• tahminim: 2.600-2.700tl olacağı yönünde.

yalnız asgari ücretin artması demek, asgari ücretin arttığı yüzdenin iki katına tekabül edecek şekilde (ki en iyi ihtimalle) her şeyin zamlanması demek. pardon "ayarlanması" demek.

edit : mesajlara istinaden; daha detaya girmek istemiyorum. ben bu sözlüğe yazar olabilmek için 13 yılımı verdim.

bugün açıklanandır. net 2.825tl olmuş olup 125tl farkla yine bilmemi sağlamıştır.

(bkz: her şeyin afrikası olarak türkiye)
  • asgari ücret çok yükselirse alım gücü artmaz, azalır zira her şeye zam gelmeye başlar bir kaç aya kalmaz 4 kişilik mutfak masrafı şuna çıktı denilir. alım gücü yine aynı seviyelerine döner unutmayın ki bu ülkede halkın geneli asgari ücretle çalışır ve hiç bir işveren kar marjından kısmak istemez.

işveren değilim.. finans sorumlusuyum ben. söverken ona göre sövün
  • isterlerse hiç artırmasınlar,oy veren kitlenin oy tercihini pek etkileyemecektir. eğer öyle olsaydı çoktan etkisini hissederdik.
  • yav isterse %100 zam yapılsın, 4600 olsun ne fark eder? ayni oranda diger her seye %150 zam yapilir olur biter. eskiden 10 birime 2 sey alabiliyorsan yeni maasinla 20 birimle alirsin 30 birimle alırsın.

tanım: pek de önemsenmemesi gereken ücret.
  • 3000'in hemen altında bırakılacaktır. enflasyon ülkenin belini sıkıyor olabilir ancak bu ülkede her şey işverenler için.
  • asgari 5 bin olsa 50 liralık yağ 100 lira olur.
  • asgari ücret artırıldıkça mutlu olmanızı gerçekten anlamıyorum. ücret arttıkça piyasa fiyatları da artıyor. çok kazandığını zannederken daha da fakirleşiyorsun. alım gücümün sürekli azalması inanılmaz canımı sıkıyor.
  • muhalif asgari ücretliler hariç 1800-2000tl olsun, acı reçeteyi onlar ödesin. seçimi kazandıklarında meşalelerle tura çıkıp kornaya abanarak nasıl koyduk diyen götler bugün ağlamasın.

bakın kimse aç değilmiş gayet memnunlarmış, 2000 lira bile çok bunlara.
  • asgari ücret 10.000 tl olsa ne olur ekmeği 50 liraya satarlar aynı hesaba gelir
  • %13 enflasyon ile 2.324 tl olan ücret 2.626 tl olacak.
    asrın liderimizin ikramlarıyla 2630 tl olur.
    allah razı olsun asrın liderimizden.
hesabın var mı? giriş yap