şükela:  tümü | bugün
 • olsa olsa tiyatro olacaktır. finalinde de muzaffer bir edayla halka seslenen birinin tiradını dinleriz: "bunlaaaar, milli iradeye karşı geldileeeer!.."
 • imkansiz haber. yapan simdiye kadar yapardi, bu saatten sonra darbe marbe olmaz raad olun.
 • şimdiye kadar tüm askeri müdahaleler cuma gününe denk geldiği için en azından gününün uydurma olduğu ortada olan iddia.
  (bkz: 27 mayıs 1960)
  (bkz: 12 mart 1971)
  (bkz: 12 eylül 1980)
  (bkz: 28 şubat 1997)
  (bkz: 27 nisan 2007)

  ortalık zaten karışık, bir de böyle spekülasyonlara girmeyin. 23 mayıs 2016 pazartesi gününe denk geliyor, darbe marbe olması imkansız.
 • (bkz: uyan geldik)
 • olsa olsa ya akp tarafından yapılacak ya da akp ye yeniden mağdur rolü oynatmak için akp tarafından planlı olarak yapılacak darbedir.

  her türlü darbe kötüdür.
  ülkeyi daha kötüye götürür.
  islami terörü ülkede hızlandırır ve bizi ortadoğu batağına tam manası ile gömer.

  ne şeriat ne darbe...
 • kaynağı olmayan asılsız iddia.

  görüşüm, hükümet ile aynı değil. ki bunu söylemenin suç olduğunu da düşünmüyorum. ama 2016 senesinde darbeden medet ummak, sanırsam olabilecek en aciz durum. mevcut hükümeti istemezse halk, çözümü sandıktır. dayatma ile başka bir yönetim anlayışının olmasını, her ne olursa olsun beklememek gerek.

  işin diğer gerçek yanı ise, hükümet ve cumhurbaşkanlığının bu denli kuvvetli olduğu bir dönemde bunun olması çok güç. reza zarrab'ın tutuklanması insanlardaki hayal gücünü bayağı genişletmiş anlaşılan.
 • paybicdiyorsa doğru olan hazırlık. onun kaynağa ihtiyacı olmadığı gibi bu gizemli havası karşısında sözlük kızlarının gereken ilgili göstermesi de elzemdir.
 • (bkz: davul zurna ile darbe yapacağını ilan etmek)

  darbenin iyi olacağını, gelecek zihniyetin bundan iyi olacağını düşünen hayal görüyor. demokrasiyi açıktan kaldıran bir durum olmadığı müddetçe, bu darbeyi yapanlar kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen güç meraklılarıdır.

  darbe görmemiş olanlar burada sanki iyi olur gibi düşünüyorlar, rte gitsin ne gelirse gelsin doğru bir düşünce değildir.

  rusya'da geçici hükümetin devrilmesi sonrası yapılan darbede komunistler iktirada gelmiş, kısa sürede iktidarı stalin gibi bir manyağa kaptırmışlardır. demokratik mücadeleyi bırakanların, kurtuluş savaşı döneminde amerikan mandası diye ağlayanlardan bir farkı yoktur.