• "hakem hakem" diye ağlayıp podolski'nin atılmadığı gerçeğini ise dile getiremeyen ikiyüzlüleri gösteren maç olmuştur.
  • trabzon hak ettiğini aldı bu akşam. laga lugaya gerek yok.

malesef çapsız futbol aklı- akılsızlığı denmeli; lakin çapsızla uyumsuz olurdu- nedeniyle son sezonlarda takımlarımız top oynayamadı. hakikaten çok zor bir iş değil bu kadro mühendisliği. yönetimsel işler falan beşeri; ama bu işler artık son derece bilimsel. yani en azından hata payı neredeyse tüm futbolcular olmamalı.

ilk faturayı yönetim ödemeli. zaten gelen yönetim kör değilse futbolcuların da neredeyse hepsinin bir bedel ödemesi gerek.

burası galatasaray. herkes taşıdığı formanın kıymetini bilmeli.
  • bir galatasaraylı olarak sonucuna hiç üzülmediğim maçtır. daha kadrolar sayılırken yenileceğimiz belliydi zaten. maç boyunca tehlikeli pozisyona bile giremiyoruz.
  • insanları anlamıyorum bazen. her sene galatasaray şampiyon olacak diye bi kural mı var? tabii ki bazı dönemler kötü geçecektir. bazen tinerciler bazen de azizspor şampiyon olacaktır. hatta bazen bi anadolu takımı bazen de hamsikafalar olsun. bana o kadar güzel anlar yaşattı ki yense de yenilse de aynı benim cimbomum.
    en büyük cimbom ulan!
  • trabzonspor sezon başında ersun yanal ile başlattığı genç, dinamik, akılcı hücum futbolu oynayan bir takım kurma çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı.

ilk yarıda da söylüyordum, doğru kararlarda ısrar edilirse o takım iyi bir takım halini alacak diye. o muazzam başarısız ilk yarıda takım şuursuzmuş, yanal istifa etmek için yol arıyormuş demediklerini bırakmadılar, sözde futbol otoriteleri...

oysa hayatta hiçbir şey bir günde elde edilmiyor. disiplinli çalışma olmadan, akılcı kararlar olmadan ve en önemlisi geleceği planlama ve sabır olmadan hiçbir şey olmuyor.

ts bugün gerçekten sahada iyi bir takım olarak vardı. galatasaray'a karşı çok açık bir kalite farkı gözle görülüyordu... üstelik bu fark sneijder, podolski, bruma , muslera gibi türkiye'ye gelmiş en iyi on yabancı oyuncudan dördünün bulunduğu bir takıma karşı kurulabilmişti.

hiç şüphe yok ts gelecek sezon daha da iyi olacak. üstelik bunu mali disiplini mevcut bir takım haline getirerek başaracaklar.

bu tablodan galatasaray taraftarı birçok ders çıkarabilir... galatasaray muazzam avantajları olan bir camia fakat yıllardır çok kötü yönetiliyor. bu lise edebiyatının bağnazlığından kurtulup, profesyonel yöneticiler tarafından idaresi ele alınırsa, hatta daha iyisi psg örneğinde olduğu gibi güçlü bir sermaye tarafından satın alınırsa, önümüzdeki yıllarda galatasaray markası bir dünya devi haline gelebilir.

tek ihtiyaçları olan tamamen borsaya açılıp, lise ile tüm bağlarının koparılması.... çünkü bu haliyle çok büyük bir israf ile hak ettiği yerden çok uzak bir takım olmaya devam edecek gibi duruyor...
  • trabzonsporun ilk yari ciddi ciddi gs'nin içinden geçtiği maç olmuştur.
    uğur atılmasaydı 4-5 sıfır bitebilirdi.
    bazı yavşak cinconlulara göre gs'nin 33 penaltısının verilmediği, ts' de ise 27 futbolcunun kırmızı kartla atılmadığı maç olmuştur. ağlayın lan bunlar iyi günleriniz.
    not: hamsispor
  • trabzonspora inanilmaz saygim vardir. ikinci takimim kadar severim. tebrik eder basarilarinin devamini dilerim. o sehire, o stada guzel oyun yakisir cunku.

galatasaray ezeli rakip olarak gonlumdedir hep. umarim, kadikoyde attigimiz her golden sonra tassagimizi gectikten sonra beraber icmeye gittigimiz gunlere en kisa surede doneriz. yenilginiz yoneticilerinize armagan olsun. sonucta ayni tezahurati yapiyoruz
    (bkz: yönetim istifa)

not: aziz istifaspor
  • ulan 10 puan ileride lidersin. galatasaray'ın yönetiminde, teknik heyetinde ve takımında onlarca eksiği ve problemi var. elindekileri en iyi fiyattan satmanın, bir şekilde avrupaya gitmenin peşinde. fenerbahçe desen çoktan havlu atmış, yeni sezon planlarına başlamış durumda. en yakın takipçinin kadro kalitesi senin yedek kadronla bile boy ölçüşemez. sana ne bir saldırı ne de bir eleştiri var. aksine insanlar kendi takımlarını izlemekten bıkmış avrupada seni destekliyor. hala orada fetöydü, cicişti ottu boktu abuk subuk konuşuyor yavşağın cocuğu. ulan bi sürü şampiyonluk gördüm bu ülkede. bir tanesinde de gidip beşiktaş şöyle böyle geyiği yapmadım. yapanı da görmedim. sizin ne büyük yaranız varmış böyle. dekoder sokacakmışız, cine5 i varmış onu da verecekmiş cücük. ulan maçlar cine5te yayınlanırken 1 tane şampiyonluk gördün mü sen dingil? sen sokup içinde mi sakladın bunca zaman dekoderini?
    biraz asil olun lan. aziz yıldırım kafasıyla yaşanmaz bu hayat. gidin avrupada bişeyler yapın da destekleyelim hep beraber.
  • trabzonun ilk golünde semihe faul var diyenler olmuş. bir savunma oyuncusu tuttuğu adama sarılıyor ve yere düşüyor. sözüm ona objektif yorum yapacak adam bu pozisyonda semihe faul yapıldığını yazıyor buraya. lan gördüğünüzü yazacaksınız o kadar. dürüst olmak bu kadar zor değil.
  • selçuğun çekildiği pozisyonda penaltıdan önce ofsayt var. götünüzle mi izlediniz maçı ag kedicikleri
hesabın var mı? giriş yap