• bakın buraya yazıyorum, 3.000tl olmayacaktır.
  • miktarı değişse de reel ekonomide bugünkünden daha beter bir hale gelecek normalde vasıfsız elemana verilmesi gereken fakat yurdumuzda bir çıkış kapısı olarak gösterilen ücret tipi.
  • daha şimdiden enflasyon %15
    3 ayda dolar %15 yükseldi
    ocak ayında en az %40 olur
    ama tabii ki tüik verilere göre %25 oranında bir zam yapılır 2900 küsür olur
  • tüik verilerini görmezden mi geliyorsunuz?
    adamların yıl sonu hedefi tek haneli sayılar. bunu da istedikleri takdir de yaparlar. yeter ki ne kadar zam yapacaklarına karar versinler.
    bu yıl fazla zam olmadı ama önümüzde ki yıl iyileşme yapacak dediler. yıl sonu beklenti tek hane ise en iyi rakam %9 olur. %3 te devlet yapsa al sana enflasyona ezilmeye zam.
    asgari ücret 2104 tl
    agi 220 tl
    benim beklentim en düşük 2590 tl.
    reisimiz şakkadanak güzellik yapar 60 tl de o verir al sana 2650 tl.
  • 3000'in hemen altında bırakılacaktır. enflasyon ülkenin belini sıkıyor olabilir ancak bu ülkede her şey işverenler için.
  • 2600-2800 lira civarında olacaktır
  • tahminim: 2.600-2.700tl olacağı yönünde.

yalnız asgari ücretin artması demek, asgari ücretin arttığı yüzdenin iki katına tekabül edecek şekilde (ki en iyi ihtimalle) her şeyin zamlanması demek. pardon "ayarlanması" demek.

edit : mesajlara istinaden; daha detaya girmek istemiyorum. ben bu sözlüğe yazar olabilmek için 13 yılımı verdim.

bugün açıklanandır. net 2.825tl olmuş olup 125tl farkla yine bilmemi sağlamıştır.

(bkz: her şeyin afrikası olarak türkiye)
  • asgari ücret çok yükselirse alım gücü artmaz, azalır zira her şeye zam gelmeye başlar bir kaç aya kalmaz 4 kişilik mutfak masrafı şuna çıktı denilir. alım gücü yine aynı seviyelerine döner unutmayın ki bu ülkede halkın geneli asgari ücretle çalışır ve hiç bir işveren kar marjından kısmak istemez.

işveren değilim.. finans sorumlusuyum ben. söverken ona göre sövün
  • düz hesap 2.500 lira olcaktır.

bu arada alım gücü düşmesin diye, başkalarının alamamasını isteyen kapital kölesi yavşakların allah belasını versin!
hesabın var mı? giriş yap