2015 dünya atletizm şampiyonası
-
renaud lavillenie'in bir kez daha dünya şampiyonluğu altın madalyasını alamadığı erkekler sırıkla atmada altın madalya, 5.90 m'lik derecesi ile 21 yaşındaki kanadalı shawnacy barber'a gitti.
son şampiyon alman raphael holzdeppe, 5.90 m'lik derecesi ile gümüş madalyada kaldı.
2009 berlin ve 2011 daegu'da bronz, 2013 moskova'da gümüş madalyada kalmış olan son olimpiyat şampiyonu renaud lavillenie bir kez daha altın madalyadan uzakta kalarak, 5.80 m'lik derecesi ile bronz madalyayı, 2 polonyalı pawel wojciechowski ve piotr lisek ile paylaşmak durumunda kaldı. -
erkekler 3000 m su engellide şampiyon, 8:11.28'lik derecesi ile 2009 berlin, 2011 daegu ve 2013 moskova'da olduğu gibi son olimpiyat şampiyonu 33 yaşındaki kenyalı ezekiel kemboi'ye gitti.
2003 paris, 2005 helsinki ve 2007 osaka'da gümüş madalya kazanmıştı.
gümüş madalya, 2013 moskova'nın gümüş madalyalı ismi kenyalı conseslus kipruto'ya giderken, bronz madalya, 2005 helsinki'nin bronz, 2011 daegu'nun gümüş ve 2007 osaka'nın altın madalyalı ismi, kenyalı brimin kiprop kipruto'ya gitti. -
kadınlar 100 m finalini, 10.76'lık derecesi ile 2009 ve 2013'te olduğu gibi shelly-ann fraser-pryce kazandı.
gümüş madalya, 10.81 sn ile hollanda rekorunu bir kez daha kıran avrupa şampiyonu dafne schippers'a giderken, bronz madalya, 10.86 sn ile amerikalı tori bowie'ye gitti.
https://www.youtube.com/watch?v=_chos9rpvee -
şampiyonanın 4. günü finalleri:
14:00, kadınlar disk atma
14:25, erkekler uzun atlama
15:25, erkekler 400 m engelli
15:35, kadınlar 1500 m
15:55, erkekler 800 m
14:05, kadınlar 400 m yarı final
14:30, erkekler 200 m seçme -
kadınlar 400 m'de finale kalan isimler:
1 allyson felix, amerika birleşik devletleri, 49.91 (wl)
2 shericka jackson, jamaika, 50.03
3 shaunae miller, bahamalar, 50.12
4 christine ohuruogu, büyük britanya, 50.16 (sb)
5 stephenie ann mcpherson, jamaika, 50.32 (sb)
6 novlene williams-mills, jamaika, 50.47 (sb)
7 phyllis francis, amerika birleşik devletleri, 50.50 (sb)
8 christine day, jamaika, 50.82 -
200 metre seçmelerinde usain bolt 20.28 ile yarı finale kaldı. dopingman justin gatlin de 20.19 ile yarı finalde.
milli atletimiz ramil gulıyev ilk seçmede 20.01 ile grubunu birinci bitirdi ve o da yarı finalde koşacak yarın. şimdiye kadar ki en iyi dereceyi ramil koştu ama bu turda bunun bir önemi yok tabi.
yarı finaller yarın, final perşembe koşulacak. bolt, yeniden gatlin'in eline verecek ve paracıklar paracıklar.
edit:
ramil: https://www.youtube.com/watch?v=6twsnqpurpk
usain: https://www.youtube.com/watch?v=_l_wr93vno8
mr. doping: https://www.youtube.com/watch?v=pa5x6z5vn54 -
kadınlar disk atlamada altın madalya, 69.28 m'lik atışı ile kübalı denia caballero'ya gitti. 1991'den beri dünya şampiyonasında yapılan en iyi derece.
gümüş madalya, son hakkında yaptığı 67.39 m'lik derecesi ile son olimpiyat ve dünya şampiyonu sandra perkovic'e giderken, bronz madalya, 65.53 m ile 2011 daegu'nun gümüş madalyalı ismi alman nadine müller'e gitti. -
atletimiz ramil guliyev'in 20.01 sn ile türkiye rekorunu kırarak yarı finale kaldığı erkekler 200 m'de yarı finale kalan tüm isimler:
ramil guliyev turkey 20.01 (nr)
alonso edward panama 20.11
zharnel hughes great britain, 20.13
lykourgos-stefanos tsakonas greece, 20.14
julian forte jamaica 20.16
brendon rodney canada 20.18
justin gatlin united states 20.19
churandy martina netherlands, 20.22
anaso jobodwana south africa 20.22
akani simbine south africa 20.23 (pb)
warren weir jamaica, 20.24
femi ogunode qatar 20.25
usain bolt jamaica, 20.28
kenji fujimitsu japan 20.28
roberto skyers cuba 20.29
christophe lemaitre france, 20.29
jeremy dodson samoa 20.31
kei takase japan 20.33
yancarlos martínez dominican republic, 20.34
abdul hakim sani brown japan 20.35
daniel talbot great britain 20.35
reynier mena cuba 20.37
miguel francis antigua and barbuda 20.38
nickel ashmeade jamaica 20.40
ramil guliyev'in yarışı
alonso edward
usain bolt
justin gatlin
zharnel hughes -
erkekler 400 m engelli finalini, 47.79 sn'lik yılın en iyi derecesi ile kenyalı nicholas bett kazandı.
gümüş madalya, 48.05 sn'li yeni rusya rekoru ile 22 yaşındaki denis kudryavtsev'e giderken, bronz madalya, 48.17 sn'lik yeni bahamalar rekoru ile jeffery gibson'a gitti.
atletimiz yasmani copello, 48.96 sn ile 6. oldu. -
kadınlar 1500 m'de altın madalya, 4:08.09 ile dünya rekorunun sahibi genzebe dibaba'ya gitti.
gümüş madalya, 4:08.96 ile kenyalı 21 yaşındaki faith chepngetich kipyegon'a giderken, bronz madalya, 4:09.34 ile hollandalı sifan hassan'a gitti.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap