şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
19975 entry daha
  • yıllardır en büyük söylemi dini siyasete alet etmek üzerinden kuran chp nin, ibadet fotosu paylaşan yeni nesil hibrit belediye başkanı tık

doğru bir tanedir, ibadet fotosu paylaşmak iki taraf için de oldukça saçma ve samimiyetsiz bir yaklaşımdır.
    hele hele böyle özel foto makineleri ile camiye girip foto çektirmek de oldukça nahoş bir harekettir
  • (#108027086) istanbul'un fethini bilardo masasında kutlamadığı için eleştirilen başkan. adam seçimi 1 sene önce kazandı zaten. oy için bu hareketi yapmıyor, müslüman olduğu için dua ediyor.
    dini siyasete alet eden görmek için şehit tabutu önünde başkanlık propogandası yapıp camiden ezanı geç okutanı muhatap alacaksın.
  • seçim zamanı kendisi için sandık başında görev aldım, yeri geldi savundum da. yalnız benim dikkatimi bir isim çekti. mithat sinan bolak. ümit boyner'in oğlu. imamoğlu böyle boş cv'ye sahip birini neden bu denli para dönen bir yerin başına getirdiğini açıklamalı. böyle bir atamanın burada hiç konuşulmaması da garip. ben bu adamın ismini ilk kez gazetelerden değil de bizzat bu adamı tanıyan kişilerden duymuştum. çevresindekiler bile boş biri olduğunun bilincindeler. adamın doğru dürüst iş deneyimi yok. tanıyanlar gülerek "kendisi bile bu göreve neden getirildiğinin farkında değildir" diyorlar.

yaptığı yanlış deyince "ne olacak ki? sanki diğerleri kendi adamlarını işe sokmadı mı?" cevabı alıyorum. bunu diyen insanların akp'lilerden ne farkı var, soruyorum size. körü körüne savunan akp'lilerden nasıl iğreniyorsam bunlardan da öyle iğreniyorum işte. gözümde hiçbir farkları yok. bu zihniyet yüzünden ülke bu hale geldi. bunlar da aynısının laciverti işte.

bir diğer konu ise 5 eylül 2019 yenikapı ibb kiralık araçlar sergisi. o dönem o kadar gündem yapıldı ama sonrasında sessiz sedasız kapatıldı o konu. ortada bir haksızlık varsa ve bu haksızlığı kimler yapmışsa istanbul'daki bilboardlara çarşaf çarşaf assın isimleri, biz de görelim. ben vatandaş olarak bilmek istiyorum kardeşim kim benim paramı nasıl yemiş diye. o kadar yaygara kopartıyorsan öyle sessiz sedasız kapatmayacaksın konuyu. üzgünüm ama dost acı söyler.

bir imamoğlu'na bakıyorum bir de mansur yavaş'a. arada dağlar kadar fark var. mansur yavaş yapacağı işi şova çevirmeden yapıyor, yaptıktan sonra görüyorsun. adam hizmet adamı, imamoğlu ise siyaset yapıyor. siyaset pis iş ve bundan dolayı bana güven vermiyor.
  • şu anda tele 1 tivide uğur dündar'a konuşuyor . avrasya anket sonuçlarından haberi var muhtemelen . yüzünde güller açıyor . bir de ibb başkanı olarak makamındaki odasında ve ibb internet sitesinde atatürk resminin yanına fatih sultan mehmet'in portresini koysa çok güzel olur . on numara iş olur

not : atatürkçüyüm .
  • kendisini eleştirenlere bakıyorum, özellikle attığı her tivitin altına bakarsanız tamamen troll ordusu. burada ekşi sözlükte de, twitterda da inanılmaz derecede saldırıyorlar imamoğlu'na. fakat bunun görüyorum sokakta bir karşılığı yok. yardım götürdüğü aileler; askıda fatura, çocuklara süt, gıda yardımı, ulaşım yardımı; yardımı getiren belediye görevlilerinin "başkanımızın selamı var" cümlesini duyunca yüzlerinde güller açıyor. halkın yanında olduğunu gösterdi bugüne kadar. allah yar ve yardımcısı olsun, internetteki kara propagandaya kanmayın.
  • kendisine oy vermeyen ve vermeyecek biri olan ben (hdp yalakası olduğu için asla oy vermem) doğrusuna doğru, yanlışına yanlış derim. doğru kimin ağzından çıkarsa çıksın doğrudur. doğru tektir.

eğer buraları okuyorsa bir tavsiye vereyim: muhalif kanadın rte'si olmak gibi bir talihsizliğin içindesiniz. size tanrı gibi tapınan kitlenizi değil; sizi mantıklı şekilde eleştirenleri dinleyin. aksi takdirde güç zehirlenmesinden muzdarip bir mini diktatör olup çıkıverirsiniz. bu ülkede her kesim kendi tanrısını yaratıp ona tapar. karşı tarafa da ya aktroll ya da oktroll diye salyalar saçar.

özellikle ekşi sözlük'teki fanatik kitlenin gazına gelmemenizi öneririm. aksi takdirde kanas canan ve siha sezgin ile birlikte sizi hdpkknın lokomotifi yapmaya kalkışacak bir güruh var burada.
  • 29 mayıs istanbul'un fethinin yıldönümünde islamcıların elinden aldığı okçular tekkesinde muhteşem bir kutlama yapmış belediye başkanı, beyoğlu inledi.
  • (bkz: fazilet durağı görüntüleri yayımlansın kampanyası) için cevap beklenen başkan. bazı akp'liler chp'li ekrem imamoğlu'na yalancı diyorlarmış. ekrem imamoğlu izlediği görüntüleri yayımlasın da onların ağzının payını versin!
  • bu ankete göre bir sonraki cumhurbaşkanımız.

(bkz: 29 mayıs 2020 avrasya firması c. başkanlığı anketi)
21 entry daha