şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
 • korkunç tek kelimeyle.

  hayır bir ülkenin hiç mi ekstrem durumlara karşı etkin eylem planı olmaz. sel, deprem, yangın.
  afet bunlar. hani olağanüstü bir durum var mı kamuda?
  tüm şehrin elektriği kesilince ne olacak biraz daha yanarsa?
  bıkmadan alaçatı’dan, çeşme’den, urla’dn story çekip atanlar size de söylüyorum! sesiniz çıkmazsa birşey yapılamayacak!
 • en son menderes gümüldür yangınının izleri silinmeden daha beteri gerçekleşti. buradan her geçişimde moralim bozuluyordu. çocukluğumdan beri o ormanları yoldan geçerken hayran hayran izlerim şimdi o yolu nasıl kullanacağım , içim yanıyor.
 • orman yangınının çaresi,ne helikopterdir ne uçak ne itfaiye..

  en köklü çözüm yangın bekçileridir,bunlar yangın gözetleme kulelerinde bulunur .cıplak gözle 7-8 km,dürbünlerle 15 km ye kadar yangınların duman(gündüz) veya ateşlerini(gece) görmeleri işten bile değildir.bir yangında şiddetli rüzgar yoksa ,bir futbol sahası kadar alanın yanması bile saatler sürer.bu süre zarfında rahatlıkla bir uçak yada 2 helikopter yangını dakikalar içinde söndürür.

  şiddetli rüzgar durumunda, yangın yayılması çok çabuk gerçekleşir ,yangın bekçileri eğer yarım saat farkına varamadılar ise ,birde gece saatlerine denk geldiyse geçmiş olsun.

  yangının ,şiddetli rüzgara denk gelmesi ,kasıt olma ihtimalini kuvvetlendiriyor,muhtemelen rüzgar beklenmiş,lakin bekçilerin ihmali de değerlendirmeli.
 • nedir bu amk ya..nedir olm bu..

  yanmış orman nedir, neye benzer sorusuna cevap bulmak için, gaziemir tarafından gümüldür'e bir gitmelerini tavsiye ediyorum..

  yeşilken dünyanın en muhteşem görüntülerinden biri olan orman, yanınca nasıl mars yüzeyi gibi olabiliyor, inanılmaz.

  ayrıca "fidan dikeriz" sevgi kelebekliği de mallıktan başka bi şey değil..

  fidan dik tabi de..

  sen onun ağaç olduğunu göremeyeceksin ki..

  önce yeşili koru amk..

  mangalınızın da, yanmış tavuğunuzun da amk..

  amk varoşları sizi..
 • cayir cayır yanıyor hala. bu yangın için neden uçaklar kullanilmadi gündüz? şimdi başlayan bir yangın değil hala yeterli müdahale yapılmadı demek ki yayılıyor. haberi bile yapılmıyor doğru düzgün medya sessiz.

  doğru düzgün müdahale edildiğini düşünmüyorum yangına. çok fazla insan etkileniyor bu yangınlardan ve yeterince duyarlı değil hiç kimse. hadi diyelim ki izmir'de uçak yok yeterli helikopter yok takviye edin öyleyse çevre illerden illa yangın her yeri harap ettikten sonra mı ciddi bir müdahale gelecek bu mu bekleniyor?

  hâlâ devam eden yangın, rüzgarın şiddetini kesmesini ve bitmesini umuyoruz.
 • zamanında vuku bulan büyük izmir yangınını hatırlatmıştır.
 • eger tanri varsa bu tahribati yapanlarin cezasini obur dunyaya birakmamali.
  hic bir vicdana sigmayan hic bir insan evladinin boyle bir suc isleyip de hayatina norma olarak devam etmemesini diledigim alcakca doga tahribati.
  yeter ulan cekin artik su dogadan elinizi, kestiginiz yaktiginiz kirlettiginiz katlettiginiz hersey telafi edilemez boyutta.
 • kahreden, küfrün binini bir ara eden, bir ton aşağılıklığı göz önüne seren, insanlık ayıbı!

  "alevler şehre yaklaşmış, insanlar ağlıyor, hayvanlar telef, sosyal medya çığlık çığlığa ama geleneksel medyada tık yok"

  - sizin kaldıracağınız uçağın hortumunu s...

  (bkz: edecek küfür bulamamak)
 • bu başlığı üst sıralara taşımanın gerektiğini düşündüğüm başlık. daha çok tepki vermeliyiz, daha çok birlik olmalıyız, daha çok ses çıkartmalıyız.
292 entry daha