şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
21970 entry daha
  • istanbul belediye seçimlerinde kendisine oy vermiştim. bu bir tarafa. kendisine açılan soruşturmanın her türlü yolsuzluk, hırsızlık, ahlaksızlık yapan bir iktidarın aynı zamanda halkla alay etme, küçük düşürme, otoriter ve faşist baskısını iliklere kadar hissettirme yolu olarak yorumluyorum. biz işimize bakalım tweeti yerinde ancak yeterli olmayan bir tepki.
  • mansur yavaşın başkan olmasını istemeyen kişilerin parlattığı isim.

size kalsa ali koç cb adayı olmalıydı.

size neyin layık olduğunu idrak edemiyorsunuz ne yazık ki.
  • cumhurbaşkanlığı adaylığı için pek bir hevesli belediye başkanı. kendisi aday gösterilmediği taktirde ortalığı karıştıracaktır.
    hdp ile iş birliği içinde olan birinin cumhurbaşkanı olması durumunda pkk ile nasıl mücadele edeceği ise merak konusu.
  • onursuz şerefsiz tiplerin ara ara başlığına "akp li değilim ama...." "aktroll değilim ama..." diye başlayıp "hdp ile......" diye pislediği büyük başkan. hdp ile en ufak bir iş birliği yoktur. hdp'liler ile görüşmeyen bir milletvekili arıyorsanız japonya'ya falan bakmanız lazım. hdp, tbmm çatısında bir partidir. imamoğlu'nu seçimde destekleyen hdp'liler olabilir, akp'lilerin, mhp'lilerin olduğu gibi.. o 800 bin küsür oy sağ taraftan geldi. sol taraf zaten bir önceki seçimde de imamoğlu'nu desteklenmişti.

aktroll değilim ama... aktroll ilan edilecem ama...
    onlar onursuzlukta senden daha onurlu çünkü bir amaçları var.
  • ekşide bunu ve bunun gibi bir kaç şahsiyeti (selo, kk, mansur, maral) eleştirmek kolay değil. trolleri anında özelden ana, avrat, allah, kitap demezler küfürü basarlar. ama gene de biz bunun hakkında düşündüklerimizi uslübunca yazalım.

şimdi istanbul cumhuriyet başsavcılığı ekrem i. hakkında, hdp'nin kayyum atanan belediye ziyaretlerinden dolayı ''suçluyu övmek'' ve bir türbe ziyaretinde de ''türbeye saygısızlık'' iddiasıyla ön inceleme başlatmış.

hdp işinin detaylarını bilmiyorum, savcıların işi.

ancak, türbelerde, milli kahramanların anıt mezarlarında, tarihsel şahsiyetlerin mezarlarında eli belinde gezmek bence soruşturma konusu değil.

karakter veya bakış açısı ile ilgili bir konudur.

açıkçası ''ön incelemenin'' bu tarafı çok içime sinmedi. bundan bi şey de çıkmaz zaten. en fazla ekrem i. için inceden bi mağduriyet mevzusu çıkar o kadar.
  • üzerine oldukça fazla gidildiğini düşündüğüm ibb başkanı. farkında olmadan kendisini popülerleştiriyorlar. belki de bunu bilinçli yapıyorlar, bilmiyorum.

gereksiz bir durum. kim ne derse desin. bakın kendisine oy vermemiş birisi olarak söylüyorum bunu. ya bazen üzerine o kadar çok gidiliyor ki acaba "lan oy versem mi acaba" diye düşünmeden de edemiyorum. ve böyle olan çevremde de çok insan var. bırakın işini gücünü yapsın. halk seçmiş kendisini. yok eli arkadan bağlıydı da bilmem ne. ne alakası var ya.

ayrıca mirasımıza sahip çıktığın için teşekkürlerimi iletiyorum kendisine.

anadolu ve rumeli hisarlarının restoresi
  • (bkz: 978 at nerede)diye soracak bir tane insan evladı yok mu?
  • cumhurbaşkanı olmak için uğraşacak. olamayacak tüm pr lar boşa gidecek sonrasında kimse hatırlamayacak.

(bkz: mustafa sarıgül)
    (bkz: ekmeleddin ihsanoğlu)
    (bkz: kemal kılıçdaroğlu)
  • yine bir ekrem klasiği, adalardaki atların akıbeti ile ilgili gündemden bunalan eko eli mabadında yaptığı türbe ziyareti ile ilgili yapılan soruşturma ile gündemi değiştirmeye çalışmaktadır. ama artık baydın be eko, değişik şeyler bulmalısın. yemiyoruz artık, sen zabıtayı karşına diz tekmil al, 16 milyon için çalışıyoruz deyip karikatürlerini her yere koy ne bileyim tadını çıkar ibb başkanlığının zira 2023'den sonra esamen bile okunmayacak.
19 entry daha