şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: dm kutum mor saçlı erkek, kadın ve beyan falan veren aşırı agresif radikal tiplerle doldu; et yediğim için olsa gerek, bütün değerlerime ana avrat sövüyorlar. bu gözü dönmüş faşist toplulukla ben de böylece tanışmış oldum.

twitter'da denk geldiğim rezalet. küçücük çocuğu doğduğundan beri zorla vegan besliyorlarmış. amerika'da, avrupa'da olsa ihbar gelir gelmez yavrucağı kurtarırlardı ailenin elinden.

bu eşsiz yobazlık çocuk için gerçek bir felaket. ayrıca bebeği instagram fenomeni olmak için kullanmak da bambaşkaymış ya. nasıl hayatlar var, aklım almıyor artık.

edit: çocuğun instagram hesabını mezkur tweetin altında bizzat babası paylaşmış, arayıp bulmadım.
    edit 2: çocuğun babasının az önce yazdığı tweet, bu nasıl bir akıl tutulmasıdır ya?
    edit 3: ekşisözlük'e videolu cevap. yorum yok.
  • çocuklarını deney tahtası yapan sorumsuz ailedir.
  • acilen sosyal hizmetlerin çocuğu aileden alması gerekiyor. dünya literatüründe vegan bebek/çocuk diye bir şey yok
  • "18 yaşında özgür, istediğine karar verebilir cinsiyetini bile değiştirilebilir saygı duyarsınız ama 2 buçuk yaşında doğuştan vegan olmasına siz karar verirsiniz." çok modernsiniz yahu*
  • doğuştan beri vegan dediğine gore,"anne sütü de mi vermediniz çocuğa?" denilesi durum.

dehşetle okudum tweet'i.

nasıl manyak insan doluymuş etraf.

düpedüz fiziksel istismar bu.

edit: bir vegan arkadaş anne sütünün vegan sınıfına girmediğini söyledi. ilk birkaç ay çocuğa anne sütü verilmiş.
  • çocuk ilerde dünyada adana kebap diye bir şey olduğunu öğrenecek ve belki de ailesini affetmeyecek.
  • büyüyünce "ben sizin deney tahtanız mıydım? " benzeri bir cümleyle çocukları tarafından hesap sorulacaktır.
  • hiç bir vegan gelip burada bu konuyu savunmasın. tutar yolu olmayan bir davranış.
  • ailecek gizli gizli kebaplar, çöp şişler, kuzu çevirmeler yiyip, sosyal medyada ''biz veganız'' naraları atan milyonlarca sıradan çiftten biridir. hiç sekmez.

hesabın var mı? giriş yap