37983 entry daha
 • ekrem imamoğlu siyasetini hep uzlaşıyla yaptı.

  adamın en önemli özelliklerinden birisi bu zaten.

  uzlaşıyı doğrudan seçmen ile yapıyor ve bu karşılık buluyor bunun başka örneği şuan türk siyasetinde neredeyse yok, mansur yavaş da buna örnek olabilir ama onun işi çok daha kolay.

  bu adamın güzel huyu iğrençleşen, hamaset dolan eski "dostlarına" bile üsluplu cevap vermesi buna özel olarak dikkat ettiğini düşünüyorum.

  bu durum muhtemelen o eski dostları çıldırtıyordur :))))

  bence çok doğru bir siyaset izliyor bu yüzden sokakta her seçmene çok rahat dokunuyor seçmen kendi partisinden dolayı imamoğluna karşı kendini suçlu hissediyor "bizim genel başkan size şöyle dedi ama biz sizi seviyoruz" karşılığını buluyor.

  kendisine saldıran eski "dostlara" aynı ve daha üst üslup ile cevap verse bu karşılığı yakalayamazdı.

  eğer zafer kazanırsa muhteşem bir zafer kazanmış olacak.

  ne iyi parti ne kürt partisi hatta ne kendi partisi bile "bizim sayemizde" kazandın diyemeyecek.

  size rağmen kazandı olacak.

  üstelik özgür özel denilen ultra etkisiz chp genel başkanı son günde lütfu savaşa eğilerek tekrardan tüm chp adaylarını gereksiz yere riske atma hamlesi de yapmayı ihmal etmedi.
 • bazen de danışmanlarına sormadan, kendi kararını alabiliyor olman lazım.

  geçen sene saraçhane'de kılıçdaroğlu'nu siyasi tarihten silmek varken, danışmanlarının yarattığı korkuyla pıstın. siyasi kariyerin tehlikeye girdi.

  şimdi hatay konusunda aynı.

  kendi kararını veremeyen, kendi yolunu çizemeyen adamdan kahraman falan çıkmaz. kimse kusura bakmasın. bu saatten sonra bu yolda yalnız, ve bu yolda da geçen seneki kitlenin yarısı bile yok arkasında.

  üst üste siyasi intiharlar, üst üste inatlar.
  bir şekilde istanbul'u kazanıp kendi yolunu çiziyorsa çizer. bence 2 ay sonra imamoğlu diye biri kalmayacak. ama bakalım.
 • bir bowling salonunda. elinde en büyük top, karşısında labut şeklinde ibb adayları.

  hepsini tek kalemde sikecek :):):)
 • beğenirsiniz beğenmezsiniz o ayrı bu seçimdeki işi daha zor bence ama bunu gören akplilerin tüyleri kedi gibi diken diken oluyor ya beni en çok o keyiflendiriyor.
 • anketlerde farkı giderek açıyor olmalı

  https://x.com/…aber/status/1759878467028701501?s=46
 • çok ağır bir yenilgi alarak ibb'yi kaybedecek. ama bu yenilgi daha çok özgür özel'e yazacak ve imamoğlu chp'nin başına geçecek.
 • hakkında birkaç şey yazmak istediğim kemal kılıçdaroğlu'nun istanbul'u kaybetsin diye aday gösterdiği ve ummadık taş baş yarar sözünü siyasette gösteren, kürtçü akımın kıskacına girmiş kişidir.

  medyaya, kemal kılıçdaroğlu, ekrem imamoğlu'nu buldu ve istanbul'u akp'nin elinden aldı diye goygoy yapılarak parlatıldı ancak, gerçek böyle değildi. birkaç yıl öncesinde, birden fazla kez belirttiğim üzere, ekrem imamoğlu istanbul'u kaybetsin diye aday gösterildi ve akp'nin ekonomik politikaları, çeşitli kitlesel sorunlara çözüm bulamayışı sebebiyle, kaybetsin diye aday gösterilen ekrem imamoğlu ilk seçimde 10-15.000 oyla kazandı. bakınız, akp'nin adayı kimdi ? binali yıldırım'dı. binali yıldırım'a karşı 10-15.000 oy farkla kazanmak demek, aslında es kaza kazanmak demekti ve bunun üzerinde durmadılar. neden ? akp'nin seçim sonuçlarını tekrar ettirmesi işlerine yaradı, 2. seçim ile fark 700.000'e çıkınca ilk seçim sonucunu yandaş-yardakçı medyada kimse konuşmadı.

  ankara zaten kaybedilecekti ve istanbul'un kaybedilmemesi gerekiyordu. akp'li alevi-kürtçüsü kemal kılıçdaroğlu kazanması en zor aday olan ekrem imamoğlu'nu aday gösterdi. es kaza kazanırsa da hdp'nin kürtçü akımına eğilimi yüksek olduğundan sorun oluşturmayacaktı. beklenen en düşük ihtimal oldu ve ekrem imamoğlu kazandı. chp içindeki hdp kürtçüleri sevinçten ellerini ovuştururken, kemal kılıçdaroğlu'nun alevi-kürtçüleri diken üstünde oturmaya başladı.

  bugün chp'de 3 ana akım var. kemal kılıçdaroğlu'nun alevi-kürtçüleri, dem/hdp kürtçüleri ve bir avuç kalmış ve önemli her pozisyondan el çektirilmiş atatürkçüler.

  atatürkçülerin önüne geçmek için, idare eder şekilde atatürkçüleri temsil eden en kötü örnek olan muharrem ince'nin önünü kesmek için istanbul'u kazanan ekrem imamoğlu sonrası ellerinden geleni yaptılar ve muharrem ince'nin kişiliğine oynayarak chp'den istifa ettirdiler. neden ?

  çünkü, 2023 cb seçiminde favori cb adayı muharrem ince idi ve cb adayı olmak isteyen ise kemal kılıçdaroğlu'ydu. çünkü, ekonomi daha kötüye gidecekti ve ekrem imamoğlu es kaza kazanabildiyse, 4 yıl sonra da kemal kılıçdaroğlu da kazanacaktı.

  kemal kılıçdaroğlu kazanamayacak olsa bile 14 seçimde olduğu gibi recep tayyip erdoğan kazanacak ve görevini yerine getirmiş olacaktı. akp için kazan-kazan durumu varken, chp seçmeni atatürk'ün partisine oy veriyoruz diye 30 yıldır kandırıldığı gibi yine kandırılacaktı.

  kemal kılıçdaroğlu, ekrem imamoğlu'nun davasının olduğu güne almanya gezisi koyması keyiften idi. ancak, meral akşener'in apar topar ekrem imamoğlu'nun yanına gidip elini kaldırması ile sıraya girip uçağa binen kemal kılıçdaroğlu'nu öyle korkuttu ki, özel uçakla almanya'dan türkiye'ye hızlıca geri geldi ve ekrem imamoğlu'nu hizaya çekip, recep tayyip erdoğan'ın seçilmeme ihtimalini 1 günde en az seviyeye tekrar çekti.

  burada, ulusal kanallarda sorulması gereken soru "ekrem imamoğlu neden aday olmaktan korktu ? ", aday olmaması için karşılığında bir şey mi verdiler, tehdit mi ettiler olmalıydı ama kimse konuşmadı. anayasaya göre de 100.000 imzayı alacak olan aday olabilecek iken, parti zorunluluğu da kalmıyordu. ya milletin refahı diyecek ya da kemal kılıçdaroğlu diyecekti ve seçim millet yerine kemal kılıçdaroğlu, dolayısıyla recep tayyip erdoğan oldu. peki ama neden ?

  özgür özel'in kemal kılıçdaroğlu'ndan daha koyu kürtçü olduğu söylemiştim. kısa sürede zaten böyle olduğunu gördünüz. daha da kötüsü, parti başında kendisi varken, partiyi yönetenin kendisi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. kemal kılıçdaroğlu hala partiyi yönetiyor ve parti başında olduğundan daha rahat yönetiyor. öyle olmasaydı bugün chp'de büyük kritik noktalarda ki insanlar değişirdi.

  daha hatay belediye başkan adayını bile değiştiremezken, chp'de değişim olduğunu düşünüyor musunuz ?

  ekrem imamoğlu'nun da mansur yavaş'ın da değişimden yana olmadığını hala görmüyor musunuz ?
 • kaybederse siyaseti bırakması gereken belediye başkanı. bu halk için uğraşılır mı oğlum. ortalama 60 senelik insan ömrünü, çocuğunu tarikat yurtlarında badelettirme hayal kuran seçmeni ikna etmek için harcamam.

  yurt, burs, kent lokantası, kreş, meydan, metro, tramvay, yağmur suyu tüneli yetmiyorsa ne yapsın adam. her halk kendi kaderini tayin eder.
 • fatih erbakan da istanbul'da imamoğlu, ankara'da ise yavaş'ı favori görüyor.
  bazı anket firmaları destek vermezseniz akp kaybeder diyormuş.

  --- spoiler ---

  "erbakan, bazı anketçilerin kendilerine gelerek, ak parti’ye destek olmadıkları takdirde istanbul’da ekrem imamoğlu’nun kazanacağını söyleyerek çekilmeleri yönünde telkinde bulunduğunu da söyleyerek istanbul ve ankara seçimleri konusunda tahminlerini de paylaştı.

  “bize destek vermediğimiz takdirde murat kurum’un kazanamayacağını söylüyorlar. bakın, dem parti, hiçbir partiye seçim kazandırmak zorunda olmadıklarını söyleyince mesele olmuyor ama biz kendi adayımızla çıkınca mesele yapılıyor.

  “bizim değerlendirmemiz de istanbul’da ekrem bey’in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönünde. özellikle fatih, üsküdar, eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. eyüp deyince bazı arkadaşlar sadece eyüp sultan camii etrafı zannediyor; oysa göktürk’e kadar hep eyüp.

  “ankara’da ise mansur yavaş’ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. turgut (altınok) bey, fazla bir varlık gösteremedi.”
  --- spoiler ---

  yetkinreport
 • sırat köprüsünden önce son çıkış.
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap