• bu "kuru yükselterek bizi batırmaya çalışan uluslararası güçler" erken seçime sevindi mi ne oldu?
    bir şey kötü gidince başkaları yaptı, iyi olursa biz yaptık ve çoğunluk bunu yiyor.
  • yuzsuzlukte sinir tanimayan insanlar var, sasiyorum.
    "dolar 4 e geriledi sustunuz." nasil bi kafa lan bu dolar 1.5 tl den 4.30 lara çıkıp 4 e inince göt mü olduk biz şimdi.
    oldu aynen mükemmelsiniz durmak yok yola devam(!)
  • seçim ekonomisi toz pembe olur. görürüz seçimden sonra zamları, enflasyonu, kurları. ha bir de şu 'sesi çıkmayan ekşici' diyen tipleri.
  • ekonomist değilim, kendimce ülkemizin batının kıskandığı bir süper güç olmasına bağlı olarak ve yatırım firmalarında gördüğüm bazı durumları baz alarak bir takım ekonomik önlemler almıştım ve iyi ki de almışım demiştim. kendi açımdan yorumlarsam dövizdeki dünkü düşüşün çok suni bir hareket olduğunu düşünüyorum, bunu dayandırdığım sebep de dövizin artışındaki sebep bana göre hiçbir zaman seçim veya erken seçimin belirsizliği olmamıştı. bundan dolayı erken seçimin tarihinin belli olmasının da ciddi miktarda dövizi düşürecek bir etkisinin olacağını düşünmüyordum. nitekim bugün sabahtan bu yana yukarı doğru gözüken hareketler de düşüncemi doğrular nitelikte. bu yazdıklarım tamamen benim amatör ve şahsi düşüncelerimdir, kimseyi etkilememesini umuyorum.
  • 4,02 den yükselme trendine girmiştir.

edit: yılanoğlu
  • yaklaşık 4.30'lara fırlaması ön görülen kur. neden bu tarih derseniz amerika - rusya yüzünden ortalık biraz karışacak diye tahmin ediyorum.
  • biz seçilirsek dolar düşecek mesajı vermiştir. bunu yiyecek çok sayıda insan olduğu için kendilerince doğru politikadır.
  • an itibariyle 4,036. tutmayın küçük enişteyi ,salıverin gitsin.
  • reis sağolsun yine güzel bir alım fırsatı yarattı.

yakında inşallah 4,50 seviyelerini göreceğimiz güzel günler yaklaşıyor.

imkanım oldukça birikimimle, olmadıkça da gerekirse kıçımdaki dona kadar satmak pahasına dolar almaya devam edeceğim.

haydi rastgele...
hesabın var mı? giriş yap