şükela:  tümü | bugün
  • 1. rezalet için öncelikle; #56622499

1. rezaletten sonra alacak başka yer bulamadığım için mecburen hepsiburada'dan 2 adet ürün sipariş ettim dolandırıcı,hırsız bir site olan hepsiburada'dan.

ürünlerin 2 sini haftalar sonra kargoya verdiler. kargodan takip ettim gidip teslim aldım fakat tek ürün gelmişti. pahalı olan asıl ürün ortada yoktu.

kargoya sorduğumda 1 adet gönderilmiş başka ürün yok dediler.

hepsiburada'ya sorduğumda aynı kutuda 2 adet ürün olabilir, kutudan bir şey çıkmadıysa yapacak bir şey yok dediler. kısacası paranızın yine üstüne yattık, sizi dolandırdık, naylon ticaret yaptık demek istediler.

biz gönderdik. içerisinde 2. ürün çıkmadıysa yapacak bir şey yok diyorlar. şaka gibi.

kutunun içerisinde tek ürün çıktı diye yurtiçi kargo neden tutanak tutsun. adam ne gönderirlerse onu taşıyor. hadi hasar olsa taşıma esnasında olabilir diye tutanak istenebilir fakat hepsiburada tutanak isteyerek 2. pahalı ürünü yurtiçi kargonun üstüne yıkmaya çalışıyor. kargo'da hırsız hepsiburada'nın huyunu bildiği için bu tür tutanakları asla tutmuyor.

özet: hepsiburada'dan alışveriş yapmayın. hırsızlara destek olmayın. ben yaptım pişmanım.
  • bana da kırık kalemlik gönderen alışveriş sitesidir. keşke alışveriş yapmadan önce yukarıdaki entry'yi okusaymışım.

odayı düzenleme hevesiyle bir kalemlik almak istedim. burada kırsaldayım, kırtasiyede düzgün bir şey yok diye hepsiburada'dan sipariş verdim. fakat sonrasında göndericinin hepsiburada olmadığını ve bu sitenin artık gittigidiyor gibi bir aracı site olduğunu fark ettim. fakat gittigidiyor'un aksine ödemeye onay vermenizi bekleyen bir güvenli ödeme sistemi de yok.

kalemlik elime vardığında daha kutuyu açmadan içinden gelen şıkırtıyı duydum ve ürünün kırık geldiğini anladım. ne bir kabarcıklı koruyucu, ne de başka hiçbir ambalaj olmadan ürünün kutusu naylon kargo torbasına konup gönderilmişti ve tabii kargo nakliyesinde hasar görmüştü. ben bunu anladığımda getiren görevli çoktan gitmişti. ben de siteye iade isteğimi bildirip ilk iş gününde kalemliği kargoya teslim ettim.

aradan on beş gün geçti, hala iade konusunda bir cevap yok. neyse ki ben topu topu 13 tl'lik bir ürün almıştım, kargoyla birlikte kaybım 18 tl. bu da bana ders olsun, bir daha hepsiburada'dan mendil bile almam.

edit:

üç gündür hepsiburada ile çekişmemiz sürüyor. onlar ürünün bana kırık olarak ulaştığını kanıtlamamı istiyor, ben de ürünün bana gelmek üzere yola çıktığında sağlam olduğunu kanıtlamalarını bekliyorum. ürünü teslim alırken imza atmamıştım. şimdi cayma hakkımı kullandım ama para iade edilmedi diye hakem heyetine başvuracağım.

gittigidiyor ve n11 gibi sitelerde ürünü teslim alınca ödemeyi onaylama imkanınız var, böylece müşteriyi korumuş oluyorlar. ama hepsiburada sadece paranızı alıp gerisine karışmıyor. otuz yıl öncesinde kalmış bir müşteri memnuniyeti anlayışı. bir daha sitesine bile dönüp bakmam...

2. edit: müşteri hizmetlerinden aradılar, "siz tedarikçinize güveniyorsunuz, kargocuya güveniyorsunuz ama müşterinize yalancı muamelesi yapıyorsunuz" dedim, hakem heyetine gideceğim" dedim, allah ne verdiyse bindirdim. haber vereceklermiş...
  • naylon ticaret yapan hırsız, dolandırıcı, ahlaksız hepsiburada firmasının sebep olduğu rezalettir.

parasını peşin aldığı ürünü göndermeyip, kutudan çıkmadıysa yapacak bir şey yok diyecek kadar da ahlaksızdır.
  • benzer tarihlerde aldığım iki ciltten oluşan kitabın sadece 1. cildini gönderdiler. ikinci cildi eksik diye kayıt oluşturdum. bir haftadır arayan soran yok. kitap dışında aldığım iki ürün ise henüz gönderilmedi.

tanım: rezaletin önde gidenidir. rezaletin sözlük anlamı olan kurumdur.
  • konunun yukarıda kalması adına entry girişinde bulunduğum rezalet.
    ayrıca bu tür vakalara gelemiyorum sözlük. umarım kısa sürede çözüme kavuşur.

nereden alışveriş yapacağımızı şaşırdık
  • naylon ticaret yapan hepsiburada.com sitesinden kimse alışveriş yapmayana kadar konu yukarıda kalmalıdır.

daha önce kırık çalışmayan monitörü kakalayıp sorumluluk kabul etmeyen sahtekar, dolandırıcı, hırsız hepsiburada.com şimdi de parasını aldığı ürünü göndermeyip, gönderdik demeye başladı.