şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2018 seçimi sonrası 5 yıllık sürenin dolmasının ardından yapılacak olan seçimdir, seçim tarihi muhtemelen "29 ekim 2023" tarihi olacaktır.

1 doları 23 tl yaparsak dünya liderliğini ilan edeceğimiz gün olacaktır inşallah, maşallah.
  • tezi yok , şimdiden çalışmalara başlanması gereken secim.
    yıkılmak yok öyle, hemen arkadaş !
  • doların 12 tl olduğu zamanlara denk gelecektir.
  • bu iktidar 2020 yi görürse öpüp başınıza koyun.
  • boylece akp donemi disinda baska donem gormeyen genclerin yasi 31 olacak...

ya zaten bisey diyeyim mi bu kadar imam hatip lisesi bilmemne bes yila dun olanlar serap gibi gelecek. cunku icimden cok dedim eger bu sahis basta kalirsa gencler bitecek, gencler biterse zaten cenaze namazini kilalim ulkenin. cok mutsuzum, cok uzgunum. eczaneler bu birkac ay antidepresan satislarini ucretsiz filan yapmali. ciddi anlamda canima kiymayi filan dusunuyorum. nefes alamiyorum bu aminakodugumun ulkesinde. ben 21dim gezi oldu ya. cicegi burnunda bir genctim. biber gazini, polislerden korkmayi, kimsenin beni korumadigini ve tek oldugumu ve bir kadin olarak tek oldugumu anladim. zaten sonra ver elini politika, ver elini nukleer santraller, agaclar, tecavuzler, ver elini karamsarlik. harcadiniz lan benim gencligimi. ablami hatirliyorum benim yaslarimda. ne gezip ne egleniyordu. simdi ise ne para var, ne gece cikmaya cesaret var, ne konser var. ben bir kere dogdum. gencligimi harcadilar. aminakoydugumun ibneleri egolarini tatmin edecekler diye benim gencligimi harcadilar, simdi olgunlugumu harciyorlar eminim bes yila canima kastedecekler. bu kadar sikintili bir hayat yasamaya deger mi soruyorum size? hayatim boyunca bir takim tuttum, o da hep kaybetti. ben kaybettim, biz kaybettik, hepimiz kaybettik. oyun bitti.
  • ülkenin o dönem iyi veya kötü olmasının önemi olmadan erdoğan'ın kazanacağı seçimdir. tahminen %55 ile kazanacaktır.

o gün için tarihe bugünden not giriyorum. 2023 kutlamalarında ve seçimlerinde cumhuriyetin 100.yıl vurgusu yapılacak ancak atatürk vurgusu minimum düzeyde olacak veya çoğu yerde hiç olmayacaktır.
  • ben bu seçim icin birşeye takıldım.

16 nisan referandumunda değişen anayasaya göre cumhurbaşkanı en fazla 2 defa cumhurbaşkanı olabilecek.

2014 den beri cumhurbaşkanı olan erdoğan 2018 de de kazandı.

bu durumda 2023’de erdoğan’ın görev süresi bitecek ve anayasal olarak görevi ‘seve seve’ devredecek mi yoksa bu 2 defalık cumhurbaşkanlığı onun icin sıfırlanıp 2023 de de aday olabilmesini sağlayacak mi ?

belki de hedef 2023 derken hic lafı uzatmadan meclisi feshedip ‘lan ne gerek var 600 adama maaş ödemeye ben zaten basıma ayni kanunları bir gecede çıkarabiliyorum’ derse 2023’den itibaren olumune kadar bizi kendine maruz bırakacak. neden olmasın ? bence olmaması icin hiçbir neden yok hatta.
  • taş ve sopalarla yapılacaktır.
  • 2023 e kalmadan bahçeli ile görüş ayrılığına düşüp tekrar seçime gidecekler, yazıyorum buraya... belediye seçimlerinden sonra tekrar seçim yapmazlarsa ben birşey bilmiyorum...
  • adayım. destekleyin beni şizofrenler.