• samsung'çuların kıs kıs gülmesine sebep olmuş rezalettir. "ya apple'cı kardeş ne güzel kullanıyordun iphone'u ne oldu şimdi" diye konuştuklarına adım gibi eminim.

tanım: şaka bir yana düpedüz rezalettir. bir mal satıyorsan onun arızasıyla da, müşteri şikayetleriyle de ilgilenmen gerekir. çok fazla müşteri geliyorsa sen de kapasiteni arttıracaksın birader. malı satarken iyi ama. yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. yakında bu hor gördüğünüz müşterileri çok ararsınız.
  • randevu almadan ve oradan alırım "belki" mantığı ile mağazaya giden, yoğunluk sebebi ile de alınamayınca bunu rezalet addeden kişinin sanrısı.

bunu ister thh'ye götürün, ister mahkemeye götürün hiçbir sonuç alamazsınız. her gün gelen tüm müşterilere bakacak, cihazlarını teslim alıp-teslim atmaya başlayacak olsa apple store'un büyüklüğünün ve çalışan hacminin akasya avm'nin büyüklük ve hacminde olması gerekirdi.

adamlar servis hizmeti vermeyeceğim demiyor ki, çok fazla yoğunluk var, bugün git randevu al gel diyor. çok acil durumlar var ise geniusların kontenjanları var onlar gün içine randevu veriyor "bazen".
  • bu rezalette bir mantık hatası var. apple ürünleri, özellikle de iphone alanların en büyük bahanesi çok stabil bir telefon olması değil miydi?
    hani android telefonlar dandik iphone lar ise çok kaliteli,sağlam,stabil idi? bu kadar sağlam ürünler üreten bir şirketin teknik servisi için tüp kuyruğu gibi sıra olmasına aklım ermedi.
  • ilgili rezaletle ilgili thh'ye başvurulursa ne sonuç çıkar merak ediyorum. servis hakkı için insanlara randevu vermek, diğerlerine de "bugünlük bu kadar" bana kalırsa yanlış bir uygulama. müşterisine servis hizmeti vermek istiyorsa apple amerika'da yaptığını yapmayacak, her ülke aynı olmak zorunda değil. ya ramdevuları ya da diğer elemanlarını artıracak.
  • okuduğunu anlayamayanları ortaya çıkaran başlık. adam diyor ki, "randevu" almak için sıraya soktular. yani siz nerenizden uydurdunuz bilmiyorum ama, "randevusuna gelmeyenlerin yerine geçmek için beklemek" gibi bir durum yok. adam siteden randevu alamadığı için bizzat kendisi randevu almaya gidiyor, 2 saat bekletildikten sonra randevu verilmeden gönderiliyor, olay bu.

türkçe'yi kendi çabalarınızla mı öğrendiniz anlamadım ki?
  • insanlar burada taşak geçiyor ama cidden bu ve benzer rezalet her gün yaşanıyor. kırılan macbook'umun tamiri için sıra bekledim ve sıra geldiğinde hem randevu verilemediği hem ürünün stokta olmadığı söylendi. randevu verilemediğinden stok siparişi de veremiyoruz. ürünü alacaklar, stok siparişi verip bana başka randevu verecekler. böyle kurumsallık olmaz. vereceksin siparişi, ürün gelince beni arayıp randevu vericeksin.
  • --- spoiler ---

1 saat bekleyen müşterisinin idaresini yapamıyor ve geri gönderiyor olay kısaca budur..
    --- spoiler ---
  • açıkçası 2bin tl para verdiğin bir ürünün teknik servisi ile muhattap olmak için randevu alma gerekliliğine şaşırmış olmamla başlıyor olay.
    yetkili servise gidersin, ürünü verirsin, ürünü teslim alır, arıza kaydını açar, yasal süre içinde yapılır veya diğer süreç işler.
    yetkili servise ürünü vermek için beklemek, randevu almak hatta alamamak nedir?

bence randevu sırası bitmiş diye değil ama hizmet eksikliği sebebiyle mahkemeye gidilebilecek bir dolu açık var burada. randevuları ne kadar geniş zamana veriyorlar bilmiyorum ama randevunun saati değil de randevunun alındığı tarihten itibaren yasal sürenin başlatılması gerekebilir. arıza kaydı girilmiş sayılmalı bu noktada.
    ayrıca bir ürün üretilirken, artık üretimden kalktıktan sonra da x yıl boyunca servis/yedek parça verme taahhütü verilirken, başka bir entry'de yazan, parça yok diye randevu verilemiyor olması da kural dışı bir uygulama bence.

adamların sistemi bu diye sen de bunu savunmak zorunda değilsin sevgili fanboy, sistem hatalı bunu kabul et bence önce. bilgisayarlarına diyecek lafım yok ama aldığın telefon zaten garanti süresi bitmeden traktöre dönecek, elinde sadece kamerası iyi olan ama onda bile yavaş çalışan bir telefon kalacak. neyin havasındasın acaba? elinden sadece yazara giydirmek gelmiş.

akp'ye filan bağlamak istemiyorum ama biz yaptık oldu durumu bu resmen*
hesabın var mı? giriş yap