• amacı çok güzel ama içindeki binbir işgüzarlığın döndüğü facebook grubu.

1- ilke şahin ve alican develioğlu tarafından verilen sözde ücretsiz 219-119-120 dersleri.

kendileri bu dersleri ücretsiz olarak vereceklerini söylemişlerdi. bir defa online olarak verildi. sonra da hiç verilmedi. özel ders ilanı olduğu açıkça belli olan bir olaydı. odtülü bile olsalar grup üyeleri bu yalana kandı. kazanan saati 200 tl'den özel ders veren ilke şahin oldu.

2- ntp isimli müzik grubu

ilke şahin beyfendi bu grubu "100. yıl evleri resmi müzik grubu" olarak sıfatlandırdı. lan neyin resmisi be adam ? devlet kuruluşu mu grup ? pek çok insan kendi sayfasının reklamını yapamazken arkadaşlar gayet güzel bir reklam yapıp üzerinde partilerinin reklamını yaptı. ( ha bu arada grup leş bana sorarsanız.)

3- çaktırmadan verilen mekan viralleri

komple teorisi değildir kesinlikle. nasıl işliyor: birisi "hocam çankaya'da şöyle bir mekan var nasıl sizce ?" diye bir post açıyor. ardından seçilmiş kişilerimiz şöyle güzel, böyle güzel diye yorum yapıyorlar.
    ya da hocamızın teki "hocamlar esat tarafında rakı içmelik yer neresi var?" diyor. belirli kişilerimiz hemen şurası var, aa evet ben de duydum orayı gibi yorumlar yazıyor.

4-bedava dağıtılan ama aslında adminlere para verilerek reklamı yapılan bilet promosyonları

"hocam if'te şöyle bir konser var. sağolsunlar bizi de davet ettiler. buyrun yorum yazan ilk 10 kişiye bilet bizden hediye." diye yazılır ve adminlerin cebine para girer.

5-sürücü kursu virali rezilliği

ilke şahin'in admin olmadığı zamanda ise arkadaşlar bir sürücü kursu ile anlaşmışlar. sanki insanlar oraya gitmek zorunda gibi bir hissiyat yaratıp bunu grupta yaymışlardı.

6-diğer grupların paylaşımına "reklam" diyerek izin vermemek

batıkent-odtü araç paylaşım grubunun gönderilerine izin vermemiş arkadaşlar reklam diyerek. ulan içinde "para" geçmiyor bu araç paylaşım grubunun, sen ne reklamından bahsediyorsun ? reklam nedir, ne değildir lütfen (bkz: tdk sözlük)

evet. şimdi anıl payan isimli diğer admin diyor ki: "ozan cumhur (kurucu) gruptan para kazanmaya çalışıyordu. biz de o yüzden ayrıldık." peki siz ne yapıyordunuz sevgili hocam ?

debe editi: tecavüz meşrulaştırılamaz.
  • hocam yardımcı olayım, ilke isimli egosu yüksek, sürekli "bana güvenin" diyen bir arkadaşın, köpekler tarafından ısıralan kişilere "ama onlar da oradan yürümeselermiş" diyen sözde pati dostu irem tarafından kendi halinde takılan, seviyeli "100. yıl sakinleri" isimli gruba admin yapılması ve varolan adminlerin atılıp, grubun isminin 100. yıl evleri'ne çevrilmesi olayıdır.

ilke'ciğim asıl, 20bin kişilik gruptan insanları banlayarak diğer sayfaya yönlendirmiştir.

o grupta ne burslar bulundu, ne evler 5 kuruş harcanmadan eşyayla doldu, ne insanlar birbirine yardıma koştu bunca zamandır.

yazıklar olsun.

edit: soyadlar silindi.
  • bir sik kırığı olarak yazıyorum, ilke olacak dangalağın büyük ihtimalle eski grubun sahibi olan ozan'a kazık atmak için giriştiği, kendisinin çok sevildiğini sandığı için tutacağını düşündüğü bir takım eylemin toplamı ile oluşmuş rezillik. onun ayrı, arkadaşlarının ayrı amına koyim. saygılar.
  • merhaba arkadaşlar,
    ben "deniz genlik", eşimin facebook hesabından yazıyorum. çünkü "ilke şahin" bu grubu "irem kesik" sayesinde ele geçirdi ve beni banladı. kendisinin nasıl biri olduğunu daha önceden de söylemiştik. bu grubu yani "100.yıl sakinleri" grubunu kurarken de bunların bu adilikleri yüzünden kurdum. adi oldukları konusunda da haklı çıkan ben oldum.

kısaca grubu kuran kişinin anlatması bu olmuş. ilke şahin 10000 kişilik grubu resmen çalmış. grupta konuşulanlara göre ilke başkan kazancı tekelinde toplamaya çalışmış gibi bir izlenim var.

düşünün ki ssg kanzuk'u admin yapmış ama sözlüğü ve gelir kaynaklarından payını vermemiş. kanzuk dürüme para yetiştiremiyor. gidiyor seviyeli 2. büyük sözlükle (uludağ mıdır itü müdür neyse) anlaşıyor. sonra da ekşideki herkesi ssg uyurken uçurmaya başlıyor. uçurulan kişilerin maillerine de aynı kullanıcı adı ve şifrelerinizle burdan devam edin diyor. sonra bir katekulli çevirip 2. sözlüğü tek başına ele geçiriyor. ve tadaaa...
  • ilke şahin ve anıl payan isimli iki megalomanın müsebbibi oldukları rezalettir.

100.yıl evleri grubu ve onun yanı sıra kurulmuş olan, odtü mensuplarının ticari olmayan alışverişler gerçekleştirdikleri odtülü'den grubu, bunca zamandır okuldaki insanların sosyal etkileşimlerinin kısmen önemli bir parçası olageldi. ancak, ilke şahin isimli şahıs gruba yönetici olarak alınmasının ardından, grubu kendi özel dersleri ve başka niyetleri için adeta bir pr kampanyasına konu etti. şimdi de bambaşka bir gruba el atıp bütün insanları oraya taşımak ve eski grubu kapatmak suretiyle, yanı sıra yol alan entourage ile tüy dikmekteler.

odtülüler, başlarındaki dertler yetmezmiş gibi bir de bu dalyaraklarla uğraşmak zorunda kalıyor. çok üzülüyorum.

edit : imla
  • adamın adı ilke, okulu odtü, yaptığı iş ilkesizlik, hamlık, egoistlik. hocam yardımcı olma bize parana bak, yırtmaya bak...
  • hayatımda okuduğum en komik cümlelerden birini bana okutmuş rezalet.

"bu gruba geçme sebebimiz aslında hâlihazırda var olan bir grupta bu problemler olmadan, daha rahat, tek el asla olmayan, dikta olmayan, son derece rahat bir ortam olsun idi. diğer yöneticileri çıkarıp karşı çıkılması ihtimâlini ortadan kaldırdım."

hiç dokunmadım aynen böyle yazmış. cümlelerin sırası falan da bu.

lan ilke...
  • turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasına dönme potansiyeli olan rezalet. hadi bakalım.
  • odtü bu darbeye sessiz kalmamalı.
    yasal olarak suçlulara bir yaptırım olmamasına rağmen; bundan böyle ilke şahin ve yancılarından özel ders almayı bir odtülünün midesinin kaldırmaması lazım.
    ntp midir nedir bir halta benzemeyen o grubu da ankaranın silik müzik tarihine gömmek lazım.
    resmen binlerce insanın emeğiyle oynayan devasa arşivleri şahsi çıkarları için silen, insanları kandıran böyle insanlara odtülü demek bir yana odtü ile adının bile aynı cümlede geçmemesi gerekli
  • hayır benim anlamadığım şu durumda bu adamı bulup dövecek kimse yok mu odtu'de? dövsün demiyorum tabi ki de dövmesin ama sadece merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap