrur.
  • bir kaç günlük sakinlikten sonra harekete geçmiş kurdur.
  • abd'nin, türkiye'yi ticarette vergi avantajı sağlayan genelleştirilmiş tercihler listesinden çıkartmasına nasıl bir tepki vereceği merak edilen kurdur.

gün geçtikçe işler ülkemiz aleyhine gelişiyor.
    sonumuz hayrola.
  • yurtiçini çok konuşuyoruz. yurt dışındaki yatırımcılar peki usd/try hakkında ne düşünüyor? vereceğim linkte yurt dışındaki opsiyonları göreceksiniz. umuyorum ki; bu opsiyonlar başa baş noktasına gelmesin. gelirse olacakları düşünemiyorum.

buyrun link;

https://twitter.com/…tatus/1129256193971630082?s=21

edit: bazı arkadaşlar soruyorlar; “bu, ne anlama geliyor” diye. alım opsiyonu sözleşmesinin kullanım fiyatı, opsiyona konu olan dayanak varlık fiyatına eşitse, bu opsiyon başa baş opsiyondur. orada gördüğünüz usd/try fiyatları verilen zamanda aralığında gerçekleşirse, bu başa baş noktası olur. yani orada gördüğünüz fiyatlar belli bir süre sonra güncel usd/try fiyatı olabilir. dikkat edin derim. bu arada 5 tl ve altında neredeyse hiç pozisyon olmadığına dikkatinizi çekerim.
  • tamamen para babalarının para kazanma oyuncağı olmuş kurdur.
    gecenin 3'ünde doların 5 kuruş artmasının sebebi budur.
    milleti, özellikle forexcilerin sellerini gece gece patlatmışlardır.
  • abd'nin türkiye'yi artık "ekonomik açıdan gelişmiş olması" sebebiyle (trump gerçekten komik bir adam, güzel bir ima olmuş. ama "türkiye'nin 2023'e gelmeden şahlanması sebebiyle" deseydi daha da güzel olurdu sanki) vergi avantajı sağlayan genelleştirilmiş tercihler sistemi (gts) kapsamındaki ülkeler listesinden çıkarmasıyla bugün fırlayacağını düşündüğüm kur.

s400 sebebiyle türkiye'nin f-35 programından çıkartılması yönünde tasarı da yolda.

s400'ün bedelini çok ağır ödüyoruz ödeyeceğiz de... hep diyorum bunlar daha iyi günlerimiz. o füzeler dönüp dolaşıp bizi vuracak ve umarım bu nato'dan çıkartılmaya kadar gitmez. iş bu noktaya gelirse aynı 1. dünya savaşını tekrar yaşarız ki bu sefer bizi kurtaracak mustafa kemal atatürk de yok.