• şuradaki kaynaktan gelen bir son dakika gelişmesidir.

tff 2. lig ve 3. liglerde mücadele eden 90 takımın maçlara çıkmama kararı alması durumudur.

edit: linkteki haber güncellendikten sonra durumun maçlara tamamen çıkmama olmadığı anlaşılmıştır. bu liglerde mücadele eden toplam 90 takım seslerini duyurana kadar ilk aşamada maçlara 45 dakika gecikmeli çıkacaklar, ancak bir süre sonuç alamamaları durumunda maçlara tamamen çıkmama kararı verecektir. talepleri de anladığım kadarıyla iddaa bültenlerinde bu liglere ayrılan maç sayılarının azaltılmaması, ya da azaltılması yönünde verilmiş olan kararın geri çekilmesi.
  • altından güzel birşey çıkarsa sevinirim dediğim direniş. bekleyelim bakalım ayrıntılar gelecek diyor.

edit:
    --- spoiler ---

2. ve 3. lig kulüpler birliği ve ottocool karagümrük başkanı cengiz günaydın, şunları söyledi: ‘hepimiz zor durumda kaldık’ “spor toto teşkilatı her sezon 2. lig’den 18, 3. lig’den 11 maçı iddaa bültenlerine koyuyor. 5 yıldır devam eden bu süreçte biz hep aynı parayı alıyorduk ve hiçbir itirazımız da olmuyordu. fakat spor toto bu sezonun 5. haftasında bir karar aldı. 2. ligden 18, 3. ligden ise 11 maçı iddaa’ya koyacağını açıkladı. bu, her kulübün ortalama 500-600 bin tl gelir kaybına uğraması demek. haklı olarak itiraz ettik. bu karar sezon öncesi alınmış olsaydı, biz de harcamamızı ona göre yapardık. şimdi hepimiz zor durumda kaldık.
    --- spoiler ---

kulüpler destekledi para gelecek diye kumar yasallaştı, kaçak kumar oynatanlara baskı yapılıyor. maç yayınlarında da aynı şeyler dönüyor diye düşünüyorum cebinde 10 liran yoksa maç dahi izleyemiyorsun dışarda. herkes aldı paralı maç yayınlarını katarlı bilmem kim zengin oldu.

evet haksızlığa karşı yapılan bir direniş çıktı. üstelik süper lig maçları rezil o ligleri düşenemiyorum bile diyenler, bence açıp bir baksınlar o ligte çekişmeli geçen maçlara, zira derbi denilen maçların özetlerini izlediğimizde önemli pozisyon dahi göremiyoruz.

son olarak; "futbol borsada değil, arsada güzel"*
  • şaşırdık mı ülkede lig mi kaldı? bence toptan federasyonu satıp yerine avm yapsınlar.
  • superligde bile futbol kalitesi yerlerdeyken. o ligde maci kim izlesin bence kapatin direk bi katkiniz yok zaten
  • sebebinin 2. ve 3. lig maçlarına iddaa bültenlerinde ayrılan yerin azaltılması ve dolayısıyla bu liglerdeki takımların gelir kaybına uğraması olduğu anlaşılan durum.

2. ve 3. lig kulüpler birliği bu sorunu paylaşmak ve çözüm istemek için gençlik ve spor bakanlığıyla iletişime geçmek istemiş fakat kendisinden bir türlü randevu alamayınca aşama aşama protesto planlarını uygulamaya koyma kararı almış.

ilk aşamada maçlara 45 dakika geç çıkılması kararlaştırılmış, ancak bir süre daha sonuç alınamaması halinde maçlara tamamen çıkmama kararı gelecekmiş.
  • ben de bir protesto bir uyanış derin ve manalı bir arayış sanmıştım. spor toto'dan gelen paranın paylaşımı ile ilgiliymiş... çıkarsan ekime çıkmazsan da ...
  • ''spor toto teşkilatı her sezon 2. lig’den 18, 3. lig’den 11 maçı iddaa bültenlerine koyuyor. 5 yıldır devam eden bu süreçte biz hep aynı parayı alıyorduk ve hiçbir itirazımız da olmuyordu. fakat spor toto bu sezonun 5. haftasında bir karar aldı. 2. ligden 18, 3. ligden ise 11 maçı iddaa’ya koyacağını açıkladı''
    ben mi yanlış anladım, yoksa, memnun oldukları durum yeni karar diye yenilenince onlar mı yanlış anlayıp protesto etti, haberi yapan mı haberin içine etti karışık bir durum.
  • yani agam diyor ki maçlar bültende olmayınca alavere dalavere çeviremiyoruz.
  • nolur sonu bir kaypaklıkla bitmesin dediğim olaydır.
  • ekonomik olarak yapılan fermuar sıkma politikasına verilen cevaptır. spor toto, krizi bahane ederek 2. ve 3. lig takımlarından başlayarak bazı maddi kısıtlamalar yaparsa, onların da eylem yapmaları yerindedir.
hesabın var mı? giriş yap