• şaka gibi gerçekten. amerika büyükelçiliğinin açıklamasına göre en erken ocak 2019' da vize vermeye başlayacakmış.
  • hep 10 yıllık aldığım için beni ilgilendirmeyen durum.
  • hep üçüncü havalimanı yüzünden bunlar.

ya da koca seyit havalimanı . hangisi karar sizin
  • arkadaşlar bu bir ambargo olabilir mi ?
    bir de 2019'da 2018'e göre ne farklı olacakta vize vermeye başlanacak ?
    benim aklıma bir sebep geliyor .
  • artik amerika’nin turkleri ve turkiye’yi pek siklemedigini gosterdigi durumdur. kisacasi “bizim vize tarihlerimiz hep dolu, isterseniz sonra alin. ama dolu yani. vize tarihimiz kalmadi, hepsi dolu”

tabii ki kocaman bir yalan bu. vize tarihi marihi dolmadi. kisacasi amerika turkiye icerisinden vize vermiyor. isteyen gitsin baska ulkenin amerikan konsoloslugundan alsin. ya da halen daha vizen varsa ulkeye girebilirsin diyor.

bence dogru bir karar verildi nihayet.
  • abd'nin akp'ye kızıp halkı kendince cezalandırması olayı. "akp'yi seçerseniz haliniz bu olur" mesajı. farketmedikleri ya da umursamadıkları ise şu; akp'yi ayakta tutan halk kesimi abd vizesiyle hiç işi olmayacak kesim. zaten muhalif olanın hükümete kızgınlığını artırmaktan başka işe yaramayacak uygulama. seçimde akp'ye oy mu kaybettirecek? %0.1 falan...
  • (bkz: sen gelme ulan ayı) uktesinin diplomatik yolla söyleniş şeklidir.

işte bunlar hep sıfır sorun politikası, hep monşerler.
  • şimdi hemen bir seçim yapın, çomarlar oy atsın ve düzelsin şu vize işi.

ardından referandum yapın, çomarlar "eved" desin , dolar 1 lira olsun.

milli irade çekirdeği çitliyorum şu an.
  • yazın hawaiye gitmek için para biriktiren bünyeme iyi gelmiş haberdir. zaten zor birikiyordu, vazgeçer, biriktirdiğimi yazın bir ege kasabasında yerim. bu ülkede büyük hayaller kurmaya çalışmak bir hatadır zaten.
hesabın var mı? giriş yap