• enflasyonun 5 yıl aradan sonra ilk kez çift haneli rakamları görmesiyle kendini iyice hissettiren acı gerçek.

az esnaf bir amcayla konuştum. toptancıdan aldıkları ürünlerin fiyatının % 50 arttığını söyledi. "eski fiyattan zar zor satıyoruz yeni fiyatı kar marjını düşürüp satsak alım gücümüz iyice dibe vuracak" diyerek esnafın durumunu özetledi amcam.
  • malesef alım gücünün azaldığı be belirgin olan krizdir.
  • adamlar çıkıp kemer sıkma politikası yapcaz dese oy kaybedeceklerini biliyorlar ekonominiz süper ama siz farkında olmadan kemeri sıkıyor olabiliriz .
  • sokakta çok ciddi kokusu alınabilecek krizdir. sokakları koklayın arkadaşlar insanların alım gücü ciddi bir azalma eğiliminde. cepler daralıyor.
  • ekonmik bir daralma yada kriz olduğunu`:daha doğrusu mantıken bu şartlarda olması gerektiğini` bende düşünsem de gerek caddelerde gerek avmlerde geekse cafe ve mağazalarda göremediğim durum. hemen hemen bütün caddelerde avmlerde kalabalıktan yürünemiyor, cafelerde ve lokantalarda oturacak yer bulunamıyor.dolayısıyla bu kriz sanırım sadece bu başlığa yazanlar icn var. gerisinin keyfi yerinde yada durumun farkında değiller.
  • her sene işler bi şekilde ilerlerdi üç beş belimizi doğrulturduk ama bu sene cidden işler kötü. geçen sene bu zamanlar 5 kazanıyorsam şimdi aynı zamanda 1 kazanıyorum ciddi bir düşüş var. millet para harcamıyor artık bi şey alırken 80 kere düşünüyor. boku yemişiz başımızdakilerin umrunda değil.
  • ülkede işsizlik maaşı alanların sayısının ilk kez ocak ayında geçen yılın ocak ayına göre yüzde 35 artarak 507 bine ulaşmasıyla kendini belli etmiş krizdir. buyurunuz buradan okuyunuz.
    http://www.haberturk.com/…ar-ilk-kez-500-bini-gecti
  • (bkz: #65584990)
  • elektronik ürün alacağınız zaman en içlerine kadar hissedilen krizdir.
  • kendini çok hissettiren krizdir fakat algılanmasında biraz sorun var gibi.ana akım medyasında gündeme oturacak sonra herkes algılayacak sanıyorum.minumum hasarla en kısa zamanda bitmesini umuyorum...
hesabın var mı? giriş yap