gastiro

  • 5180
  • 26
  • 10
  • 0
  • 3 gün önce

16 ekim 2016 gaziantep patlaması

az önce gerçekleşmiş olay. beşyüzevler mahallesinde olmuş.

edit: aldığım duyuma göre polis hücre evi istihbaratı almış, teröristlerden birini yakalamışlar ancak diğer terörist yakalanacağını anlayınca kendini patlatmış. terörist evin içinde patlatmış kendini. 4 polis yaralanmış. başka yaralılar var mı henüz bilmiyorum. polisle teröristler arasında çatışmanın hala devam ettiği söyleniyor.

edit 2: gaziantep'te o kadar çok terör saldırısı oldu ki, internetten bilgi edinmek çok zor. bir linke tıklayınca eski terör saldırıları ile ilgili haberler çıkıyor. aldığım bilgiler arkadaşlarımdan gelen söylentiler. o yüzden yanlış bilgi verebilirim.

bu arada patlama bizim oturduğumuz eve yaklaşık 2 km mesafede. bir arkadaşım sabah kahvaltı için ailecek evine davet etmişti allah'tan, olay yerinden epey uzaktayız şu an. bugün de şanslıyız yani anlayacağınız, yarına allah kerim. memleketin geldiği hale bak. düşünün, bir pazar sabahı evinizde kahvaltı yaparken yan komşunuz "allahu akbar" diye bağırıp kendini patlatıyor ve siz patlamanın şokunu atlattıktan sonra kahvaltınıza devam ediyorsunuz. çünkü bu tarz patlamalar artık sıradan, rutin bir aktivite haline geldi. böyle bir memleket işte burası. üstelik burası türkiye'nin en büyük 7. ili.

devamını okuyayım »
16.10.2016 12:58