şükela:  tümü | bugün
  • dün vatan bilgisayar uşak şubesinden asus marka i5 işlemcili bir notebook satın aldım. aile hekimi olarak çalışıyorum. iş yerinde kullandığımız uludağ bilişim'in nbys adlı programını kurup kullanmaktı niyetim. dün bilgisayarı aldım sabah onbir gibi uludağ bilişimin uşak bayisi yediveren bilişime programı yükletmeye gittim. interneten inen lisanslı yıllık 700 küsür lira ödediğimiz bir program. yediveren bilişimde bana işlemin iki saat süreceğini söylediler tamam dedim çıktım. ama program yükleyebilmeleri ancak akşam yediyi buldu. bir gün öncesi acil nöbetinden çıkmıştım. tüm gün uykusuz uşak sokaklarında dolaştım çay kahve içtim programın yüklenmesini bekledim. evim uşağın sivaslı ilçesinde merkeze bir saat. kısa sürede biteceğini düşündüğüm için eve gitmedim. akşam yedide bilgisayarı teslim aldım. teslim alırken programı yükleyenler dedi ki, hocam sen bu bilgisayarı sıfır almışsın ama, sıkıntı var. işlemcisne göre hızı baya kötü. arada da kendi kendine kapanıyor dediler. zaten programın yüklenmesi de bu yüzden bu kadar uzun sürdü dediler. aldım dün akşam bilgiyarı uşak vatan bilgisayara gittim. parasını ödeyip yıllık lisanslı aldığım sağlık bakanlığı onaylı programından dolayı bilgisayarıma virüs bulaşmış olabiliceğini idda etti şube sorumlusu. o zaman bir virüs programı demosu kurup taratalım dedim. açtı benim bilgisayarı virüs programı kurmak için alet google'ı zor açıyor. dedi ki bu bilgisayardan programı indirmek uzun sürer. dedim sizin burda başka bi bilgisayardan programı indirelim usbden buna atalım taratalım. onlar şirket bilgisayarı download açısından kısıtlı dedi. biraz baskı yaptım. şirket bilgisayarında tarayıcıyı açtı hürriyetin milliyetin sitesini açmaya çalıştı bilgisayar açmadı. sonra açtı. dedi ki ülke gündeminden dolayı zaman zaman internet yavaşlıyor hadda bazen tümden gittiği oluyor arada. sizin bugün yaşadığınız problem de buna bağlı büyük ihtimal dedi. benim kullandığım program internetten yüklenen üç gigabayt büyüklüğünde bir program olduğu için o an için mantıklı geldi. eve gittim kendi internetimden bilgisayarı bağladım. ne virus programı kuruyor ne tarıyor. kendi kendine donuyor bilgisayar. evde kullandığım bilgisayar ise aynı anda aynı internetle tarıyor da programı da indiriyor. işte o an bana ayıplı ürün sattıklarını anladım. büyük ihtimal önceden başkasının iade ettiği bi üründü. kutusundaki koli bandı gibi şey yırtıktı çünkü. özellikle teşhir ürünü istemediğimi söylememe rağmen. evde baktım olmıcak yattım uyudum. bugün müşteri hizmetlerini aradım. nette yazan şu ibareye rağmen iade almıyacaklarını söyledi. şubeyi aradım önce bugün gelin bakalım servise göndeririz dedi. dedim ki ben bunu iş için kullanıcam servis beklicek zamanım yok iade etmek istiyorum. iade etmek istiyorum deyince bugün mutlaka gelin yarın müşteri hizmetlerine bakan arkadaş izinli dedi. iyice dellendim. il tüketici hakem heyetine gidicem dedim. isterseniz bugün de gidebilirsiniz iade almıcaz dedi. yarın gelicem yetkili biriyle görüşmek istiyorum dedim kapattım. yarın editlerim.
  • bildik esnaf serefsizligini iceren rezalettir. direkt tüketici hakem heyetine gitmek gerekir, fakat iade almadiklarina dair bir belge de ekte olursa iyi olur.
  • her okuduğumda kanımı donduran rezaletler serisinin bir diğeridir.

hani olayın şahidi değilim bir şey değilim somut olarak bunun üzerine atıp tutmaya gerek yok ama nedense hiç de uzak gelmiyor bu süper egolu 'iade almayacağız' tutumu.

ulan sorsan nefessiz "%90'ı müslüman ülkede yaşıyoruz" der herkes. haram para lan işte yediğiniz. bozuk mal satıyorsunuz bir de iade isteyince laf ediyorsunuz. allah belanızı versin be!

kurumsal firmasından mahalle bakkalına kadar pezevenk dolmuş amk memleketi ya!

düzeltme: yazım yanlışı.
  • uşak'tan sonrasını okumadım.