• lanet olsun böyle yıla. bitmek bilmiyor.
  • her yıl daha çok boka battığımızdan 2010-2015 arası yazılanları alın bir torbaya doldurun, iyice sallayın, sonra çekip çekip sırayla alt alta yazın, bitti mi, şimdi boardmarker ile de harfleri kalınlaştırın.

sonuç: değişen bir şey yok, hep aynı bok, çünkü biz kendimiz değişmedik, insan, toplum, ülke olarak gelişmedik, medenileşmedik. 2016 için hissedilen ise o listede yazılanların kalınlaşması ve artık saklanamaz, görmezden gelinemez bir hal alması. bu kafa ile gidilirse 2017'de ve devamında daha da kötü bir hal alacak.

edit: arkadaş sözlüğün iyice bokunu çıkardınız artık, öndeki 6 entry birden silinmiş, sözlükteki ciddiyetin geldiği noktayı göstermesi açısından bu entry burada dursun.
  • inandıkları şeyi sorgulamamaları. benim düşüncem doğrudur, en iyi ben bilirim mantığı. en akıllı benim, en müslüman benim, en önemli benim vs.. bu böyle uzar gider. egoistlik, bencillik, narsistlik ne derseniz.

bu şekilde devam ettiğimiz sürece önümüzde daha çok berbat yıllar olacak (tabi fitrattan ölmezsek).
  • biran önce bitsede daha bok olacağına emin olduğum bir yıla geçsek,toplanıp 1 dolar yakmaya devam
  • erdal tosun'u da ekleyebiliriz.
  • 2017nin farklı olacağını mı düşünüyoruz yoksa
  • en son gölünü (bkz: 29 kasım 2016 adana öğrenci yurdu yangını) ve (bkz: erdal tosun) kaybı ile atmış bulunmakta.

neyini sevicez allah aşkına
  • gelen yıl giden yılı aratmasa..2017 den beklentim..
hesabın var mı? giriş yap