• superonline'ın türkiye'nin en dolandırıcı firması olduğunun kanıtı olan rezalettir.

3 aydır devam eden superonline zulmünü paylaşmak istiyorum. biraz uzun ama lütfen okuyun, duyarsızlığımızdan geliyor başımıza ne geliyorsa. lütfen okuyun ve destek olun.

normalde ttnet abonesiydim. doğuda çalışırken tayinim çıkınca ttnet'i kapattırdım. yeni görev yerinde tekrar ttnet'e müracaat ettiğimde kapatma işleminin üzerinden 3 ay geçmediği için kampanyalardan faydalanamazsınız dediler. ben de kızdım superonline'a abonelik başvurusu yaptım. hay yapmaz olaydım.

sorunlar aslında bağlatma işlemiyle başladı. türkiye'nin bir büyükşehrinin bir ilçesinin ana caddesindeki evime interneti 10 gün bekletip öyle bağlayabildiler. bu süreçte superonline'ın türk telekom altyapısını kullandığını öğrendim. yani eve interneti telekom ekibi bağladı. modemi kurmaya sadece superonline'dan bir kişi geldi. kendisi evime gelen ilk ve son superonline çalışanıdır ayrıca.

interneti bağlattığım ağustos ayından bugüne kadar aşırı yavaş ve sürekli kopan bir internetim var.

bağlattıktan hemen sonra hız problemi sebebiyle müşteri hizmetlerini aramaya başladım. hız problemi ile ilgili tuşlamayı yaptığınızda müşteri temsilcisine bağlamıyor, sistem problem halledildi gibi bir cevap veriyor ve cep telefonunuza hız sorununuz çözülmüştür mesajı geliyor. ama çözülen hiç bir şey yok.

bu işlemi defalarca yaptım. hiç bir değişiklik olmadı. sonra müşteri temsilcisine bağlanma seanslarına başladım. iki akşam da bir müşteri hizmetlerini arıyorum, ordaki çalışan modemimin ışıklarını söndürüyor, sonra sırayla yakıyor tekrar. yazılımı güncellediğini söylüyor falan. ama yine bir değişiklik yok.

bu arada hız testi yapıyorum, çıkan değerler 0.6, 0.8, 1.2 gibi çok düşük değerler. bazı akşamlar eve geliyorum internet hiç olmuyor. yine müşteri hizmetlerini arıyorum. sırasıyla ışıkları yakma söndürme sonra tekrar yakma işlemlerini yapıyoruz sırasıyla.

aboneliğim 8 mbit'e kadardı bu arada yazmayı unuttum. yani taahhüt ettikleri yaklaşık hız değerinin 1/10'u gibi bir hız değerinden bahsediyorum.

sonra müşteri temsilcisine eve ekip talep etme seanslarına başladım. superonline firmasının arıza sebebiyle eve gönderdiği ekip telekom ekibi bu arada. çünkü telekom'un altyapısını kullanıyorlar.

eve ekip için defalarca aradım. bunların bir kısmında hiç ekip gelmedi. bir kısmında cep telefonuma eve ekip geldi bağlantı sorununuz halledildi manasında mesajlar geldi. bir defasında telekom'dan gelen birisi beni aradı, hatta baktık bir problem yok dedi.

3 aydır bu dolandırıcı firmaya her ay 54 lira fatura ödeyen ama adam akıllı internete giremeyen birisi olarak 10 gün önce hattımı kapatmaya karar verdim.

müşteri hizmetlerini aradığımda klasik vazgeçirme çabalarından sonra beni iptal birimine aktarmaya karar verdiler. bu arada her aradığımda 20-25 dakika bağlanma için bekledim hep. 20-25 dakika bekleyip derdimi anlattıktan sonra iptal birimi için de en az 10 dakika bekledim. bu defa burdaki arkadaş beni sorunun telekom ekiplerinden kaynaklandığını, kendi superonline ekibini gönderip sorunu kesinlikle çözeceklerine ikna etti. gönülsüz de olsam tamam dedim kabul ettim.

sonraki 2 gün kimse aramayınca geri tekrar aradım. yine iptal birimi için 30 dakika telefonda bekledikten sonra telefona çıkan kişi anama küfür eder gibi bugüne kadar 1 defa arıza kaydı girildiğini son aramamda da arıza kaydı oluşturulmadığını söyledi. kesin olarak iptal edilmesini istesem de beni binbir özür dileyerek eve superonline ekibi göndermeye ikna etti.

yine bekledim. kimse ne aradı ne sordu. sadece bu defa öncekilerden farklı olarak cep telefonuma işleminiz devam ediyor şeklinde mesajlar geldi. ve en sonunda probleminiz çözülmüştür diye mesaj geldi. eve superonline ekibi falan gelmeden çözdüler problemimi sözde.

ben kesin iptal ettirmeye karar verdim ve yine 30 dakika telefonda iptal birimine bağlanmak için bekledim. iptal biriminde karşıma çıkan kadın küfür eder gibi iptal etme yetkimiz yok bayiye başvurmanız lazım dedi. tabi açtım ağzımı yumdum gözümü. ben sinirlenince o zaman mail gönderin iptal edelim dedi. ama erken abonelik sonlandırma ve cayma bedellerinin faturama yansıyacağını söyledi. ben de bunu kesinlikle kabul etmediğimi, kendilerinin taahütlerini yerine getirmedikleri için benim de getirmeyeceğimi, hiç bir ilave ücret ödemeyeceğimi, zaten 3 aydır giremediğim internetin faturasını ödediğimi falan anlattım.

neyse efendim, müşteri temsilcisi tamam dediğiniz şartlarda iptal edelim dedi ve cep telefonuma mailde yazmam gereken bilgileri ve mail adresini mesaj olarak gönderdi. iptal ile iilgili mail attım. dilekçe yazıp internet üzerinden fax ile gönderdim. ertesi gün imzalı dilekçemi normal fax ile de gönderdim. yani 1 mail ve 2 fax göndermiş oldum.

ertesi gün müşteri hizmetleri aradı. hattımdaki arıza ile ilgili görüşeceklerini söylediler. ben de iptal başvurusu yaptıktan sonra mı aklınıza geliyor ben iptal etmek istiyorum arızamı gidermek için bugüne kadar neden aramadınız vs deyip kapattım.

akşam aradığımda müracatların 72 saat sonra işleme konulduğunu söylediler.

72 saat doldu ve bu akşam tekrar aradım. yarım saatlik beklemeden sonra ulaştığım müşteri tesilcisi kişinin söylediklerini aktarıyorum:

- kendilerine hiç bir iptal talebim ulaşmamış!

- bedelsiz iptal yapamıyorlarmış. iptal etmek istersem 372 lira erken abonelik sonlandırma vs. bedel ödemem gerekiyormuş!

- ayrıca bu güne kadar sadece 1 defa arıza kaydı açılmış onda da ekip gelmesini kabul etmemişim!

yani öyle dolandırıcı bir firma ki;

- interneti 10 günde zor bağlar.

- rakip firmanın altyapısını kullanır.

- arızalara rakip firmanın teknik ekibini yönlendirir

- yönlendirilen ekip gelmez, gelse de sorun çözmez

- arıza kaydı için ararsınız kayıt açılmaz, çünkü arızalar kayda geçsin istemezler

- kendi ekiplerini göndereceklerini söylerler göndermezler, ararsınız arıza kaydı bile açılmamıştır

- artık yeter iptal etmek istiyorum dediğinizde ekip göndermeye kalkarlar

- iptal için 1 mail ve 2 fax gönderir, 72 saat beklersiniz, bize iptal talebiniz ulaşmadı bugüne kadar da sadece 1 kere arıza kaydı oluşturulmuş derler.

en son allah hepinizin belasını versin dedim kadın telefonu yüzüme kapattı.

tekrar edeyim. allah hepinizin belasını versin dolandırıcılar sizi.

ben kendi adıma bu işin peşini bırakmayacam. bana fatura etmeye çalıştıkları bu hukuksuz ücretleri tüketici hakem heyeti ve gerekirse mahkeme vasıtasıya iptal ettirmek için elimden geleni yapacam.

lütfen bu ciddiyetsiz ve dolandırıcı firmadan uzak durun, çevrenizdeki herkesi de uzak tutun.

edit: superonline sosyal medya ekibi tarafından arandım. erken iptal bedelini yansıtmadan iptal edemeyeceklermiş. yani dolandırmaya devam.

edit2: az önce bilmediğim bir cep numarasından arandım ve nüfus cüzdanı fotokopimi bu numaraya whatsapp'tan göndermemi istediler iptal için. ben de bilmediğim numaraya gönderemem dedim. işyerime gelip kendileri alacağını söylediler. ilginç.

edit3: az önce 4440532 numaralı hattan sosyal medya ekibinden olduğunu söyleyen birisi aradı. kendisi bu entry'i okumuş. talebim doğrultusunda ve ilave hiç bir ücret ödemeden hattımı kapatacaklarını söylediler ve hemen kapattılar. yaşanan olumsuzluk için de özür dilediler. umarım son taahhütlerini yerine getirir ve sonradan bana ilave ücret falan fatura etmezler. profesyonel çalışıyor olsalar adam akıllı internet sağlarlar, arızalara adam akıllı müdahale eder, iptal etmek istediğimde de bu kadar yokuş yapmazlardı. sorun firma ile yaptığım sayısız görüşme neticesinde değil sözlük sayesinde çözüldü. iyi ki sözlük var. iyi ki varsınız. destek olan herkese çok teşekkürler. umarım bu olaydan superonline da ders alır ve tokatlamaya çalıştıkları son müşteri ben olurum.
  • kesin cozum btk. btk deyince sarimsak görmüş vampir gibi oluyorlar.
    yaşadığım bir sorunda cozum bulmuyorlardi. esim "cumhurbaskanligina sikayet edecegim" dedi. https://basvuru.tccb.gov.tr/forms/pgdefault.aspx adresinden sikayette bulunulabiliyor. superonline cumhurbaskanini bile iplemedi. ama btk ye sikayet ettim ertesi gun superonline, turk telekom, sular idaresi ne kadar ilgili kurum varsa kapima geldi sorunu cozmeye.
    btk de otesini birak sevgili arkadasim.
  • bir tek "bulunduğunuz bölge en fazla 1 mb hızı destekliyor; o yüzden yardımcı olamayacağız. zaten sözleşmede en fazla 8 mb yazar. taahhüt ettiğimiz hızı hukuken alıyorsunuz" demedikleri kalmış.

gerekli internet hizmetinin alınamadığıyla dair noter tespiti yaptırarak tutanak tutturup maddi tazminat davası açılsa kazanma ihtimali nedir diye hukukçu arkadaşların görüşünü merak ettiğim olay

bundan sonra müşteri hizmetleriyle konuşurken sesi dışarıya verip bir yandan da ses kaydı almamız gerekecek sanırım.
  • (bkz: #62458515)

burada anlattığım ve arkadaşın başına gelen olayların tamamını yaşadığım firma.

şikayet dilekçelerinin tamamını bakın tamamını diyorum, şikayet dilekçesi oluşturduk deyip oluşturmuyorlar. girdiğim bu entryden sonra 100 kere daha şikayet dilekçesi oluşturmaya kalkmışımdır. her seferinde bir önceki müşteri hizmetleri çalışanı şikayet dilekçesi oluşturduk diyor, bir sonraki öyle bir şey yok diyor. bu kesin bir döngü sonu da yok. inanmayanlar deneyebilir. sonucu anında göreceklerdir.

şafak sayar gibi taahhütümün bitmesini bekliyorum. ttnet'ten superonline' a geçmeyi düşünen ya da süperonline'a direk geçmeyi düşünen varsa güvercin eğitmeye başlasın arkadaşlar. hem daha hızlı, hem daha güvenilir, taahhütü yok, yemi 10 kuruş, kurtulması da kolay.

ciddiyim, güvercin süperonline' dan daha güvenilir.
  • (bkz: btk) ya şikayet edilmesi gereken rezalet. bu gibi şirketler günde 100 kişiyi mağdur eder. müşteri hizmetlerini arayarak çözüm sağlayamazsınız.
  • (bkz: superoffline)
  • zamaninda baglatacak oldum bunlardan internet. ha bugun ha yarin derken kurulum icin 10 gunu asan bir sure bekledik. oysaki ayni hat icin ttnet 2. gun gelip altyapıyı saglamisti.

10 gunun ardindan superonlinedan biri aradi kuruluma geldik diye biraz meşgulüm birazdan arayin dedim bilerek. birazdan aradilar bu sirada da adamlar aracla kapiya geldi.

adamlar tekrar arayinca el sallayip burdayim burdayim dedim adam da abi komsu ilceden geliyoruz pek bilmiyoruz kusura bakmayin 10 dkka geciktik falan derken ben dogurdur abi size iyi yolculuklar o sure 10 dakika degil 10gun + 10 dakika dedim ve baglanmadan gonderdim adamlari. sonra bir aramalar bir aramalar ozurler aman gelelim baglayalimlar digiturk e aratmalar.

3 ay bekleyip ttnet aldik mutluyuz.
  • sadece superonline değil aynı zamanda bir türk telekom rezaletidir.

ister d-smarttan ister superonlinedan alın interneti, eğer ki adsl kullanacaksanız türk telekomun altyapısını kullanacaksınız. maalesef bu alt yapı gerçekten berbat durumda. bu yüzden de sorunların ardı arkası kesilmiyor. ayrıca, superonline müşteri hizmetlerini aradığınız zaman bıraktığınız arıza kaydını onlar da türk telekoma iletiyor. onarıma da türk telekom çalışanı geliyor. eğer ki ttnet müşterisi değilseniz baştan savma iş yapıyorlar. haziran ve ekim ayları arası superonline adsl kullandım ve 5 ayın hiç biri şikayetsiz geçmedi. arıza kaydı bırakıyorsunuz, gelen türk telekom ekibi evdeki sıva altı kablolarda sorun var deyip geri dönüyor. elektrikçiye kontrol ettiriyorsunuz bir sorun çıkmıyor, sonuç olarak telekom ekibi eninde sonunda eşşek gibi gelip onarıyor arızay. ama olan sizin enerjinize ve kaybolan vaktinize oluyor. internet hızı, kesintisi konusunda (eğer adsl kullanıyorsanız) superonline kadar türk telekom da suçlu.

rezaletin diğer boyutu aboneliğin iptal edilmesi kısmı. internet aboneliğinde en saçma şeylerden biri de taahhüt meselesi. adamlar seni kendine esir ediyor resmen. sonra da hizmetin iyi ve ya kötü olmasını önemsemiyorlar tabi. sen nasıl olsa onların kölesisin. iptale gelince de iş, süründürdükçe süründürüyorlar haliyle. ülkede hak hukukta kalmayınca çırpınıyorsun. hem adam gibi hizmet alamıyorsun hem de kurtulamıyorsun illetten, sülük gibi yapışıyorlar.

umarım tüketici hakları yoluyla yazar arkadaşımız bu illetten kurtulabilir.

ek: (bkz: #63836691) superonline adsl dolayısıyla yaşadığım rezillikleri yazmıştım bu entryde. şu an ise fiber alt yapısının apartmana gelmesiyle huzura kavuştum. en azından şu an için, bakalım sorunsuz kaç günümüz geçecek.
  • kendileri aşırı rezil bir firmadır.

fibernet dışında işiniz düşerse vay halinize. düşün bir metropolde fibernet internetin kapsamı yerlerde geziyor ve bazı salaklar almanya'ya kafa tuttuğumuzu sanıyor.

bu ülkede türk telekom diye bir tekel var. devletteyken kesinlikle daha kaliteli hizmet alındığını düşünüyorum. en azından dolandırılmiyorduk.

ben de kendileriyle olan husumetimi buraya yazayım ki gören bilsin.

adres değiştirilir. fiber'den yalın internete düşülür. lakin 4 hafta olur ve kimse gelmez. kafanın tası atar, iptal etmek istersin. fiber tahattütü plan 530 tl ve üstüne nakil işlemi başvurusu yaptığım için 130 tl aktivasyon/kurulum bedeli isterler.

emsal karar vardır arkadaşlar. tahattüt edilen teknik hizmeti veremiyorlarsa tahattüt iptalinden bedel talep edemezler. şikayet edin.

bu başlığı açan arkadaş araştırsın, iptal işleminde cebinden bir kuruş çıkmasın.

alayı mafyavari tehditkar hareketlerde bulunuyor bu firmaların.
hesabın var mı? giriş yap